27 kwietnia 2024

Ewa Mizdal tuż za podium w Londynie

Troje reprezentantów Polski w podnoszeniu ciężarów, wśród nich Ewa Mizdal z hrubieszowskiej Unii, wzięło udział w zawodach przedolimpijskich w Londynie. Hrubieszowianka w kategorii do 69 kg uzyskała w dwuboju 219 kg (98+121) i uplasowała się na 4. pozycji.

Zwyciężyła w tej kategorii Wiryja Suwannaratan z Tajlandii – 240 kg (105+135), przed Chinką Yue Kang – 240 (110+130) i Norweżką Ruth Kasirye (Norwegia) – 210 (98+121).

Również na 4. pozycji uplasował się Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole), a na szóstej Anna Leśniewska (Mazovia Ciechanów).

Zawody były testem przedolimpijskim zarówno dla sportowców, którzy mieli okazję zapoznać się z warunkami, w jakich przyjdzie im startować w czasie igrzysk, jak i dla gospodarzy imprezy odpowiedzialnych za przebieg rywalizacji sztangistów.

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 oraz Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) zaprosiły na oficjalny rekonesans, oprócz Polaków i gospodarzy, sztangistki i sztangistów z 25 krajów świata.

***

Dotychczasowe najważniejsze osiągnięcia Ewy Mizdal:

– Dwukrotnie 11-ta i 14. na Mistrzostwach Świata w 2009,2010 i 20011r.
– Dwukrotnie Piąta na Mistrzostwach Europy w 2009 i 2011 r.
– Siódma na Mistrzostwach Europy 2010 r.
– Młodzieżowa Mistrzyni Europy w 2009 r.
– Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w 2006 r.

Ewa Mizdal kandydatem w 50. Sportowym Plebiscycie Kuriera Lubelskiego

Ewa Mizdal najlepsza zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów MKS Unia w Hrubieszowie, stała reprezentantka Polski w najważniejszych imprezach Świata i Europy, mistrzyni i rekordzistka Polski otrzymała kolejny raz nominację w 50. Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny w 2011 r., aby znaleźć się wśród laureatów, wiele zależy również od czytelników lubiehrubie. Co należy uczynić? Kup Kurier Lubelski i poczytaj! A m.in. wyślij SMS