20 lipca 2024

Bartek Kitliński wystartował w reprezentacji Polski

W dniu 14 sierpnia 2021 r. w Czechach w mieście Brnie odbył się mecz międzypaństwowy lekkoatletyczny U18 Polska – Czechy – Węgry – Słowacja. Do Reprezentacji Polski zostali powołani Mistrzowie Polski oraz druga osoba wskazana przez sztab szkoleniowy PZLA w tym Bartosz Kitliński trenujący i startujący nie raz w Hrubieszowie.

Reklamy

Przed meczem odbyła się kilkudniowa konsultacje w Bielsku Białym. Do sztabu szkoleniowego został powołany trener Tomasovii Mirosław Fus, w którym odpowiadał za start polskich zawodników startujący w biegach na 800 m.

– Moi podopieczni wypadli bardzo dobrze, ponieważ wśród dziewcząt Małgorzata Sztrzeżysz zajęła 1 miejsce z czasem – 2:13,28 a Nikola Nagieć była druga  – 2:14,48, u chłopców Bartosz Kitliński był drugi – 1:55,59 a Mateusz Makowski zajął 4 miejsce -1:56,12. W ogólnej punktacji nasi młodzi lekkoatleci wygrali zdecydowanie cały mecz, 2.  Czechy, 3. Węgry, 4. Słowacja. Bartek Kitliński pobiegł bardzo dobrze taktycznie zajmując 2 miejsce za Czechem, który ma lepszą życiówkę, wywalczył dla Polski 7 punktówprzekazał nam trener M. Fus

Reklamy

­

Bartosz Kitliński:

Reklamy

– Jest to dla mnie wielkie wydarzenie, że wystartowałem w  biało  – czerwonych barwach.  Starałem się bieg wygrać, ale rywal był nie, co mocniejszy, ponieważ od 2 miesięcy nęka mnie kontuzja i nie mogłem realizować pełnych treningów. Szkoda, że odwołali Mistrzostwa Europy U18, ponieważ w tych zawodach interesował mnie finał.

­

WYNIKI ZAWODÓW »

­

Opracował – mak, fot. M. Fus


Zobacz też:

Mirosław Tereszczuk – Nie tylko mówi, ale pisze i wydaje! – ZDJĘCIA

Mirosław Tereszczuk – Nie tylko mówi, ale pisze i wydaje! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie