18 lipca 2024

III Szachowy Turniej o Puchary Wójta Dołhobyczowa

W dniu 24 lutego w Gminnym Zespole Szkół w Dołhobyczowie odbył się III Szachowy Turniej o Puchary Wójta Dołhobyczowa – Grzegorza Drewnika.

Reklamy


Startowało 29 szachistów, w tym 9 dziewcząt.

W Turnieju zwyciężył Szymon Steciuk – gimnazjalista, przed Wojciechem Kapysiem, także gimnazjalistą i Karolem Małką – juniorem młodszym z klasy piątej. Najlepszą gimnazjalistką była Wiktoria Buczek.

Reklamy

W Juniorach młodszych: 2. Bartłomiej Martyniuk, 3. Robert Lewicki, 1. Kasia Mroczkowska, 2. Roksana Łaba.

W najliczniejszej grupie szesnaściorga młodzików kolejność była następująca: 1. Kasia Kozdroń, 2. Pola Malinowska, 3. Ola Kulczyńska, 1. Igor Hojda, 2. Karol Smagała, 3. Bartłomiej Paciorkowski.

Reklamy

Szczegóły możemy znaleźć na:  www.chessarbiter.com  lub www.lzszach.lublin.pl

Na tych stronach znajdziemy także wyniki turnieju międzynarodowego w Rachaniach, gdzie nasza szachistka z Mircza – Ola Kot zdobyła wśród gimnazjalistek drugie miejsce i nagrodę rzeczową.

Przypomnę także o kwietniowych turniejach o puchary Lubelskiego Kuratora Oświaty we wszystkich kategoriach szkół. W turniejach mogą uczestniczyć wszystkie chętne szkoły bez eliminacji.

Na kolejne turnieje zapraszamy także przedszkolaków, gdyż planujemy dla nich  Szachowe Mistrzostwa Powiatu z okazji Dnia Dziecka.

 

 

Sędzia i Instruktor Szachowy:

Mieczysław Pszeniczka

fot. sxc.hu