Grassroots Day 2010

HrubieszówKrasnobród

Reklamy

Z okazji obchodzonego po raz pierwszy w Polsce UEFA Grassroots Day, czyli Dnia Futbolu Amatorskiego w Krasnobrodzie 10 czerwca 2010 odbyły się Mistrzostwa Krasnobrodu w piłce nożnej. Zawodom towarzyszyła akcja „Kopnij piłkę” (symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów) zachęcająca do gry w piłkę nożną.

Po zakończonych fazach grupowych do finału Mistrzostw Krasnobrodu awansowały drużyny Przyjaciele Audycji Ole i Smuda Team Zamość, a o 3 miejsce powalczyły PFJ Krasnobród i Team Sobieski Krasnobród. W „bratobójczym”, krasnobrodzkim pojedynku o 3 miejsce, górą okazała się drużyna PFJ Krasnobród, która zwyciężyła z Team Sobieski Krasnobród 2:1. Finał turnieju, w którym wystąpili Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród vs. Smuda Team Zamość, był bardzo emocjonujący. Po pierwszej części meczu zawodnicy „zamojskiej twierdzy” wygrywali 0:2. Myliłby się ten, który twierdził, że już będzie po ciekawej grze. W drugiej części zawodów bramkarz z Zamościa musiał opuścić boisko w wyniku wykluczenia z gry (czerwona kartka za faul na napastniku w sytuacji sam na sam), a kolejny Zamościanin dostał karę minutową za podważanie decyzji sędziego. W ten sposób końcówka spotkania przyprawiała kibiców w zawroty głowy – Krasnobrodzianie grając w przewadze dwóch zawodników (5 na 3) atakowali ale razili nieskutecznością, a Smuda Team umiejętnie się bronili doprowadzając do zwycięstwa 1:2. Mistrzem Krasnobrodu Grassroots Day 2010 została drużyna Smuda Team Zamość (bramki strzelali: 5 Sławomir Franczak, 3 Bartłomiej Mazur, 2 Mariusz Mądrzak), a Wicemistrzem Krasnobrodu Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród (bramki: Tomasz Pakuła, Wojciech Kudełko, Tomasz Kawka, Piotr Skiba). Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa PFJ Krasnobród. Turniej sędziowali: Mateusz Krzowski i Tomasz Pakuła. Na koniec zwycięzcom wręczono statuetki, certyfikaty UEFA uczestnictwa w imprezie „UEFA Grassroots Day” oraz piłki Jabulani i koszulki z logo Dnia Grassroots.

Organizator Mistrzostw Krasnobrodu Grassroots Day 2010, koordynator Dnia Grassroots na Zamojszczyźnie, Tomasz Pakuła, tak podsumował rywalizację: „Jestem zadowolony ze sprawnego przebiegu turnieju, a przede wszystkim ze sportowej rywalizacji. Piłkarze szanowali rywali, a poziom gry był wysoki: grano ofensywnie i widowiskowo. Zgromadzeni kibice mieli kogo podziwiać. Warto zauważyć, iż turniej pokazał, że jest zapotrzebowanie na tego typu sportową rywalizację w naszym regionie i władze miast powinny o tym pamiętać (do turnieju licznie zgłosiły się drużyny Krasnobrodu, Zamościa i Hrubieszowa). Co do kibiców: akcja „Kopnij piłkę” przyciągnęła wielu uczestników, którzy opuszczali imprezę z uśmiechami na buźkach, gdyż wręczaliśmy koszulki z certyfikatami UEFA z okazji Dnia Grassroots. Pokazaliśmy, że piłka nożna jest zabawą dla wszystkich.”

Wyniki turnieju:

Grupa I
Team Sobieski Krasnobród – Smuda Team Zamość 0:4
Goolman Squad Football Team Hrubieszów – Nieproszeni Goście Team Zamość 0:1
Team Sobieski Krasnobród – Nieproszeni Goście Team Zamość 1:0
Goolman Squad Football Team Hrubieszów – Smuda Team Zamość 0:2
Smuda Team Zamość – Nieproszeni Goście Team Zamość 2:0
Team Sobieski Krasnobród – Goolman Squad Football Team Hrubieszów 1:0

Grupa II
KS Kamikadze Krasnobród – PFJ Krasnobród 1:1
Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród – PFJ Krasnobród 1:1
Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród – KS Kamikadze Krasnobród 3:2

Mecz o 3 miejsce:
PFJ Krasnobród – Team Sobieski Krasnobród 2:1

Finał:
Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród – Smuda Team Zamość 1:2

Zwycięskie drużyny grały w następujących składach:

Smuda Team Zamość: Mariusz Mądrzak (kapitan), Michał Paszt, Bartłomiej Mazur, Koczwara Patryk, Sławomir Franczak.

Przyjaciele Audycji Ole Krasnobród: Tomasz Pakuła (kapitan), Michał Mękal, Piotr Skiba, Wojciech Kudełko, Bartłomiej Kudełko, Tomasz Kawka.

PFJ Krasnobród: Artur Kurantowicz (kapitan), Łukasz Sikora, Bartłomiej Oś, Paweł Fila, Mateusz Kurantowicz.

Team Sobieski Krasnobród: Paweł Korga (kapitan), Mateusz Rajtak, Paweł Cisło, Mateusz Adamczuk, Grzegorz Kostrubiec.

Więcej zdjęć dostępnych na: www.audycjasportowaole.futbolowo.pl

Tomasz Pakuła

zobacz zdjęcia »