Gimnazjum ZSM nr 3 w Hrubieszowie na wysokim 12 miejscu w wojewódzkim sportowym współzawodnictwie w roku szkolnym 2013/2014

Na stronie internetowej Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego znajdują się klasyfikacje wojewódzkiego współzawodnictwa wszystkich typów szkół za rok 2013.2014. Wśród szkół gimnazjalnych, najwyżej sklasyfikowaną szkołą z naszego powiatu jest, tak jak od kilku lat Gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie z wielkim postępem w ilości zdobytych punktów i z tego tytułu awansem już na 12 pozycję w województwie lubelskim. W zestawieniu międzypowiatowym SG zgromadziliśmy prawie o połowę punktów więcej od roku wcześniejszego awansując aż o 9 miejsc zajmując 12 miejsce. Punkty z naszego powiatu zdobyło 10 szkół.

Reklamy

 

Wojewódzkie współzawodnictwo szkół podstawowych 2013/2014

 

1      G. Nr2 Tomaszów L.    486,0

2      G. Nr1 Tomaszów L.    442,5

3      G. Nr2 Puławy             434,0

4      G. Nr16 Lublin             390,0

5      G. Nr1 Kraśnik             378,0

6      G. Nr11 Lublin             370,5

7      G. Nr10 Lublin             350,5

8      G. Nr 5 Lublin              328,0

9      G. Nr6 Chełm               321,0

10    G. Nr6 Biała Podl.        318,5

11    G. Nr 9 Lublin              320,0

12   G. Nr3 Hrubieszów    306,0

13    G. Nr4 Puławy KEN      291,0

14    PG. Janów Lub.           287,0

15    G. Nr24 Lublin             314,5

45   ZS 2 G. Hrubieszów  128,5

81. G. Werbkowice             66,0

96   G. Horodło                    53,0

98   G. Dołhobyczów           39,0

126 G. Uchanie                   29,5

147 ZSM 1 G. Hrubieszów 24,0

169 G. Kozodawy               22,0

174 ZSM 2 G. Hrubieszów 20,0

180 G. Mircze                     19,0

 

Sklasyfikowano 244 szkoły

 


W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013

 

Gimnazjada

 

1      G. Nr1 Tomaszów L.        440,5

2      G. Nr11 Lublin                 418,5

3      G. Nr2 Tomaszów L.        415,0

4      G. Nr16 Lublin                 298,5

5      G. Nr1 Kraśnik                 297,0

6      PG. Janów Lub.               294,0

7      G. Nr 5 Lublin                  290,0

8      G. Nr6 Chełm                   287,5

9      G. Nr 9 Lublin                  282,5

10    G. Nr4 Zamość                 270,0

26     G. Nr3 Hrubieszów       171,5

46     ZS 2 G. Hrubieszów     90,5

118   G. Werbkowice            39,0

153   ZSM Nr 2 Hrubieszów 24,0

193   G. Dołhobyczów          13,5

196   G. Mircze                      12,5

219   G. Uchanie                     9,5

224   G. Moniatycze                8,0

 

Sklasyfikowano 238 szkół.

 


Ze strony ZSM 3 Hrubieszów:

 

Dyrektor szkoły – Danuta Krawczuk

Wicedyrektor – Marta Słupna

Wicedyrektor – Marzanna Bednarczuk

 

Nauczyciele wf:

Wiesław Grzyb
Danuta Krawczuk
Tomasz Lenard
Joanna Różańska
Dominik Stajszczyk
Iwona Stefaniak
Tomasz Szlonzak
Kamil Wojciechowski
Daniel Lipski
Tomasz Królicki

 


Wojewódzka Gimnazjalna Punktacja Powiatowa

2013/2014

 

1      Tomaszów       1120,0

2      Puławy             1066,0

3      Lubartów         1037,0

4      Kraśnik             960,5

5      Chełm m.          952,5

6      Łuków              909,0

7      Biała P. m         814,5

8      Biała P.pow.     753,0

9      Biłgoraj            750,5

10    Lublin pow.      730,5

11    Zamość m.       708,0

12   Hrubieszów     707,0

13    Chełm pow.      637,0

14    Włodawa         622,0

15    Świdnik            555,0

16    Janów Lub.      525,5

17    Ryki                  482,5

18    Opole Lub.       455,0

19    Krasnystaw      454,5

20    Radzyń             428,5

21    Parczew           380,0

22    Łęczna             350,5

23    Zamość pow.   211,0

 


W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013

 

1      Tomaszów       1006,5 pkt.

2      Kraśnik             972,0     

 3      Biała P. pow.    845,0     

21   Hrubieszów     368,5

 


Udział szkół gimnazjalnych z powiatu hrubieszowskiego w zawodach wojewódzkich SZS w roku szkolnym 2013/2014

Aby awansować do zawodów wojewódzkich SZS to już należy prezentować wysoki poziom i należy sporo czasu poświęcić na podnoszenie swoich umiejętności i to dodatkowo po lekcjach, dlatego gratulacje należą się uczniom, jak i nauczycielom, którzy ich przygotowują i motywują, najczęściej społecznie. Największe sukcesy w rywalizacji szkół gimnazjalnych odnieśli uczniowie nauczyciela wf Kamila Wojciechowskiego z ZSM nr 3 w Hrubieszowie, którzy m.in. wywalczyli 2 pozycję w koszykówce i sztafecie 4x100m.

 


Zawody wojewódzkie SZS rok – szkolny 2013/2014

Gimnazjada SZS

 

30.10.2013 r. Szczebrzeszyn – Indywidualna Wojewódzka Gimnazjada SZS w Tenisie stołowym,

chłopcy

25-29. Dominik Goch G. Werbkowice – op. Jarosław Kaczoruk.


17.12.2013 r. Tomaszów Lubelski. Wojewódzka Gimnazjada drużynowa w szachach.

9. Gimnazjum Publiczne Kozodawy z 7 punktami – op. Wiesława Bartosiewicz.

Skład: Albert Pawelec, Kamil Wypchła, Maciej Dąbrowski, Małgorzata Śnieg


19.03.2014 r. Biała Podlaska Wojewódzki Finał Gimnazjady SZS w piłce koszykowej chłopców.

Srebrny medal – ZSM 3 G. Hrubieszów – opiekun: Kamil Wojciechowski.

Skład drużyny: Wal Oskar, Popławski Kacper, Jóźwiak Damian, Fijołek Patryk, Czerniak Oktawian, Skoczylas Dominik, Warecki Kamil, Chachler Hubert, Chachler Bartek, Orzechowski Miłosz, Frankiewicz Kamil, Sacharczuk Kamil, Gardyński Albert, Smerdel Bartosz, Kazan Kacper,Kasztelan Przemysław.


3.04.2014 r. Piaski. Wojewódzka Gimnazjada SZS w piłce siatkowej chłopców.

5. ZS G. Dołhobyczów – op. Mariusz Kulczyński i Marta Staszczuk.

Skład: Jakub Fal, Marcin Bielecki, Bartek Małka, Krzysztof Michniak, Szymon Jasiński, Łukasz Kobel, Patryk Palonek, Daniel Opaliński, Adrian Kondraciuk, Michał Rozicki, Sylwester Mroczkowski.


28.05.2014 r. Puławy. Indywidualna Wojewódzka Lekkoatletyczna Gimnazjada.

Dziewczęta:

4. Karolina Niemczyk 98 ZSM 3 Hrubieszów wzwyż – 1.45

5. Paula Suchowska 98 ZSM 3 Hrubieszów oszczep 600g. – 25.18,

6. Agata Trybuła 98 G. Mircze 300 m – 45,94

6. Oliwia Wołyniec 99 ZS 2 Hrubieszów 600 m – 1:49,72,

6. Daria Śmiszek 99 ZSM 3 Hrubieszów kula 3 kg – 9.52

7. Anna Radomska 98 ZSM 3 Hrubieszów w dal – 4.39,

7. Joanna Sidorowicz 98 ZSM 2 Hrubieszów oszczep 600 g. – 24.73,

7/8. Ewa Konsowicz 98 ZS 2 Hrubieszów wzwyż – 1.35,

10/11. Aleksandra Daciuk ZSM 3 Hrubieszów wzwyż – 130,

11. Magdalena Palonka 99 ZS 2 Hrubieszów kula 3 kg – 8.88,

Chłopcy:

Srebro Damian Hossin ZS 2 Hrubieszów skok w dal – 6.09,

Srebro ZSM 3 Hrubieszów 4×100 m – 46,52,

w składzie: Kacper Popławski, Dominik Skoczylas, Patryk Fijołek, Damian Jóźwiak,

5. Piotr Szuryński 98 ZSM 1 Hrubieszów 100 m – 11,98,

5. Dominik Skoczylas ZSM 3 Hrubieszów skok w dal – 5.88,

6. Marcin Bielecki ZS Dołhobyczów oszczep 600 g. – 40.78,

6. ZS Horodło 4 x 100 m – 49,01

w składzie: Norbert Buliński, Krystian Barczuk, Szymon Załuski, Przemysław Maciejewski,

7. Oktawian Czerniak ZSM 3 Hrubieszów skok w dal – 5.61,

8. Przemysław Maciejewski ZS Horodło 300 m – 39,59,

9. Dawid Łoza ZSM 2 Hrubieszów 1000 m – 2:55,85,

9. Marcin Kowalewski ZS 2 Hrubieszów kula 5 kg – 10.66,

10. Dawid Oleszczuk ZSM 1 Hrubieszów kula 5 kg – 10.54,

11. Hubert Kasprzak ZSM 2 Hrubieszów skok wzwyż – 1.55,

11. Sylwester Mroczkowski ZS Dołhobyczów oszczep – 34.11,

12. Jakub Echta ZSM 2 Hrubieszów skok wzwyż – 1.55,

14. Damian Jóźwiak 98 ZSM 3 Hrubieszów 100 m el. 12,49

Opiekunowie w/w:

ZSM 3 Hrubieszów – Czesław Piotr Drączkowski, Wiesław Grzyb, Kamil Wojciechowski,

SZS Mircze – Urszula Przytuła,

ZS 2 Hrubieszów – Anna Kusiak, Barbara Cygan, Dawid Lewandowski,

ZSM 2 Hrubieszów – Elwira Pawłowska, Robert Jóźwiak,

ZSM 1 Hrubieszów – Tomasz Magdziak,

ZS Dołhobyczów – Mariusz Kulczyński,

ZS Horodło – Mirosław Kamień.


3.06. Puławy. Wojewódzka Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna.

Dziewczęta:

6. ZSM 3 Hrubieszów 1058 pkt. – op. Czesław Piotr Drączkowski i Wiesław Grzyb

w składzie: 100 m Dziomaga Maryla 14,66 96 pkt., Szostak Aleksandra 14,89 90, Kowalska Aleksandra 14,89 90, 300 m Chmielewska Małgorzata  48,81 98, Tlak Aleksandra 50,38 90, w dal Pachla Karolina 4,07 79, Radomska Anna 4,35 93, Łyko Zofia 3,91 71, wzwyż Niemczyk Karolina 135 86, Daciuk Aleksandra 130 76, kula 3kg Chodun Joanna 7,68 58, Śmiszek Daria 8,87 96, Suchowska Paula 8,68 90, 4x100m 58,28 74, W składzie:Dziomaga Maryla.  Drzygało Estera, Kowalska Aleksandra, Radomska Anna.

Chłopcy:

5. ZSM 3 Hrubieszów 1261 – op. Kamil Wojciechowski

w składzie: 100 m Fijołek Patryk 12,74 100 pkt., Popławski Kacper 12,82 97, Jóźwiak Damian 12,41 115, 300 m Kazan Kacper 42,41 101, Chachler Bartosz 45,93 78, Warecki Kamil 43,53 91, 1000 m Kasztelan Przemysław 3:03,86 92, Chachler Hubert  3:13,20 77, Łazorczyk Arkadiusz DQ, w dal Skoczylas Dominik 6,05 135, Czerniak Oktawian  5,72 109, Smerdel Bartosz 5,01 72, Zalewski Jakub 140 60, wzwyż Frankiewicz Kamil 135 53, Kula 5kg  Orzechowski Miłosz 10,59 100, 4×100 m – 46,86 166  w składzie: Skoczylas Dominik, Fijołek Patryk, Popławski Kacper, Jóźwiak Damian                                     


5.06.2014 r. Lublin. Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w sztafetach lekkoatletycznych.

Chłopcy

– 4 x 100 m:

Srebro ZSM 3 Hrubieszów – 46,16 – op. – Kamil Wojciechowski

w składzie: Popławski Kacper,Skoczylas Dominik, Fijołek Patryk, Jóźwiak Damian,

– Sztafety szwedzkie (100 + 200 + 300 + 400 m)

Dziewczęta: 

10. ZS 2 G. Staszic Hrubieszów – 2:40,87, op. – Anna Kusiak i Barbara Cygan

w składzie: Monika Kowalczyk, Ewa Konsowicz, Oliwia Wołyniec, Karolina Waś

Chłopcy:

7. ZS G. Horodło – 2:17,52 – Opiekun – Mirosław Kamień

w składzie: Borowski Michał, Załuski Szymon, Bil Tomasz, Maciejewski Przemysław




Opracował – Marek A. Kitliński (mak)