25 czerwca 2024

Dzień Futbolu Amatorskiego UEFA (Dzień Grassroots)

Środa 19 maja 2010 r. została wyznaczona przez Prezydenta UEFA Michela Platiniego oraz Komitet Wykonawczy UEFA Dniem Grassroots. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych dzieci w całej Europie.

Reklamy

W tym roku w Polsce Dzień Grassroots będzie obchodzony po raz pierwszy.

Obchody dnia Grassroots w Polsce, którym patronuje Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, odbędą się w siedmiu miastach. Akcję wspierają ambasadorzy, którzy od lat propagują futbol wśród dzieci i młodzieży, m.in. Andrzej Juskowiak, Dariusz Gęsior, Radosław Michalski czy Roman Kosecki.

Reklamy

Wśród wielu atrakcji tego dnia w sztabie Audycji Sportowej Ole zaplanowano:
– „Kopnij piłkę” – akcja zachęcająca do gry w piłkę nożną; symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów;
– „Wielki album ulicznych piłkarzy” – stworzenie internetowego albumu zdjęć uczestników akcji „Kopnij piłkę” (każdy uczestnik będzie mógł pobrać zdjęcie dla własnego użytku);
– Turniej wiedzy o piłce nożnej (towarzyszy grupa Freestyle Football);
– Wręczenie certyfikatów uczestnictwa UEFA w imprezie „UEFA Grassroots Day”.

Koordynator akcji na Zamojszczyźnie, Tomasz Pakuła, mówi: „Cieszę się, że 19 maja w całej Europie odbędzie się UEFA Grassroots Day. Tym bardziej miło, że Polska pierwszy raz włączyła się w akcję. Nie możemy zapominać, że profesjonalna piłka nożna nie będzie sprawnie funkcjonować bez pracy z najmłodszymi. Wystarczy popatrzeć na uśmiechy dzieciaków kopiących piłkę. Mam nadzieję, że Zamość i Krasnobród aktywnie włączy się do pomysłu sztabu Audycji Sportowej Ole. Niech będzie to prawdziwe święto „piłki u podstaw”. Profesjonalny futbol nie może istnieć bez zdrowych korzeni! Najważniejszym zadaniem Dnia Grassroots będzie pokazanie, że piłka nożna jest zabawą dla wszystkich”.

Reklamy

Redakcję Audycji Sportowej Ole, której towarzyszyła będzie grupa Freestyle Football i iluzjonista Igor Lewandowski, będzie można spotkać już od rannych godzin na Starówce (Rynek Wielki) w Zamościu i w Krasnobrodzie (okolice szkoły i Placu Siekluckiego). Promotorów Dnia Grassroots poznacie po charakterystycznych koszulkach informujących o akcji i wielkim tłumie. Dla każdego uczestnika przewidziano certyfikat uczestnictwa UEFA w imprezie „UEFA Grassroots Day”.

Kopnij piłkę już dzisiaj!

P.S. Kontakt z koordynatorem sztabu Zamość/Krasnobród:
Tomasz Pakuła
ole@radiozamosc.pl
tel. 517787627
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl