Hrubieszowscy modelarze górą!

Hrubieszów

Miesiąc luty okazał się szczęśliwy dla hrubieszowskich modelarzy. Klub Modelarski „Orlik” działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie odniósł nowe sukcesy.

Reklamy

W dniu 09.02.2009 r. w Chełmie odbyły się XV Zawody Modeli Balonów Na Ogrzane Powietrze 22 Mistrzostwa „Festiwal Modeli Balonów”, członkowie Klubu „Orlik” zdobyli na nich pierwsze trzy miejsca:
I miejsce Szozda Ernest SP1
II m-ce Cybula Bartosz SP1
III m-ce Głowacz Mateusz GIM 3

Parę dni później, 13.02.2009 r. również w Chełmie odbyły się XIV Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N. Modelarze powtórzyli sukces.
W kategorii Młodzików:
I m-ce Cybula Bartosz SP1
II m-ce Drączkowski Szymon SP3
III m-ce Kowalewski Paweł SP1

W kategorii seniorów III m-ce Leszek Kryszczuk (opiekun klubu).

Hrubieszów dzielnie reprezentowali także inni przedstawiciele hrubieszowskiej modelarni.
Poniżej zamieszczamy ich nazwiska:
Leszek Kryszczuk
Krzysztof Drączkowski
Bartosz Cybula
Paweł Kowalewski
Ernest Szozda
Karol Kapusta
Kamil Drączkowski
Szymon Drączkowski
Mateusz Głowacz

Modelarstwo, to nowa pasja hrubieszowskich dzieci i młodzieży. Jest to wspaniały sposób spędzenia czasu wolnego i naturalna nauka takich umiejętności jak: wytrwałość, cierpliwość, systematyczność, precyzja a także umiejętność pracy w zespole.

Do tego dochodzi jeszcze aspekt puszczania swoich modeli na świeżym powietrzu i sukces, na który czeka każdy z młodych modelarzy. Zajęcia w Klubie Modelarskim „Orlik” prowadzi Pan Leszek Kryszczuk instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego – dodatkowo prawdziwy pasjonat lotnictwa, który swoją pasję przekazuje młodym pokoleniom.

tekst i foto
KM Orlik

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009