27 lipca 2024

II edycja Amatorskiej Ligi Siatkarskiej Gminy Hrubieszów zakończona

II edycja Amatorskiej Ligi Siatkarskiej Gminy Hrubieszów zakończona. Tytuł mistrzowski ponownie przypadł drużynie z sołectwa Ubrodowice.

Ostatnia kolejka ALSGH w dniu 19.02.2016 była bardzo emocjonująca. Los tak chciał, że na koniec rozgrywek, każdy mecz decydował o ostatecznym miejscu drużyny w tabeli końcowej ligi.

Ostatnim meczem rozgrywek był mecz lidera Ubrodowice z wiceliderem, drużyną z Dziekanowa. Ubrodowice potrzebowały 2 wygranych w tym meczu setów, aby uzyskać tytuł mistrzowski. Po dwóch pierwszych setach prowadził Dziekanów i to on był bliżej wygrania rozgrywek. Jednak nie mając nic do stracenia drużyna z Ubrodowic zagrała odważniej i wygrała  2 kolejne sety i obroniła ostatecznie tytuł mistrzowski. Mecz zakończył się wygraną Dziekanowa  3:2 ( 25:20, 25:22, 22:25, 20:25, 15:7).

W pozostałych meczach padły wyniki: Dąbrowa – Kułakowice II 1:3 ( 20:25, 27:25, 15:25, 18:25). Dąbrowie zabrakło wygrania 1 seta, aby zająć przedostatnie 6 miejsce w rozgrywkach. Moniatycze – Janki 3:0 ( 25:13, 25:16, 25:14). Zdecydowana wygrana dała 3 miejsce drużynie z Moniatycz. 4. Miejsce – Kułakowice II, 5. Janki, 6. Teptiuków, 7. Dąbrowa.

Po zakończeniu ostatniego meczu zostały wręczone pamiątkowe puchary, podziękowania oraz nagrody finansowe przez Wójta Gminy Hrubieszów  Jana Mołodeckiego, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów Janusza Andrzejewskiego oraz Sekretarza Roberta Palichleba.

Za 1 miejsce w rozgrywkach drużyna otrzymała 600 zł, za 2 miejsce 500 zł, 3 miejsce 400 zł, a pozostałe drużyny po 300 zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu lub organizację imprez sportowych. Serdeczne podziękowania organizatorom za przeprowadzenie rozgrywek oraz zawodnikom i kibicom za udział w ALSGH!