Ferie hrubieszowskich modelarzy

Młodzi modelarze z Zespołu Szkół Miejskich w Hrubieszowie ostro przepracowali okres ferii zimowych. W szkolnej pracowni budowali modele halowe, dzięki którym na zawodach mogli doświadczyć ostrej rywalizacji z innymi modelarzami.

Pierwsze zawody odbyły się w dniu 02.02.2015r. w Chełmie. W rywalizacji wzięła udział 41 osobowa grupa modelarzy, w tym: młodzików młodszych,  młodzików, juniorów oraz seniorów. Zawodnicy reprezentowali: Klub Modelarski „Orlik” z Hrubieszowa, Pracownię Modelarska „Falcon” z Sawina, Kółko Modelarskie Śmigiełko z Rudy Huty, Młodzieżowy Dom Kultury z Włodawy oraz Pracownię Modelarską „Dedal i Ikar”z Chełma.

Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoim modelem w trzech seriach po trzy loty ( łącznie po 9, nie licząc lotów powtórkowych). Mistrzowski poziom zaprezentowała nasza ekipa, a Piotr Wielosz- Hałasa ustanowił nowy rekord hali – czas lotu 41 sekund!

2. Flisiuk Łukasz– Klub Modelarski „Orlik”, Hrubieszów;

W niedzielę 8 lutego zawodami w Grodkowie rozpoczęto rywalizację Pucharu Polski w klasie modeli szybowców halowych F1N edycji 2015. W grupie młodzików zwyciężył zdecydowanie Łukasz Flisiuk, który uplasował się  przed Patrykiem Bajerem, a w grupie juniorów młodszych zwyciężył Piotr Wielosz-Hałasa.

Na zakończenie ferii 14.02.2015r. udaliśmy się na XV Zawody Modeli Halowych o  Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa. Zawody te zaliczane są do punktacji Pucharu Polski w Klasie F1N 2015. Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy silną ekipą, z którą trzeba się liczyć. W kategorii młodzików zwyciężył Patryk Bajer, a Łukasz Flisiuk zajął III miejsce. Piotr Wielosz-Hałasa po ostrej rywalizacji z zawodnikiem z Krosna zajął I miejsce. W dniu 15.02.2015r. wracając z Chrzanowa startowaliśmy w I Ogólnopolskich Zawodach Modeli Halowych Klasy F1N o Puchar Wójta Gminy Kłaj, gdzie i  tym razem w kategorii młodzik Patryk Bajer zajmuje I miejsce, II miejsce Łukasz Flisiuk i III miejsce Maciej Wyżyn. W kategorii junior młodszy I miejsce Piotr Wielosz-Hałasa.

I tak ferie spędzone w szkolnej modelarni można zaliczyć do udanych, gdyż praca włożona w przygotowanie modeli oraz intensywny trening przyczyniły się do naszych sukcesów.