HLK: Ciężka przeprawa Ka2 Team!

W III kolejce HLK rozegrano 2 spotkania. Niepokonani w lidze ciągle pozostają zawodnicy NT Ogólniak i Ka2Team. Ci pierwsi gładko pokonali swoich kolegów z Ogólniaka II, natomiast drudzy mocno napocili się z Trójką. Mecz Mechaników z Kościuszką rozegrany zostanie w środę godz. 16.00 w hali sportowej przy ul. Żeromskiego.

Reklamy

 

W domowym meczu licealistów ,,Staszica” dominowała zdecydowanie jedna drużyna. Starsi, bardziej doświadczeni i ograni zawodnicy NT Ogólniak zdominowali całe spotkanie, nie dając ,,pograć” młodszym kolegom. Składne i szybkie akcje, agresywna obrona, mnóstwo przechwytów i wyjątkowo skuteczne rzuty z dystansu to najkrótszy opis tego , co działo się na boisku. Kolejne wyśmienite zawody rozegrał Hubert Chachler (32pkt), dla którego to drugi mecz z rzędu gdzie zdobył więcej niż 30pkt i zaliczył co najmniej 4 celne 3-ki.  24 oczka dorzucił A. Gardyński, 15 Popek, i 6 drugi z braci Chachlerów- Bartek. Przy takiej dyspozycji rzutowej wydaje się niemożliwym odebranie zespołowi z Ogólniaka pierwszego miejsca, na co na pewno po cichu liczy zespół Ka2 , który od kilku lat nie może zdjąć z siebie odium ,,ciągle drugiej” drużyny w Hrubieszowie. W całym meczu padło z ich strony 7 celnych trójek, i co ciekawe każdy z zawodników  zaliczył celny rzut z linii 6,75m – trudno więc będzie ustawić obronę pod konkretnego zawodnika, bo zagrożenie 3-ką istnieje z każdej strony. Ogólniak II zagrał bez wiary i przekonania. Przyzwoicie zagrał ponownie Gąsior (9pkt), nieźle Łomański (12pkt) jednak na tak skutecznych przeciwników to zdecydowanie za mało żeby nawiązać jakąkolwiek walkę. Mecz wygrał bezapelacyjnie NT Ogólniak 77:25 (22:2,17:5,14:10,24:8).

Najwięcej emocji jak zwykle dostarcza nam w tej edycji rozgrywek drużyna Ka2 Team. W tej kolejce rywalem Ka2-jek był młody zespół Trójki. Gimnazjaliści zagrali bez pardonu nie pozwalając na spokojne kontrolowanie meczu przez przeciwników. Osłabiona brakiem Kańskiego i Wójtowicza drużyna Ka2-jek nie potrafiła odskoczyć na kilka bezpiecznych oczek przewagi, a mądre, spokojne realizowanie założeń taktycznych przez Trójkę trzymało wynik blisko siebie. Ka2 zagrali również dużo spokojniej niż w poprzednich meczach, gra nie była już tak wyraźnie szarpana, akcje były budowane z kilku, kilkunastu podań co stwarzało dogodne pozycje do rzutów z półdystansu- w tym elemencie świetnie zagrał Z.Krawczuk (8pkt). Dzięki jego skuteczności i 6 punktom Lipskiego (12pkt)Trójka nie zdołała uciec Ka2-kom w II i III kwarcie gdzie słabiej zagrała reszta zespołu. Mecz obfitował w liczne straty i indywidualne błędy (głównie ,,kroki”) po obu stronach boiska, sporo emocji wzbudzały decyzje sędziego ale było to spowodowane głównie temperaturą na boisku i bliskością wyniku. Do IV kwarty gimnazjaliści wyszli z 1 punktową przewagą. Kilka błędów rozegrania, niedokładne podania i słabsza skuteczność oraz ,,świeża krew” którą poczuli zawodnicy Ka2 zmieniły obraz meczu. Trójka musiała gonić wynik. Na niecałe 2 minuty do końca meczu Fijołek(15pkt) świetnie przymierzył za 3 oczka i gimnazjaliści znów wyszli na 2 pkt prowadzenie. Błyskawicznie odpowiedział jednak równie celną 3-ką Kuczyński (5pkt). Po czasie dla Trójki gimnazjalistom nie udało się jednak przeprowadzić zaplanowanej przez trenera Wojciechowskiego akcji. Końcówka kwarty, nerwowe zagrania i brak wzięcia na siebie odpowiedzialności za rzut były wybawieniem dla Ka2-ek. W ostatnich sek. niesportowy faul dla Ka2, który na jeden punkt zamienił Adamczuk(3pkt) odebrał wszelkie nadzieje Trójce i to przeciwnicy mogli cieszyć się z wygranej.  Gimnazjaliści Trójki zasługują jednak na słowa uznania i pochwały – zagrali odważnie i twardo z silniejszym i dużo bardziej doświadczonym przeciwnikiem będąc o włos od spełnienia nie lada sensacji. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 34:32 dla Ka2 Team (8:4, 6:7,8:12,12:9)

 

*** 

 

Następna kolejka 18.12.2016r zostanie rozegrana ponownie w ,,Staszicu”. Start godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

 

 

TERMINARZI WYNIKI I RUNDY

 

I kolejka  20.11.2016

Ogólniak II vs. Mechaniczna                                      25:35

Ka2 Team vs. Kościuszko                                             36:35

Trójka vs. Nowa Technika Ogólniak                        15:74

 

II kolejka  04.12.2016

Ogólniak II vs. Trójka                                                    18:34

Kościuszko vs. Nowa Technika Ogólniak               23:85

Mechaniczna vs. Ka2 Team                                        24:53

 

III kolejka  11.12.2016

Ogólniak II vs. Nowa Technika Ogólniak                               25:77

Ka2 Team vs. Trójka                                                      34:32

Kościuszko vs. Mechaniczna                                      przełożony

 

IV kolejka  18.12.2016

Ogólniak II vs. Ka2 Team                                             godz.17.00

Nowa Technika Ogólniak vs. Mechaniczna          godz.18.00

Trójka vs. Kościuszko                                                    godz.19.00

 

V kolejka  ?

Ogólniak II vs. Kościuszko                                           godz.17.00

Mechaniczna vs. Trójka                                               godz.18.00

Ka2 Team vs. Nowa Technika Ogólniak                 godz.19.00

 

Tabela

1.Nowa Technika Ogólniak                         3             6pkt 236:63

2. Ka2 Team                                                      3             6pkt 123:97

3.Trójka                                                              3             4pkt 87:126

4. Mechaniczna                                                               2             3pkt 59:78

5. Ogólniak II                                                    3             3pkt 68:146

6. Kościuszko                                                    2              2pkt 58:121

 

Tabele HLK >>


PP