Halowy Turniej Kibiców

W niedzielę 19 lutego w hali HOSiR odbył się Halowy Turniej Kibiców ligowych drużyn piłkarskich.

Reklamy

br />19 lutego odbył się już po raz trzeci Turniej Kibiców w Hrubieszowie, zorganizowany i w pełni sfinansowany przez kibiców Unii. Na turnieju pojawiły się następujące ekipy: Hetman Zamość 120 osób, Widzew Łódź 50, Jagiellonia Białystok 20, Górnik Łęczna 60, Stal Rzeszów 74, Pogoń Lubaczów 10. Gospodarzy było ok. 120. Nie przyjechali niestety zaproszeni fani Stali Mielec i Czuwaju Przemyśl.

Turniej zaczął się około godziny 11:00, kiedy to na halę dotarły ekipy z Rzeszowa i Lubaczowa. Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupia A znalazły się Unia I, Górnik, Jagiellonia i Stal, a w grupie B: Unia II, Hetman, Widzew i Pogoń. Wokół boiska rozwieszono sporo flag. Były to następujące płótna: „MKS Unia Hrubieszów”, „Unia” (angielka), „Kresowi@cy” (flaga ultrasów Unii , debiut na turnieju), „HWK” Hetmana (również debiut na tym turnieju), „Górnicy” Górnika, „Zks Stal Rzeszów” i „The Best Fans Białystok” Jagiellonii.

W grupie A zwyciężył Górnik przed Unią I, a w grupie B Widzew przed Pogonią Lubaczów. Mecz o trzecie miejsce rozegrały zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Zakończył się wynikiem 2:0 dla Unii. W finale Górnicy z Łęcznej pokonali łódzki Widzew 4:0

Oto wyniki poszczególnych meczów:

1 . Górnik- Jagiellonia 3:1
2. Hetman – Widzew 2:3
3. Unia I – Stal Rzeszów 4:0
4. Unia II – Pogoń Lubaczów 1:4
5. Unia I – Jagiellonia 2:1
6. Unia II – Widzew 0:3
7.Stal Rzesżów – Górnik 2;5
8. Pogoń – Hetman 1:0
9. Unia I – Górnik 0 : 3
10. Unia II – Hetman 2 : 5
11. Jagiellonia – Stal 0 : 2
12. Widzew – Pogoń 1:0

Mecz o 3 miejsce Unia I – Pogoń Lubaczów 2:0

Finał: Górnik Łęczna – Widzew Łódź 4 : 0

Około godziny 15:00 nastąpiło wręczenie pucharów i dyplomów za trzy najlepsze miejsca oraz worka treninngowego i rękawic bokserskich dla zwycięzców. Puchar dla zawodnika turnieju pojechał do Lubaczowa. Impreza toczyła się przy dopingu wszystkich ekip, a dość liczna grupa zaprzyjaźnionych sympatyków Hetmana i Unii ( ok. 100 osób) zrobiła sobie na boisku przy hali prawdziwą wojnę na śnieżki.

Na Turnieju panowała spokojna atmosfera, nie było żadnych awantur.

Wielkie podziękowania za dobrą i sportową zabawę należą się wszystkim przybyłym na turniej ekipom.

tekst: Tomek, kibic Unii Hrubieszów

zobacz zdjęcia >>