Hrubieszowskie klasy sportowe w 2018 r. w lekkiej atletyce

Najwyższą klasę sportową i to pierwszą w sezonie letnim 2018 r. uzyskała Karolina Gajewska przygotowana wzorowo do sezonu przez trenera Tomasza Magdziaka podczas zajęć sekcji lekkoatletycznej w MKS Unia Hrubieszów. W niższych klasyfikacjach jest sporo młodych dziewcząt, które mogą dorównać Karolinie, czy tak będzie porównamy ich wyniki po sezonie 2019. Ciągle martwię się, że mało chłopców podejmuje treningi w tej sportowej dyscyplinie dysponującą w swoim zestawie różne konkurencje, tylko wybierać…

Reklamy

 

Hrubieszowskie klasy sportowe w 2018 r.  w lekkiej atletyce:


Mistrzowska międzynarodowa

– brak


Mistrzowska

– brak


I klasa – 1

100 m p.pł (JMł.) – 14,31 Gajewska Karolina 2001 ZS 2 LO Hrubieszów 29.07. Chorzów


II klasa

brak


III klasa – 9, w tym 4 kobiety

100 m – 13,11 Jankowska Natalia 2003 SP 1 Hrubieszów 26.05. Stalowa Wola

100 m – 13,11 Krotkiewicz Karina 2001 ZS 2 Hrubieszów 3.10. Zamość

300 m – 43,92 Śmietanka Olga 2003 SP 3 Hrubieszów 1.09. Zamość

400 m – 61,89 Kamień Wiktoria 2002 ZS 2 LO Hrubieszów 24.06. Warszawa

100 m – 11,70 Pakuła Eryk 2001 ZS 2 Hrubieszów 3.10. Zamość

1500 m – 4:08,70 Kern Artur 1980 Unia Hrubieszów 15.09. Malaga (Hiszpania)

Oszczep – 50.63 Bielecki Marcin 1998 Unia Hrubieszów 1.09. Zamość

Chód 10 km – 50:52,39 Baranowski Michał 1998 Unia Hrubieszów 20.07. Lublin

Półmaraton – 1.11:06 Jabłoński Artur 1981 Unia Hrubieszów 25.03. Warszawa


IV klasa – Juniorzy i młodsi do lat 19 włącznie – 10, w tym 3 kobiety

100 m – 13,43 Kamień Julia 2002 ZS 2 Hrubieszów 6.06. Biłgoraj

100 m – 13,58 Jowdiuk Oliwia 2004 SP 2 Hrubieszów 26.08. Hrubieszów

Chód 3 km – 17:39,83 Tarnowska Karolina 2003 G. 1 Hrubieszów 2.06. Stalowa Wola

100 m – 11,98 Gajewski Bartłomiej 2000 ZS 3 Hrubieszów 3.10. Zamość

100 m – 12,12 Turek Tomasz 2002 ZS 2 Hrubieszów 3.10. Zamość

100 m – 11,62* Sarzyński Dawid ZS 1 Hrubieszów 20.04. Hrubieszów

100 m – 11,96* Oleszczuk Mateusz 2000 ZS 1 Hrubieszów 25.09. Hrubieszów

W vdal – 5.96 Ostrowski Tomasz 2000 ZS 3 Hrubieszów 11.10. Lublin

Kula 6 kg – 11.51 Klimowicz Michał 2000 ZS 1 Hrubieszów 20.05. Lublin

Kula 6 kg – 11.37 Panasiewicz Rafał 2000 ZS 2 Hrubieszów 11.10. Lublin


V klasa – młodzicy do lat 15 włącznie – 8, w tym 5 dziewcząt

100 m – 13.69* Greszeta Marcela 2003 SP 1 Hrubieszów 24.04. Hrubieszów

100 m – 14.19* Matysiak Oliwia 2003 PSP Mircze 24.04. Hrubieszów

Wzwyż – 140 Panasiewicz Gabriela 2003 SP 2 Hrubieszów 24.04. Hrubieszów

Kula 3 kg – 9.08 Patyjewicz Iga 2003 ZS 2 Hrubieszów 26.08. Hrubieszów

Chód 3 km – 19:43,60 Kania Martyna 2003 Unia 8.09. Lublin

100 m – 12,47 Bartnik Marcel 2003 SP 1 Hrubieszów 1.09. Zamość

100 m 12,63 Dubas Patryk 2003  Unia 12.05. Biała Podlaska

300 m – 41,08* Herda Michał 2003 SP 1 Hrubieszów 19.05. Zamość


Razem – 28 osób z klasą sportową, w tym 13 dziewcząt


Uwaga!

W zestawieniu może brakować osób, przy których w komunikatach nie umieszczono roku urodzenia.


Porównaj:

SPORT – Hrubieszowskie klasy sportowe 2017 w lekkiej atletyce

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – archiwum sekcji la MKS Unia Hrubieszów