15 lipca 2024

Dwie porażki Grzesia ale…

HrubieszówGułtowy

Reklamy

W dniach 21/22 XI 2009 r. sekcja mężczyzn unihokeja UKS „Grześ” w Hrubieszowie zadebiutowała w I Lidze ponosząc dwie porażki, ale w drugim meczu przegrywając zaledwie jedną bramką. Następne rundy w Hrubieszowie, więc jest nadzieja, że przy pomocy kibiców i jeszcze lepszej formy zawodników będą pierwsze zwycięstwa.

***

Reklamy

III kolejka – 21.11.2009
Victoria Gułtowy – Grześ Hrubieszów 10-6 (3-1, 2-1, 5-4)

Reklamy

IV kolejka – 22.11.2009
Victoria Gułtowy – Grześ Hrubieszów 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)

Tabela
1. Victoria Gułtowy 4 10 28-22
2. UKS Nowa Łódź 2 6 21-15
3. WSU Wierzchowo 2 2 14-15
4. UKS Grześ Hrubieszów 2 0 8-13
5. UKS Pancerni Żurawica 2 0 15-21

(Kolejno: miejsce w tabeli, nazwa i miejscowość klubu, ilość meczów, punkty, bramek zdobyte i stracone)

Do Ekstraligi awansuje I-pierwszy zespół, natomiast zespół zajmujący II-drugie miejsce rozgrywa mecze barażowe z VII-siódmym zespołem Ekstraligi (do dwóch wygranych meczy – pierwszy rozgrywany jest w sali zespołu I ligi)

***

Krzysztof Dąbrowski (trener):

Przegraliśmy, ale jestem zadowolony z gry i wielkiej ambicji naszych zawodników, ponieważ czym bliżej końca każdego meczu tym bardziej cisnęliśmy przeciwników o czym mówią wyniki z poszczególnych tercji. W ostatnich minutach w drugim meczu sam nie wiem jakim cudem bramkarz przeciwnej drużyny obronił świetny strzał kapitana drużyny Mateusza Czerwa i byłby remis a to w unihokeju oznacza dogrywkę.

Ponieważ tak to wygląda, że jeżeli mecz się wygrywa w przewidzianym czasie gry to zwycięska drużyna otrzymuje trzy punkty a przegrana zero. Natomiast jeżeli w przewidzianym okresie gry pada remis to drużyny przystępują do dogrywki, i która wygra otrzymuje 2 punkty a przegrana 1 punkt.

Chciałbym też podkreślić mocne nerwy Kaczanowskiego, który w pierwszym meczu nie strzelił karnego i przed drugim spotkaniem zwrócił się do mnie z prośbą, że jeżeli będzie rzut karny chciałby jeszcze raz spróbować i doszło do tego, i tym razem bramkarz przeciwników skapitulował. W naszej drużynie udanie zadebiutowali zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali AZS AWF Biała Podlaska i jeden z nich zdobył bramkę. Liczę, że hrubieszowscy kibice przyjmą ich, jak i całą drużynę życzliwie podczas rozgrywek w Hrubieszowie.

***

Konrad Salewski (bramkarz):

Myślę, że obawiałem się jak każdy pierwszoligowego meczu seniorów , jest to nowe doświadczenie i całkiem inna gra niż w Juniorach, w seniorach gra się bardziej agresywnie i nie gwiżdże się jakichś prostych fauli tak jak w młodszych kategoriach. Jechaliśmy po zwycięstwo lecz tak się nie stało, myślę, że dużą rolę odgrywała hala, która była strasznie mała w grze 5 na 5 brakowało miejsca, ciężko było wyprowadzić jakąkolwiek kontrę, no i przede wszystkim podłoże było strasznie śliskie i nie tylko nasza drużyna miała problemy z utrzymaniem się na nogach. No, ale oczywiście nie można wszystkiego zwalać na halę, niestety drużyna przeciwna jest bardziej doświadczona, gdyż nie jest ich to pierwszy sezon w Seniorach.

W pierwszym meczu zabrakło nam precyzji mieliśmy wiele akcji nie wykończonych co udało się niestety przeciwnikom, lecz drugi mecz był całkiem inny, to my narzuciliśmy tempo gry i szło nam bardzo dobrze lecz w 2 tercji popełniliśmy kilka błędów, z których straciliśmy bramki, lecz to nie podłamało naszej drużyny, w ostatnich sekundach Czerw Mateusz posłał piłeczkę z ogromną siłą w światło bramki, każdy z nas juz ją widział w bramce lecz niestety, na nasze nieszczęście bramkarzowi drużyny przeciwnej udało się ją wybronić dosłownie końcami palców. Mimo wszystko myślę, że ta przegrana podbuduje nasz zespół, musimy się bardziej przykładać na treningach i dążyć do Zwycięstwa. Jak na tamtą halę to kibiców było bardzo dużo gdyż na moje oko mogło się tam zmieścić jakieś 50 osób.

***

Kadra

1. Maciej Węgor – bramkarz
2. Konrad Salewski – bramkarz
3. Sylwek Harasimiuk – bramkarz
4. Rafał Sioma
5. Rafał Sagan – 1 bramka
6. Łukasz Pietucha – 1 bramka
7. Łukasz Brzycki – 2 bramki
8. Bartłomiej Sioma
9. Szymon Dziewiczkiewicz
10. Łukasz Wojciechowski
11. Mateusz Czerw
12. Mateusz Galej – 1 bramka
13. Bartłomiej Powęzka
14. Tomasz Kudrel
15. Michał Orzechowski
16. Damian Kaczanowski – 2 bramki
17. Kamil Smyk
18. Jarosław Migas
19. Paweł Oniszczuk – obrońca
20. Bartłomiej Cienciała – 1 bramka
21. Michał Telebski

Jako pierwszy bramkę w I lidze dla UKS „Grześ” Hrubieszów zdobył Rafał Sagan, a niżej podpisany dla trenera jeszcze przed wyjazdem przekazał, że ufunduje drobny upominek dla pierwszego strzelca, który to zrobi. Oczywiście zawodnicy przed meczem nic o tym nie wiedzieli, aby nie wprowadzać jakiegoś zamieszania.

***

Następna kolejka i mecze w Hrubieszowie z UKS Grześ!!!

19.12.2009
UKS Grześ Hrubieszów – UKS Pancerni Żurawica (woj. podkarpackie)
WSU Wierzchowo – UKS Nowa Łódź
UKS Victoria Gułtowy – pauzuje

20.12.2009
UKS Grześ Hrubieszów – UKS Pancerni Żurawica (woj. podkarpackie)
WSU Wierzchowo – UKS Nowa Łódź
UKS Victoria Gułtowy – pauzuje

***

Wcześniej zadebiutują juniorzy młodsi

Pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 5/6 XII 2009 r., unihokeiści UKS Grześ wystąpią w Żurawicy (woj. podkarpackie, powiat Przemyśl) rywalizując z UKS Alfa Borowa i gospodarzami UKS Pancerni.

Drugi turniej z tymi drużynami odbędzie się w dn. 16.17 I 2010 r. w Hali SP nr 2 w Hrubieszowie.

***

opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Konrad Salewski – bramkarz UKS „Grześ” Hrubieszów.

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009