4 maja 2024

Emocji nie brakowało! [ZDJĘCIA]

Podopieczni Piotra Kostrubca w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Superligi sezonu 2022/2023 musieli uznać wyższość drużyny KS Dekorglass Działdowo.

Goście przyjechali do Zamościa z „mocnymi” nazwiskami: Jakub Dyjas, Jonathan Groth i Kaii Konishi – te nazwiska nie wymagają „reklamy”. Wynik końcowy 0:3 raczej nikogo nie dziwi, ale Akademia Zamojska łatwo tego meczu nie oddała, a sam rezultat nie jest obrazem tego, co się działo w piątek. Kibice mieli naprawdę widowisko godne walki o medale.

W pierwszym pojedynku Piotr Chodorski prowadził z Jonathanem Grothem 2:0 – lecz choremu Piotrowi zabrakło „sił” i ostatecznie przegrał 2:3. Do drugiego starcia wyszedł Jakub Folwarski i wcale jego przeciwnik również utytułowany jak cała drużyna Jakub Dyjas nie miał łatwo. „Nasz” Kuba ostatecznie urwał jednego seta przegrywając 1:3 – ale pięknych akcji, tak jak w pierwszym pojedynku – nie brakowało. Do trzeciej gry wyszedł Przemek Walaszek z Kaii Konishim i można było by pomyśleć (szybkie 0:3) nic bardziej mylnego, Przemek również chciał dołączyć do kolegów z drużyny i „coś ugrać” – jednego seta „urwał” utytułowanemu Japończykowi, ostatecznie został pokonany 1:3.

Dziękujemy naszej drużynie za ambicję i grę na „100 % +” – nie odpuścili a w Hali 'Elektryka” nasi kibice mocno ich w tym wspierali, kto nie był niech żałuje – to była „dawka” tenisa na najwyższym poziomie. Podziękowania również dla kibiców – to Wy jesteście naszym dodatkowym zawodnikiem i niech wszyscy wiedzą, że w Zamościu – nie jest łatwo wygrywać! – informuje Akademia Zamojska Zamość.