23 maja 2024

90. najlepszych mężczyzn w pchnięciu kulą 7.256 kg w historii powiatu hrubieszowskiego, osiągnięcia

Rekord powiatu hrubieszowskiego w pchnięciu kulą należy do Kamila Bełza i być może byłby jeszcze lepszy, gdyby nie ciężka w międzyczasie kontuzja. Największymi jednak osiągnięciami medalowymi na zawodach wyższego szczebla może pochwalić się Edmund Sulowski podopieczny trenera specjalisty od rzutów Mirosława Dziemiacha.

 

Obaj zawodnicy osiągnęli dużo lepsze wyniki, ale już w innych klubach. Uwaga! Najmłodszy wynik w tym zestawieniu pochodzi z 2006 r. i nie, dlatego, że nie było takich mocnych, aby pchnąć taką kulą poza granicę 10 m, po prostu podczas zawodów międzyszkolnych kule są lżejsze, no i brakuje trenera specjalisty w Unii Hrubieszów od rzutów oraz Mistrzostw Powiatu dostępnych dla wszystkich, które onegdaj były obowiązkowo, co roku.

 

90. najlepszych mężczyzn w pchnięciu kulą 7.256 kg w historii pow. hrubieszowskiego, osiągnięcia!

 

1. 16.68 h   Bełz                     Kamil                   ZS 1 Hrubieszów               2006

15.45           Sulowski              Edmund              Unia                                   2000

14.57           Wąsiel                 Marek                 ZSMR Hrubieszów              2001

14.44           Poziomkowski     Stanisław            ZSR Turkowice                   1970

14.07           Dziemiach            Mirosław             Unia                                   1983

13.70           Szychowski         Kszysztof            LO Hrubieszów                  1972

13.54           Knap                   Jerzy                   Olimpia Strzyżów               1965

12.95           Michalczyk           Marcin                 ZSMR Hrubieszów              2003

12.81           Czerniak              Józef                   ZSMR Hrubieszów              1983

12.72           Poziomkowski     Janusz                LZS Hrubieszów                 1967

 

11. 12.71    Oleksak               Kazimierz            LZS Hrubieszów                 1971

12.69           Urbanowicz         Jacek                  LO Hrubieszów                  1970

12.62           Pielecki                Andrzej               Unia                                   1979

12.61           Pirogowicz           Piotr                    ZSMR Hrubieszów              1987

12.60           Michałkiewicz       Tadeusz              Olimpia Strzyżów               1965

12.58           Wąsiel                 Józef                   Świt Hrubieszów                1970

12.45           Bajek                   Wiesław              Unia                                   1987

12.45           Fedorowicz          Kamil                   ZS 1 Hrubieszów               2005

12.28           Plicner                 Zdzisław             LZS Strzyżów                     1960

12.26           Gnat                    Grzegorz             Unia                                   1977

 

21. 12.20    Czerniak              Antoni                 ZSMR Hrubieszów              1980

12.03           Karpowicz           Józef                   Olimpia Strzyżów               1965

11.92           Klinszport            Marek                 ZSMR Hrubieszów              1975

11.76           Majerski              Lucjan                 ZSMR Hrubieszów              1986

11.75           Świech                Dariusz               LZS  Hrubieszów                1956

11.56           Rudyk                  Tadeusz              LZS                                    1959

11.52           Stopa                  Andrzej               LZS Turkowice                   1970

11.42           Paczała               Eugeniusz           Unia Hrubieszów               1978

11.38           Lewosz               Alfred                  Unia Hrubieszów               1974

11.31           Stachyra              Ryszard              ZSR Turkowice                   1985

 

31. 11.30    Bajek                   Ryszard              ZSMR Hrubieszów              1981

11.24           Kuźmiński            Stanisław            Unia Hrubieszów               1959

11.04           Szozda                Edward               Olimpia Strzyżów               1966

11.00           Dziadosz             Ernest                 ?                                        1990

10.98           Gontarz               W#ojciech          ZSMR Hrubieszów              1989

10.90           Marcinkiewicz      Roman                ?                                        1976

10.85           Woźniak              Piotr                    ZSMR Hrubieszów              1992

10.83           Stipura                Krzysztof            Unia Hrubieszów               1975

10.80           Kozak                  Jan                      Sparta Hrubieszów            1955

10.77           Sobczuk              Emil                     LO Hrubieszów                  1980

 

41. 10.75    Wierak                Edward               PTR Turkowice                   1972

10.75           Winogrodzki        Grzegorz             ZSMR Hrubieszów              1983

10.73           Paczała               Eugeniusz           Unia Hrubieszów               1976

10.70           Mazur                  Franciszek          LZS Hrubieszów                 1967

10.70           Naja                    Witold                 Unia Hrubieszów               1976

10.70           Wysocki               Sylwester           ZS 3 Hrubieszów               2005

10.68           Wojtowicz           Edward               Olimpia Strzyżów               1965

10.67           Aleksandrowicz   Henryk                ?                                        1967

10.66           Cios                     Piotr                    ?                                        1983

10.62           Prokop                Grzegorz             ?                                        1983

 

51. 10.62    Kopytko               Kamil                   ZS 1 Hrubieszów               2003

10.58           Nowak                 Piotr                    LO Hrubieszów                  1972

10.58           Czajkowski          Mirosław             ?                                        1978

10.57           Kasiborski           Adam                  ZSMR Hrubieszów              1981

10.55           Grabarczyk          Wiesław              LZS Nowosiółki                  1965

10.52           Zdulski                Władysław          ?                                        1978

10.50           Lokajczyk            Zdzisław             Gimnazj. Mechaniczne Hr.  1951

10.50           Romański            Ryszard              ?                                        1956

10.46           Jachimczuk          Stanisław            Świt Hrubieszów                1973

10.45           Sidor                   Przemysław        ZSMR Hrubieszów              1979

 

61. 10.45    Piłat                     Stanisław                                                     1981

10.41           Kitliński                Marek                 Olimpia Strzyżów               1976

10.40           Onisk                   Stanisław            LZS Mojsławice                  1965

10.39           Oliwiak                Józef                   LZS                                    1958

10.35           Bogowski            Jerzy                   LZS Mojsławice                  1956

10.32           Gawroński           Zbigniew             Sparta Hrubieszów            1955

10.32           Nowak                 Janusz                Olimpia Strzyżów               1966

10.30           Kwaśniewski       Janusz                Ogniwo Hrubieszów          1951

10.30           Sowiński              Mieczysław         Ogniwo Hrubieszów          1951

10.30           Majewski             Zenon                 Unia Hrubieszów               1978

 

71. 10.28    Ornat                  Grzegorz                                                      1974

10.25           Żołnierczuk          Mariusz               LO Hrubieszów                  1980

10.25           Nowosad             Wojciech             ZSZ 2 Hrubieszów             1999

10.24           Dziubiński            Lech                      ?                                       1975

10.23           Danilczuk             Stanisław            ZSMR Hrubieszów              1974

10.22           Igras                   Edmund              LZS Mojsławice                  1966

10.22           Patyjewicz           Daniel                 ZS 3 Hrubieszów               2005

10.19           Jeż                      Waldemar           LO Hrubieszów                  1974

10.15           Kwarciany           Marian                      ?                                    1981

10.15           Krawczuk            Jacek                  ZS 1 Hrubieszów               2004

 

81. 10.13    Wołos                  Ernest                 ZS 3 Hrubieszów             2007

10.12           Troszczyński        Bogdan Marian   LO Hrubieszów                1965

10.12           Teresiński            Waldemar           LO Grabowiec                  1986

10.05           Iwański               Sławomir              ?                                     1985

10.02           Sobczuk              Henryk                  ?                                     1978

10.01           Stępka                Leszek                ZSMR Hrubieszów             1977

10.00           Aleksandrowicz   Stanisław            Olimpia Strzyżów              1966

10.00           Lisiewicz              Krzysztof            LO Hrubieszów                 1974

10.00           Bełz                     Jan                      ZSR Turkowice                  1986

  9.99           Nieradko             Witold                 Unia Hrubieszów               1978

 

itd.

 

Kolejno: miejsce, wynik, nazwisko, imię szkoła lub klub, rok uzyskania wyniku

h – wynik uzyskany w hali

Tłustym drukiem – najstarsze i ostanie wyniki.

 

***

 

Osiągnięcia w pchnięciu kulą 7.256 kg mężczyzn:

 

Mistrzostwa Europy Weteranów

 

5. – 13.58 Edmund Sulowski  M-40, 2006; tr. E. Sulowski

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (20-22 lata)

 

Brąz – 14.29 Sulowski Edmund 1984, tr. M. Dziemiach

Srebro – 15.02 Sulowski Edmund 1985; tr. M. Dziemiach

 

Mistrzostwa Polski Weteranów

 

Złoto – 14.26 Sulowski Edmund M-35 1999; tr. E. Sulowski

Złoto – 13.74 Sulowski Edmund M-35 2000;tr. E. Sulowski

Brąz – 13.78 Sulowski Edmund M-40 2006; tr. E. Sulowski

Brąz – 13.04 Sulowski Edmund M-40 2007; tr. E. Sulowski

 

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

 

5. – 16.68 Bełz Kamil 2006; tr. A. Kulczyński

 

Mistrzostwa Polski Juniorów (18/19 lat)

 

5. – 14.57 Wąsiel Marek 2001; tr. M. Kitliński

7. – 13.11 Sulowski Edmund 1983

 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (18/19 lat)

 

8. – 112.58 Wąsiel Marek 2000; tr. M. Kitliński

 

Mistrzostwa Polski i Igrzyska LZS

 

Złoto – 15.08 Sulowski Edmund 1997, tr. E. Sulowski

Srebro – 14.33 Poziomkowski Stanisław 1970, tr. L. Wodziński

Srebro – 12.68 Sulowski Edmund 1983, tr. M. Dziemiach

Brąz – 14.81 Sulowski Edmund 1998, tr. E. Sulowski

Brąz – 13.78 Wąsiel Marek 2002, tr. M. Kitliński

 

Uwaga!

Jak zwykle zwracam się z prośbą o kontakt (znajduje się na lubiehrubie), który nadal pozwoli uzupełniać wiedzę z historii hrubieszowskiego sportu w postaci: osiągnięć, wyników, foto, dyplomów, wycinki z prasy, itp. i wiele osób to już uczyniło, za co jeszcze raz dziękuję, ale czekam na jeszcze – przełamcie się, bo warto!!!

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)