Hrubieszów: I Turniej Szachowy dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy

W dniu 3 lutego 2015 roku w świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie odbył się I Turniej Szachowy dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie „Królewski Kącik”.

Reklamy


Organizatorami turnieju były Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie.

Organizatorzy pragną propagować idee szachów dla wszystkich, w tym dla niepełnosprawnych, kształtować i rozwijać ich umiejętności w duchu fair play i cieszyć się z udziału w rozgrywkach intelektualnych. Dodatkowo propagować zdrowy styl życia i przybliżać wszystkim miasto.

Nagrody ufundowało: Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie (grawerkę na puchar za I miejsce oraz puchary za miejsca I – III i dyplomy indywidualnie za miejsca od I do IV).

Organizator zabezpieczył obsługę sędziowską w osobie Tomasza Wojciecha Antoniuka.

W turnieju udział wzięło 6 uczestników: Robert Salamon, Jan Polit, Gustaw Niedźwiedź, Mirosław Rybkiewicz i Kazimierz Gajewski.

Mecze rozegrano systemem pucharowym w dowolnym czasie. Zawodnicy wykazali się wielką determinacją i strategicznym myśleniem.

I miejsce zajął Mirosław Rybkiewicz
II miejsce zajął Gustaw Niedźwiedź
III miejsce zajął Robert Salamon

Dziękujemy panu kierownikowi ŚDS w Hrubieszowie za udostępnienie świetlicy ŚDS, Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „Razem” w Hrubieszowie za piękne nagrody.

Puchary i dyplomy zostały wręczone na zakończenie turnieju przez Tomasza Wojciecha Antoniuka – prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie i Kazimierza Łukiewicza – kierownika ŚDS w Hrubieszowie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Dziękujemy opiekunom za wsparcie i życzliwość.

Pierwsza edycja turnieju cechowała się sporym zainteresowaniem.

 

 

Organizatorzy

fot. sxc.hu