Ekonomik w finale wojewódzkim

Duży sukces odniosła męska drużyna siatkarska Zespołu Szkół nr 3 im T. Kościuszki w Hrubieszowie, wygrywając zawody rejonowe i awansując tym samym do Licealiady wojewódzkiej.

Reklamy

Rozgrywki rejonowe odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczyło w nich 6 mistrzów powiatów należących do naszego rejonu. Drużyny grały w dwóch grupach.

***

Grupa I
Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie
ZSP w Grabowcu
III LO Zamość im. C. K. Norwida (mistrz rejonu w ostatnich latach, faworyt rozgrywek)

Grupa II
ZS nr 4 w Tomaszowie Lubelskim
ZSP w Krasnymstawie
I LO Zamość

***

W grupie I pierwszy mecz rozegrał ZS nr 3 w Hrubieszowie i III LO w Zamościu. Pierwszego seta Hrubieszowianie wygrali gładko 25 : 17 dzięki dużej ilości błędów własnych ze strony przeciwnika. W drugim bardzo wyrównanym secie faworyzowane III LO Zamość przełamało naszych w końcówce wygrywając 25 : 23. Decydujący set miał bardzo dramatyczny przebieg. Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 8 : 6 dla III LO Zamość. Przeciwnicy zdobyli kolejne 2 punkty i było 6 : 10. Dobra gra Kościuszki pozwoliła odrobić tę stratę przy wyniku 11 : 11. Ponownie III LO zdobyło przewagę i prowadziło 14 : 13. Końcówka należała do nas. Bardzo dobra gra blokiem i atakiem zakończyła się zwycięstwem 16 : 14.

W drugim meczu rozbity psychicznie aktualny jeszcze mistrz rejonu z Zamościa uległ drużynie z Grabowca stosunkiem setów 1 : 2.

Trzeci mecz ZS nr 3 w Hrubieszowie wygrał z Grabowcem 2 : 0 (25 : 18, 25 : 21). Mecz ten jednak był wyrównany i dopiero w końcówkach setów nasi odskakiwali.

***

W grupie II wszystkie mecze były bardzo wyrównane. ZSP Krasnystaw wygrał 2 : 1 z ZS nr 4 w Tomaszowie Lub. Takim samym wynikiem zakończył się mecz ZSP Krasnystaw : I LO Zamość – 2 : 1. I LO Zamość wygrało z ZS nr 4 w Tomaszowie Lub. 2 : 1.

***

W finale ZS nr 3 w Hrubieszowie zagrał z ZSP w Krasnymstawie i wygrał 2 : 0. Mecz był bardzo zacięty i nerwowy. Chłopcy grali mecz po meczu, opadli nieco z sił, trochę poczuli bliskość sukcesu i stremowali się tym, że teraz to oni są faworytami. Wynik zmieniał się to na jedną stronę to na drugą. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 23. Podobnie drugi set bardzo zacięty i trudny wygraliśmy 25 : 22.

***

Skład drużyny ZS nr 3:

Wojtek Piwowar (atak), Grzesiek Barczuk (środek), Kacper Dźwierzyński (przyjęcie), Robert Masicz (rozegranie), Damian Mazurek (środek), Mateusz Kiełb (przyjęcie), Dawid Drozda (Libero), na ławce Irek Duda (przyjęcie), Karol Hołownicki (rozegranie) i Rafał Bajdocha (przyjęcie), Kamil Kozielewicz (atak), Tomek Ciesielczuk (środek), Bartek Harpeniuk (przyjęcie).

Zawody wojewódzkie odbędą się 16 kwietnia w Kraśniku.

KTB

Od redakcji:
Gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie finału wojewódzkiego.