124 najlepszych mężczyzn w skoku wzwyż w historii powiatu hrubieszowskiego, osiągnięcia

Rekord powiatu posiada Janusz Jakubiak, którego wypatrzyłem podczas zawodów w Hrubieszowie i nawiązałem współpracę w celu dalszego szkolenia i udziału w zawodach z jego nauczycielem, niestety już śp. p. Jerzym Stożkiem, jak i z nim samym. Najlepszy jego wynik to 2.09, ale szkoda, że podczas Mistrzostw Polski Juniorów w 1983 r. po obozie sportowym z rekordzistą Polski Edwardem Czernikiem (2.20 w 1964 r.) każdą wysokość do 2.04. pokonywał z olbrzymim przewyższeniem i tak było i na 2.07 lecz spadał na poprzeczkę.

Reklamy

 

Popisał się również i takim osiągnięciem, że zrezygnował z własnej studniówki, aby wystartować w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i…i zdobył złoty medal! Niewiele osób podjęłoby taki wybór, dlatego jeszcze raz Mu Gratuluję i Dziękuję!!! Podczas studiów na AWF w Białej Podlaskiej trenował nadal, m.in. został Młodzieżowym Mistrzem Polski poprawiając się na 2.16 pod kierunkiem trenera Tadeusza Makaruka.

Mam nadzieję, że jak mogę to się pochwalę, że byłem w tej konkurencji przez dwa lata rekordzistą powiatu wynikiem 1.78 i uwaga – stylem przerzutowym na piasek, później zacząłem biegać średnie dystanse. Rekord odebrał mi młodszy kolega Jacek Urbanowicz, któremu podczas wspólnych treningów starałem się, jak najwięcej wyeliminować błędów, no i skoczył 1.85.

 

124 najlepszych mężczyzn w skoku wzwyż w historii pow. hrubieszowskiego, osiągnięcia!

 

Stan 23.07.2015 r.

 

1. 2.09 Jakubiak  Janusz    Unia Hr./LO Tomaszów 1982 r.

2.05 Grzyb Bartłomiej         G. 3 Hr./Agros Z. 2010

2.01 Spas Piotr                   ZSR Turkowice 1998

1.92 Sobczuk Mirosław       ZSMR Hrubieszów 1981

1.91 Guzina Andrzej           ZSMR Hrubieszów 1981

1.90 Sienkiewicz Jarosław  ZSMR Hrubieszów 1989

1.90h Kapkin Jarosław        G. 2 Hrubieszów/Agros 2010

1.89 Gniecki Emil                 ZSMR Hrubieszów 2001

1.88 Krawczyk Marcin         Unia Hr./LO Tomaszów 1997

1.87h Barański Ireneusz    ZSMR Hrubieszów 1981

 

11. 1.85 Urbanowicz Jacek LO Hrubieszów 1969

1.85 Wachowicz Piotr         ZSMR Hrubieszów 1981

1.85 Paradowski Roman     ZSMR Hrubieszów 1982

1.85 Denesiuk Mirosław      ZSMR Hrubieszów 1984

1.85 Bednarczuk Rafał        ZS G. Werbkowice 2013

1.83 Klinszport Marek         ZSMR Hrubieszów 1975

1.83 Kamieniarz Mieczysław JW Hrubieszów 1979

1.82 Matuszewski Ryszard PTR Turkowice 1971

1.81 Warchulski Jerzy         LO Hrubieszów 1978

1.81 Pukaluk Jerzy              ZSMR Hrubieszów 1986

 

21. 1.81 Gnieciak Andrzej  ZSMR Hrubieszów 1986

1.80 Smarzewski Krzysztof Świt Hrubieszów 1971

1.80 Paczała Eugeniusz      Unia Hrubieszów 1976

1.80 Gidziński Krzysztof      LO Hrubieszów 1978

1.80 Szumiata Artur            LO Hrubieszów 1979

1.80 Pruszyński Roman      ZSMR Hrubieszów 1981

1.80 Rudiuk Waldemar       SP 2 Hrubieszów 1982

1.80 Kraszewski Dariusz    LO Hrubieszów 1985

1.80 Bączkowski Jarosław  ZSR Turkowice 2001

1.78 Kitliński Marek Ambroży LO Hrubieszów 1967

 

31. 1.78 Jabłoński Piotr      G. Dołhobyczów 2005

1.77 Marciniuk Arkadiusz    LO Hrubieszów 1991

1.76h Marciniuk Kamil         G. Mircze      2002

1.76 Fulara Piotr              G. 2 Hrubieszów 2004

1.75 Techmański Krzysztof LO Hrubieszów 1963

1.75 Ziarko  Aleksander      LO Hrubieszów 1972

1.75 Szychowski Krzysztof LO Hrubieszów 1973

1.75 Sagata Andrzej           LO Hrubieszów 1973

1.75 Lachowski Krzysztof   ?                     1976

1.75 Wierzba Waldemar     LO Hrubieszów 1976

 

41. 1.75 Słotwiński Wiesław ZSMR Hrubieszów 1978

1.75 Popławski Mirosław    LO Hrubieszów 1978

1.75 Skrzat Zbigniew        ZSMR Hrubieszów 1978

1.75 Sidor  Przemysław      LO Hrubieszów 1978

1.75 Czerniak Antoni          ZSMR Hrubieszów 1979

1.75 Kula   Jerzy                 ? Hrubieszów   1981

1.75 Harasymiuk Janusz     ZSMR Hrubieszów 1983

1.75 Żyła   Andrzej             G. Werbkowice 2009

1.74 Łaciński Adam             ?                     1988

1.75 Zalewski Jakub         ZSM 3 G.Hrub.  2015

 

51. 1.73 Gidziński Tadeusz LO Hrubieszów 1974

1.72 Poziomkowski Stanisław  LZS Turkowice 1970

1.71 Pilecki Andrzej                ?                    1971

1.70 Troszczyński Jerzy      LO Hrubieszów 1967

1.70 Nieleszczuk Waldemar Świt Hrubieszów 1970

1.70 Jeż Waldemar             LO Hrubieszów 1973

1.70 Sagata Andrzej           LO Hrubieszów 1974

1.70 Dąbrowski Mirosław    LO Hrubieszów 1979

1.70 Żeromski Wojciech      LO Hrubieszów 1979

1.70 Martyniuk Arkadiusz     ?                     1985

 

61. 1.70 Kaniowski Piotr    LO Hrubieszów 1986

1.70 Mazurek Mariusz         ZSMR Hrubieszów 1986

1.70 Kasprzak Szymon       ZSZ 2 Hrubieszów 1995

1.70 Winiarek Wojciech      SP Mircze        1997

1.70h Śliwiński Michał         LO Hrubieszów 1999

1.70h Palichleb Tomasz      ZSR Turkowice 2000

1.70h Magdziak Tomasz     ZSMR Hrubieszów 2001

1.70h Wojtiuk  Łukasz        G. 2 Hrubieszów 2002

1.70h Kokoszko Kamil         ZS Turkowice  2003

1.70h Borys Dawid             G. Horodło      2004

 

71. 1.70 Sadowski Daniel   ZS 3 Hrubieszów 2005

1.70 Kasprowicz Jakub       G. ZS 2 Hrubieszów 2007

1.70 Bojarczuk Adam          G. 2 Hrubieszów 2007

1.70h Traczuk Sławomir      ZS 1 Hrubieszów 2007

1.70 Chachler Mateusz       G. 3 Hrubieszów 2009

1.70h Laszuk Sebastian     SZS G. Mircze 2013

1.70h Gileta Konrad          ZSM 2 G. Hrub. 2015

1.68 Stadnicki Jacek           SP Strzyżów   1985

1.68 Pukaluk Piotr              SP 2 Hrubieszów 1985

1.68h Dudek Kacper           G. 3 Hrubieszów 2007

 

81. 1.66 Paszuk Piotr         SP 2 Hrubieszów 1984

1.66 Ciesielczuk Kamil        G. 2 Hrubieszów 2001

1.65 Massalski Stanisław    LO Hrubieszów 1960

1.65 Denesiuk Tadeusz      Olimpia Strzyżów 1966

1.65 Troszczyński Marian    LO Hrubieszów 1966

1.65 Patro Adam                Olimpia Strzyżów 1966

1.65 Misztal Janusz            JW. Hrubieszów 1966

1.65 Krzyszczuk Ireneusz   LO Grabowiec 1969

1.65 Poterucha Józef          LO Grabowiec 1970

1.65 Wojak Henryk            LO Hrubieszów 1970

 

91. 1.65 Wojtowicz Henryk PTR Turkowice 1972

1.65h Sagata Krzysztof      LO Hrubieszów 1977

1.65 Mysiak Waldemar       ?                     1978

1.65 Cios Mariusz               ?                     1979

1.65 Czujkowski Dariusz    SP 2 Hrubieszów 1981

1.65 Kuczmara Mariusz       SP 2 Hrubieszów 1982

1.65 Pratsz Norbert             ?                         1983

1.65 Wąsik Mirosław            ?                         1984

1.65 Winogrodzki GrzegorzZSMR Hrub. 1984

1.65 Kaniowski Piotr           LO Hrubieszów 1985

 

101. 1.65 Paszkiewicz Dariusz ?              1985

1.65 Cieśla Artur               SP 2 Hrubieszów 1985

1.65 Pasieka Robert           LO Hrubieszów 1985

1.65 Martyniuk Jarosław     LO Hrubieszów 1986

1.65 Majcherski Piotr          ?                     1990

1.65 Błazucki Robert           ?                     1990

1.65 Heflich Jacek               LO Hrubieszów 1992

1.65 Prucnal Arkadiusz       SP Przewodów 1992

1.65 Choma Robert            SP Mircze        1997

1.65 Winiarek Wojciech      LO Hrubieszów 2000

 

111. 1.65  Majcher Paweł  SP 1 Hrubieszów 2000

1.65h Michalczuk Rafał        G. Mircze        2002

1.65h Prokop Rafał             G. 2 Hrubieszów 2003

1.65h Krawczyński Maciej   G. 3 Hrubieszów 2003

1.65 Barczuk Marcin            G. Mircze        2003

1.65 Gargol Jarosław          G. 3 Hrubieszów 2004

1.65 Kopczyński Erwin        G. 1 Hrubieszów 2006

1.65 Telicki Maciej               G. 1 Hrubieszów 2007

1.65 Popławski Szymon      G. 3 Hrubieszów 2009

1.65 Kusiak Piotr                G. Werbkowice 2009

 

121. 1.65 Bodejko Adrian  ZS G Werbkowice 2013

1.65 Kasprzak  Hubert        ZSM 2 G. Hrubieszów 2014

1.65h Smerdel Bartosz       ZSM 3 Hrubieszów 2014

1.65h Brodziak Mateusz   ZDZ Hrubieszów 2015

 

Kolejno: miejsce, wynik, nazwisko, imię szkoła lub klub, rok uzyskania wyniku

h – wynik uzyskany w hali

Tłustym drukiem – najstarsze i ostanie wyniki.

 

***

 

Osiągnięcia w skoku wzwyż mężczyzn:

 

Mistrzostwa Polski Juniorów

 

Hala

Złoto – Janusz Jakubiak LO Tomaszów/Unia 2.09. Zabrze 1983, tr. M. Kitliński

 

Stadion

Brąz – Janusz Jakubiak LO Tomaszów/Unia 2.09. Poznań 1982, tr. M. Kitliński

4. – Janusz Jakubiak LO Tomaszów/Unia 2.04 1983, tr. M. Kitliński

 

Mistrzostwa Polski LZS

 

Złoto – Janusz Jakubiak Unia Hr. 2.00 Bydgoszcz 1982 tr. M. Kitliński

Złoto – Janusz Jakubiak Unia Hr. 2.05 Zielona Góra 1983 tr. M. Kitliński

Brąz (mł) – Jacek Urbanowicz LZS Hr. 1.70 Szczecinek 1968, tr. A. Kulczyński

 

Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych SZS (8 klas)

 

Srebro – Ireneuszs Barański SP 2 Hr. wiel. skocznościowy (+wzwyż 165cm) Warszawa 1977, tr. M. Kitliński

 

Czwartki la – finały centralne /Warszawa/

 

1999 – 6. Rataj Konrad 86 SP 2 Hr. – 1.48 kl. VI

2005 – 2. Grzyb Bartłomiej SP 3 Hr. – 1.39 kl. IV

2005 – 5. Chachler Mateusz SP 3Hr. – 1.30 kl. IV

2006 – 2. Grzyb Bartłomiej SP 3 Hr. – 1.49 kl. V

2006 – 4. Chachler Mateusz SP 3 Hr. – 1.49 m. kl. V

2007 – 2. Grzyb Bartłomiej SP 3 Hr. – 1.59 kl. VI

2008 – 6. Michał Martyniuk SP 3 Hr. – 1.50 kl.  VI

2008 – 6 Chachler Mateusz SP 3 Hr. – 1,50 kl. VI

 


Uwaga!

Nadal zwracam się z prośbą o kontakt (znajduje się na lubiehrubie), który nadal pozwoli uzupełniać wiedzę z historii hrubieszowskiego sportu w postaci: osiągnięć, wyników, foto, dyplomów, wycinki z prasy, itp. i wiele osób to już uczyniło, za co jeszcze raz dziękuję, ale czekam na jeszcze – przełamcie się, bo warto!!!

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)