Dominator Artur Kern szósty raz wygrał City Trail generalnie!

W sobotę 7.03.2020 r. nad Zalewem k. Lublina odbył się szósty bieg w ramach ogólnopolskiego City Trail. Do startu pomiędzy wielu przystąpili i Oni dwaj mający szansę na zwycięstwo całego ostatniego cyklu – Artur Kern i o połowę młodszy i na dodatek podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego – Dariusz Samarczenko. Sprawa była prosta, który z nich będzie lepszy ten będzie najlepszy. I jak myślicie, kto wygrał? Myślę, że nie obrażę Darka, bo stawiałem na Artka i… tak się stało! Ciekawe, jak to będzie za rok…?

Reklamy

 

Ze strony organizatora City Trail:


Profesor Artur Kern

Profesor. Takim mianem określany jest jeden z czołowych średniodystansowców w Polsce, dwukrotny wicemistrz świata na 800 m – Adam Kszczot. Po dzisiejszym biegu w Lublinie profesorem można nazwać Artura Kerna, który pobiegł znakomicie taktycznie, zwyciężył w zawodach i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej cyklu… 

39-letni Artur Kern to niesamowicie doświadczony zawodnik. Startuje w CITY TRAIL od 2014 roku, wygrał 22 biegi. Jest aktualnym rekordzistą Polski na 5000 m w hali. Dzisiejsza wygrana to potwierdzenie dominacji Artura na lubelskiej trasie naszej przełajowej piątki nad Zalewem Zemborzyckim. Czas Artura to 16:40. Drugi dzisiaj – Dariusz Samarczenko – uzyskał wynik 16:57. Jako trzeci do mety dotarł Jarosław Bimkiewicz (17:07). Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja generalna mężczyzn.

– Nastawiałem się na mocne bieganie w dniu dzisiejszym. Co prawda mój trening nie był ułożony specjalnie pod ten start, ale kilka ostatnich dni odpuściłem mocne bieganie, żeby nabrać świeżości. Do 4 km Darek był na prowadzeniu. Biegłem za nim kontrolując sytuację. Ruszyłem bardzo mocno na kilometr przed metą, po ok. 400-metrach miałem już ok. 20-metrową przewagę. Darek nie miał już szans mnie dogonić, bo dyktował tempo przez cały dystans, co zawsze dodatkowo męczy. Wiem, że gdybym zaczekał na krótki finisz, nie byłbym w stanie wygrać z Darkiem – taki błąd popełniłem przed miesiącem i wtedy przegrałem – mówi Artur Kern– CITY TRAIL traktuję zawsze jako mocną jednostkę treningową. Sam nigdy nie zmęczyłbym się tak na treningu, można popróbować różnych taktyk, szlifować różne elementy treningowe, a przy tym jest fajna atmosfera. Nie ukrywam, że każde zwycięstwo traktuję także, jako podnoszenie swojego prestiżu w lokalnym środowisku. Nigdy mi się nie znudzą te biegi – nawet jeśli wygram 10 lat z rzędu i tak nadal będę startował.

 

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Dominika Łukasiewicz, która pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 19:20. Dominika wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu – za wspomnianą już Natalią Zych. Z kolei drugie miejsce w dzisiejszym biegu zajęła Magdalena Sekuła (czas 20:09) – trzecia w generalce. Trzecią zawodniczką była dzisiaj Magdalena Zych (20:37).

W imprezie wzięło udział 247 zawodników. W rywalizacji dzieci i młodzieży wystartowało 60 młodych sportowców. Uroczyste podsumowanie edycji 2019/2020 w Lublinie jest zaplanowane na 17 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (godz. 18:30). Tego dnia wręczone zostaną pamiątkowe medale (otrzymają je zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

 

Wyniki biegu głównego

Klasyfikacja generalna

Wyniki CITY TRAIL Junior

 

 

Opracował – mak, fot. lubiehrubie.pl

 


 

Zobacz też:

SPORT – Artur Kern drugi w biegu City Trail!

SPORT – Normalka – Artur Kern pierwszy w przełajowym City Trail w Lublinie!