6 i 10 miejsce w Polsce unihokeistów Staszica

Dziewczęta ze Staszica zajęły 6 miejsce, a chłopcy 10 lokatę w finałowym turnieju mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju.

Reklamy

 

W dniach 7 – 9 czerwca młodzi unihokeiści Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Licealiadzie Szkolnego Związku Spotrowego w Unihokeju.

Zawody rozgrywane były w oddalonym o 600 km Elblągu. Udział w Mistrzostwach Polski SZS, dziewczęta i chłopcy ze Staszica zapewnili sobie, zdobywając we wcześniejszej rywalizacji tytuły mistrzów województwa.

7 czerwca w godzinach rannych wyjechaliśmy z Hrubieszowa w kierunku Elbląga. Podróż minęła bardzo szybko i sprawnie, mimo wielkich upałów. Na miejsce dotarliśmy około godziny 18. Zakwaterowaliśmy się w bursie, która była przeznaczona dla uczestników turnieju.

W ten sam dzień mieliśmy również uroczyste otwarcie zawodów. Rozpoczęło się ono w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego o godzinie 20:30. Każdy zawodnik z poszczególnej drużyny przed ceremonią otrzymał koszulkę, w której miał się pojawić. Było to dla nas bardzo wielkie i niesamowite wydarzenie. Po zakończeniu udaliśmy się do bursy na odpoczynek, ponieważ musieliśmy być w pełni sił na nadchodzące mecze.

W sobotę i w niedzielę (8 – 9 czerwca), przystąpiliśmy do rozgrywek. Zaczynały się one o godzinie 8.00, a trwały do 21.00. Poziom był bardzo wysoki i chcieliśmy sprostać oczekiwaniom.

 

Wyniki dziewczyn (6 miejsce w turnieju):

Wolsztyn – Hrubieszów 6:0

Dynów – Hrubieszów 1:1

Legnica – Hrubieszów 0:0

Wejherowo – Hrubieszów 3:0

 

Wyniki chłopców (10 miejsce w turnieju):

Gdańsk – Hrubieszów 2:0

Zielona Góra – Hrubieszów 3:1

Radomsko – Hrubieszów 0:1

Morąg – Hrubieszów 1:3

Gniezno – Hrubieszów 2:0

 

Poza wypadaniem przez bandę, złamanego palca i siniaków, wróciliśmy cali i zdrowi do domu w niedzielę około północy.

Jesteśmy  z siebie bardzo dumni, ponieważ pierwszy raz mieliśmy okazję być na zawodach o takiej randze. Samo wystąpienie na Mistrzostwach Polski jest ogromnym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się powtórzyć osiągnięcia, jakie zdobyliśmy na tegorocznych rozgrywkach.

Dziękujemy bardzo panom – Krzysztofowi i Mirosławowi Dąbrowskim, za przygotowanie nas oraz naszym opiekunom – Dominice Borys i Andrzejowi Chwedczukowi. Mamy nadzieję, że was nie zawiedziemy i następnym razem odniesiemy jeszcze większy sukces.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Dzirba Aleksandra, Świeca Julita, Kaczmarska Paulina, Krotkiewicz Karina, Łyko Zofia, Pazyna Martyna, Sądej Jagoda, Stasiuk Emma, Śmietanka Olga, Wrona Katarzyna. Opiekun – Dominika Borys.

Chłopcy wystąpili w składzie: Durakiewicz Paweł, Garaj Michał, Guluk Albert, Kociach Wiktor, Kudrel Szymon, Łomański Mateucz, Tyszkiewicz Jacek, Panasiewicz Rafał, Pirogowicz Dawid. Opiekun – Andrzej Chwedczuk

 

Tekst: Aleksandra Dzirba

(fot. lubiehrubie.pl)