15 lipca 2024

Hrubieszowscy modelarze na Pucharze świata w Kietrzu

Młodzi modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Jedynka” w Hrubieszowie, pod opieką instruktora Le4szka Kryszczuka uczestniczyli w weekend 3-4.09.2016 r. w VII Międzynarodowych Zawodach Modeli Swobodnie Latających Kietrz Cup. Zawody, które są zaliczane do punktacji Pucharu Świata oraz Pucharu Polski w klasach F1A, F1B, F1C, F1Q, rozegrały się na wielkim polu, we wsi Pilszcz, w powiecie głubczyckim.

Reklamy

 

Pytam Pana Leszka Kryszczuka, instruktora sekcji modelarskiej UKS „Jedynka” Hrubieszów, jak poszło w ostatnich, tak ważnych zawodach?

 

W zawodach uczestniczyło stu sześćdziesięciu zawodników z szesnastu krajów, w tym z Mongolii, Japonii, Anglii, Norwegii, Danii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Niemiec Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Litwy, Rosji, Ukrainy, Rumunii.

Reklamy

W pierwszym i drugim dniu zawodów zawodnicy musieli wzmagać się z silnym wiatrem, który sprawiał dużo nieprzewidywalnych niespodzianek. Nie zawsze umiejętności wystarczały na wykonanie dobrego lotu i zarazem osiągnięcie odpowiedniego wyniku.

Na międzynarodowe zawody ściągnęli ludzie z całego świata, przyjechali dojrzali i całkiem młodzi miłośnicy tej nieprzewidywalnej w swoim przebiegu dyscyplinie.

Reklamy

Zawody można uznać za udane, latało się dobrze, bez strat w sprzęcie, atmosfera była jak zwykle fajna i przyjazna. Dobre lokaty, sporo punktów do punktacji Pucharu Świata i Polski.

Dobry start naszych zawodników z UKS „Jedynka” Hrubieszów w klasie F1A w kategorii wiekowej junior przekłada się na następujące miejsca:

Dominik Skwarek w pierwszym dniu w Pucharze Świata zajął 6 miejsce, w Pucharze Polski3 miejsce. W drugim dniu zajął wysokie 5 miejsce w Pucharze Świata a w Pucharze Polski ponownie uplasował się na 3 miejscu.

Piotr Wielosz Hałasa – Puchar Świata pierwszy dzień – 10 miejsce, Puchar Polski – 5 miejsce. Drugi dzień; Puchar Świata – 8 miejsce, Puchar Polski – 5 miejsce.

Łukasz Flisiuk w Pucharze Świata w pierwszym dniu zajął 11 miejsce, w Pucharze Polski 6 miejsce. W drugim dniu, w Pucharze Świata zajął 9 miejsce a w Pucharze Polski 6 miejsce.

W niedzielę rozegrane zostały też Międzynarodowe Zawody Eurochallange w kategorii Open w klasach F1H, F1G. W klasie F1H startowali Patryk Bajer, który zajął 11 miejsce orazinstruktor Leszek Kryszczuk, który uzyskał najlepszy wynik z polskich zawodników startujących i tym samym uplasował się na 6 miejscu.

 

Dziękuję, jeszcze raz Gratuluję i przyznam się, że nie przepuszczałem, że ktoś się znajdzie w Hrubieszowie, kto dorówna, a nawet przewyższy osiągnięcia sekcji prowadzonej przez śp. Wiesława Korczaka, a jednak… ! – mak

 

 

Wysłuchał – mak

Foto – UKS „Jedynka” Hrubieszów