22 lipca 2024

100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego

Hrubieszów

W niedzielę 11 stycznia 2009 r. w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej tenisa stołowego w ramach akcji „100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklamy

Uczestniczyło w nim wielu miłośników tej dyscypliny sportowej, nie związanych na co dzień ze sportem, gdzie mogli zademonstrować swoje umiejętności. Turniej został rozegrany na 20 – stu stołach w 14 kategoriach wiekowych od wnuków po ich dziadków.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, wystąpiła rekordowa liczba – 389 uczestników i rozegrano 411 meczów. Najwięcej uczestników było w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trybuny były wypełnione, głównie uczestnikami, opiekunami i rodzicami.

Reklamy

W trakcie turnieju odbyła się licytacja – 2 pekińskich koszulek reprezentacyjnych ofiarowanych przez reprezentanta Polski i uczestnika Olimpiady w Pekinie – Rafała Fedaczyńskiego, sprzętu tenisowego, plakatów i innych gadżetów. Łączna kwota z licytacji wyniosła 472 zł i zostanie przekazana na leczenie Laury Szali.

Większość startujących zawodników wrzucała dowolną kwotę do skarbonki – w sumie 613,51 zł, a dodatkowo wolontariusze zbierali do puszek datki od kibiców. Łącznie do skarbonek WOŚP w hali HOSiR zebrano 1016,44 zł.

Reklamy

Każdy uczestnik otrzymywał piłeczkę do tenisa stołowego z numerkiem, a kibice, wrzucający do puszki, serduszko z numerkiem, które brały udział w losowaniu nagród w trakcie turnieju. Wszyscy do których uśmiechnęło się szczęście podczas losowania cieszyli się z otrzymanych upominków. W tym turnieju poza szczytnym charytatywnym celem, liczyła się atmosfera sportowej rywalizacji i zabawy, popularyzując tę dyscyplinę sportową w środowisku lokalnym i nie tylko.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach, zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Po stojących, w większości na wysokim poziomie pojedynkach, w poszczególnych kategoriach, zwyciężyli:

SZKOŁY PODTAWOWE – klasy IV i młodsze

Dziewczęta
Barbara Prus – SP Podhorce
Paula Jasina – SP Terebiń
Katarzyna Makuch – SP nr 1 Hrubieszów

Chłopcy
Hubert Antonowicz – SP Teratyn
Patryk Skotnicki – SP Podhorce
Łukasz Kowalczuk – SP Gozdów

***

Klasy V-VI

Dziewczęta
Joanna Lewandowska – SP Szpikołosy
Kinga Kaczoruk – SP Gozdów
Dorota Baryła – ZS Kryłów

Chłopcy
Ernest Esing – SP Gozdów
Patryk Łuszczak – SP Gozdów
Patryk Kowalczuk – SP Gozdów

***

GIMNAZJUM

Dziewczęta
Marta Wójcicka – Gim. nr 1 Hrubieszów
Justyna Krauz – ZS Kryłów
Patrycja Kwiatkowska – Gim. Mircze

Chłopcy
Błażej Ferens – Gim. nr 2 Tomaszów Lubelski
Krystian Dyrda – Gim. nr 1 Hrubieszów
Kamil Karpiuk – Gim. Werbkowice

***

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Dziewczęta
Irena Jurek – ZS nr 1 Hrubieszów
Paulina Lemińska – LO Horodło
Ewelina Kawka – ZS nr 3 Hrubieszów

Chłopcy
Damian Gałka – LO Jarosław
Piotr Bieńko – ZS nr 3 Hrubieszów
Kamil Słupski – ZS nr 1 Hrubieszów

***

KOBIETY OPEN
Katarzyna Skawińska
Aneta Brzyska
Dorota Kidyba

***

MĘŻCZYŹNI – rocznik 1975-1989
Krzysztof Gilewski
Mirosław Świst
Tomasz Gryniewicz

– rocznik 1960-1974
Marian Kurzawa
Andrzej Mirończuk
Andrzej Pachla

– rocznik 1958 i starsi
Mirosław Szuper
Marian Cisło
Mieczysław Śliwiński

***

SPECJALNA – KOBIET
Beata Oliwia – WTZ Hrubieszów
Małgorzata Czop – WTZ Hrubieszów
Agnieszka Podgórska – WTZ Hrubieszów

***

SPECJALNA – MĘŻCZYZN
Zbigniew Mieczan – WTZ Hrubieszów
Paweł Rybak – WTZ Hrubieszów
Krzysztof Juszczuk – WTZ Hrubieszów

***

Gratuluję nagrodzonym, a także wszystkim uczestnikom turnieju za udział i sportową
rywalizację. Serdecznie dziękuję: Danucie Krawczuk, Andrzejowi Pachli, Mieczysławowi Śliwińskiemu, Maciejowi Łyko oraz Stanisławowi Łuczkiewiczowi – współorganizatorom turnieju. Dziękuję również osobom wspomagającym turniej: Markowi Watrasowi – prowadzenie turnieju i licytacji, Marianowi Cisło – obsługa sędziowska, Robertowi Łukasiewiczowi, Jackowi Filipowiczowi, Martynie Śliwińskiej, Michałowi Śliwińskiemu.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli pomóc w tak dużym przedsięwzięciu, a w szczególności serdeczne podziękowania kieruję do sponsorów turnieju, bez, których ta impreza nie mogłaby się odbyć z takim rozmachem, a są to:

Zamojska Korporacja Energetyczna, Powszechny Zakład Ubezpieczeń, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta w Hrubieszowie, Urząd Gminy Hrubieszów, Urząd Gminy Mircze, Urząd Gminy Werbkowice, Urząd Gminy Trzeszczany, Jagra – Jarosław Kędziora, Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie, Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie, Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Hrubieszowie, Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, M-Punkt, Max-Profil Bartosz Wąsak, Salon Play w Hrubieszowie – Monika Kowalczyk, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska -Lubelskie, Poligraf – Jerzy Gnatiuk, Hermes – Tadeusz Romaszko, Apteka Prywatna – Bogdan Jasina, Zakład Pralniczy – Jarosław Martyniuk, Avon Punkt w Hrubieszowie oraz Zakład Szklarski – Adam Kuczyński.

Do zobaczenia za rok!!!
Zbigniew Krawczuk

zobacz zdjęcia >>

Więcej zdjęć na
mksunia.futbolowo.pl >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009