26 maja 2024

ZUS: Tarcza dla branży rozrywkowej

Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej będą zwolnieni ze składek za grudzień. Dostaną też kolejne świadczenie postojowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać od 17 stycznia.

Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej przewiduje dodatkowe wsparcie dla firm poszkodowanych pandemią, które działają w rozrywce. Chodzi o przedsiębiorców, którzy 1 marca 2021 r. prowadzili przeważającą działalność pod kodami PKD: 56.30.Z, 93.29.A i 93.29.Z. Są wśród nich między innymi dyskoteki, puby, pokoje zagadek i inne podmioty oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych.

Ci przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie ze składek za grudzień 2021 roku. Otrzymają też jeszcze jedno świadczenie postojowe – do tej pory mogli je pobrać maksymalnie pięć razy, nowa tarcza zezwala na wypłatę szóstego.

Warunki pomocy są podobne do poprzednich tarcz. Jednym z nich jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent. Wnioski o wsparcie z najnowszej tarczy będzie można składać w ZUS od 17 stycznia, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Żeby uzyskać zwolnienie ze składek, trzeba przesłać wniosek i dokumenty rozliczeniowe za grudzień do końca lutego.

­

(info: ZUS Lublin / Małgorzata Korba, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Ruszasz w podróż autostradą A2 lub A4? Kup e-bilet autostradowy

Ruszasz w podróż autostradą A2 lub A4? Kup e-bilet autostradowy


LubieHrubie na Instagramie