26 kwietnia 2024

Dwa miejsca na podium dla Unii Hrubieszów!

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. w Biłgoraju odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów, w których 33 kobiety i 61 mężczyzn rywalizowało w trzech grupach wiekowych do lat 17, 20 i powyżej 20. Reprezentanci Unii Hrubieszów Maria Koszałka i Michał Puchala w punktacji Sinclaira stanęli na podium!

Wyniki czołówki
­
KOBIETY

Kat. U20+

1 Emilia Rechul, Agros Zamość – 238,8 pkt.

2 Wiktoria Gierczuk, AZS AWF Biała Podlaska – 228,1 pkt.

3 Marlena Polakowski, POM-Iskra Piotrowice – 199,8 pkt.

Kat. U20

1 Karolina Sobczyk, Wisła Puławy – 167,1 pkt.

2 Klaudia Kość, Znicz Biłgoraj – 165,1 pkt.

3 Wiktoria Słotwińska, Wisła Puławy – 151,4 pkt.

Kat. U17

1 Maria Koszałka, Unia Hrubieszów – 178,9 pkt.

2 Weronika Ostrówka, Agros Zamość – 176,1 pkt.

3 Marianna Góra, Wisła Puławy – 164 pkt.

­
MĘŻCZYŹNI

Kat. U20+

1 Damian Niedźwiecki, AZS AWF Biała Podlaska – 353,2 pkt.

2 Radosław Poniatowski, Wisła Puławy – 346,4 pkt.

3 Michał Puchala, Unia Hrubieszów – 342,4 pkt.

Kat. U20

1 Mateusz Zawisza, Wisła Puławy – 331,1 pkt.

2 Sebastian Orzeł, Olimp Chełm – 284,5 pkt.

3 Aleksy Szymanek – 275,1 pkt.

Kat. U17

1 Kacper Ziętek, AKS Białogard – 284,2 pkt.

2 Damian Werner, Znicz Biłgoraj – 256 pkt.

3 Patryk Zub, MOK Terespol – 250,5 pkt.

­

Najwartościowszy wynik zawodów, według punktacji Sinclaira, wśród kobiet uzyskała Emilia Rechul z Agrosu Zamość (trener Andrzej Gaweł). Ważąca 66 kg sztangistka Agrosu Zamość uzyskała w dwuboju 187 kg (82 kg w rwaniu i 105 kg w podrzucie). Wynik ten był wart 238,79 punktu w klasyfikacji Sinclaira. Na drugim miejscu w kategorii open uplasowała się Wiktoria Gierczuk z AZS AWF Biała Podlaska (waga 65,6 kg, w dwuboju 178 kg, w rwaniu 81 kg, w podrzucie 97 kg, w klasyfikacji Sinclaira 228,1 punktu), a na trzecim – Marlena Polakowska z POM Iskra Piotrowice (waga 54,3 kg, w dwuboju 138 kg, w rwaniu 65 kg, w podrzucie 73 kg, w w klasyfikacji Sinclaira 199,84 punktu). W czołówce kobiecego rankingu znalazły się także Maria Koszałka z Unii Hrubieszów (piąte miejsce), Weronika Ostrówka z zamojskiego Agrosu (szóste miejsce) i Klaudia Kość z biłgorajskiego Znicza (ósme miejsce).

U mężczyzn, to spośród reprezentantów klubów z Zamojszczyzny w czołowej dziesiątce klasyfikacji Sinclaira znalazł się jedynie Michał Puchala. Zawodnik Unii ważący 90,8 kg zdobył 342,39 punktu za 286 kg w dwuboju (130 kg w rwaniu i 156 kg w podrzucie). Wygrał Damian Niedźwiecki (AZS AWF Biała Podlaska), a na drugiej pozycji uplasował się Radosław Poniatowski (Wisła Puławy). Jedenasty był Jakub Trytek z Agrosu, trzynasty Damian Werner ze Znicza, a piętnasty Ryszard Poznański z Unii. Szesnasty wynik uzyskał niespełna 14-letni hrubieszowianin Sebastian Sztojko – mistrz Polski młodzików Under-15 w kat. 45 kg i rekordzista kraju.