18 kwietnia 2024

IV Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym

Sport

W niedzielę od godz. 11.00 w sali Szkoły Podstawowej N r3 rozpocznie się IV Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym o Puchar FIRMY GARAJ i SYN, fundatora nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.

Po trzech turniejach rankingowych oraz Mistrzostwach Powiatu klasyfikacja pierwszej dziesiątki wygląda następująco:

1. Pachla Andrzej 291
2. Czarnecki Piotr 283
3. Polikowski Adrian 276
4. Słupski Tomasz 240
5. Drop Adam 225
6. Karpiuk Kamil 212
7. Jarzyński Marek 200
8. Bednarz Patryk 199
9. Dąbrowski Damian 197,5
10. Kowalczuk Patryk 194,5

W załączniku całość listy rankingowej na której znajduje się 100 zawodników, według której odbędzie się rozstawienie do turnieju.

Gorąco zapraszamy do udziału i kibicowania.

RANKING »

Organizator: UKS Ogólniak

KOMUNIKAT
GRAND PRIX HRUBIESZOWA W TENISIE STOŁOWYM

Organizatorzy:
Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” Hrubieszów, Szkoła Podstawowa nr 3 Hrubieszów

Sponsorzy cyklu Grand Prix :
Bank BGŻ oraz Supermarket Kaufland

Termin:
Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym, to cykl sześciu imprez (pięciu eliminacyjnych turniejów rankingowych + turniej finałowy). Zawody są rozgrywane od listopada 2010 r. do kwietnia 2011 r. z częstotliwością jednego turnieju na miesiąc.

Kolejny czwarty turniej odbędzie się 13 lutego, początek gier o godz. 11.00 (od godz.10.00 przyjmowanie zgłoszeń oraz rozgrzewka, godz. 10.45 losowanie).

O terminach następnych turniejów, organizator informował będzie na bieżąco w trakcie turniejów oraz na stronie internetowej (piąty turniej odbędzie się 13 marca zaś finał 10 kwietnia)

Cel:
Popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja środowiska tenisa stołowego.

Uczestnictwo:
Grand Prix w sezonie 2010/2011 rozgrywany jest w jednej kategorii otwartej – open (dla wszystkich uczestników bez względu na wiek).

Miejsce:
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie

System rozgrywek:
Zawody będą rozgrywane systemem rosyjskim. W każdym turnieju gramy o wszystkie miejsca (każdy zawodnik rozegra minimum cztery gry). Rozstawianie zawodników w turniejach według zdobytych punktów rankingowych.

Punktacja turniejów rankingowych:
M-ce / Punkty:
1. – 100
2. – 90
3. – 80
4. – 70
5. – 65
6. – 60
7. – 55
8. – 50
9. – 48
10.- 46 itd do miejsca 50 >. – 1
Punkty zdobyte w turnieju finałowym mnoży się x 2.

W turnieju finałowym mogą wziąć udział tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy wystąpili co najmniej w dwóch turniejach rankingowych.

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są punkty z jakimi zawodnicy przystąpią do turnieju finałowego + punkty z turnieju finałowego.

W przypadku takiej samej ilości punktów w klasyfikacji z poprzedniego turnieju, liczy się suma wszystkich wyższych miejsc we wcześniejszych zawodach.

W przypadku, gdy dwóch bądź więcej zawodników po turnieju finałowym sklasyfikowanych będzie z taką samą ilością punktów o kolejności końcowej decyduje pozycja w turnieju finałowym.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmowane są w miejscu rozgrywania zawodów, godzinę przed każdym turniejem. Zgłoszenia przyjmowane będą również w tygodniu poprzedzającym turniej pod adresem krawczukz@o2.pl lub pod numerem telefonu 695 731 658.

Sprzęt:
Turnieje rozgrywane będą na 9 stołach.
Obowiązuje strój sportowy.

Nagrody:
Organizatorzy przewidują puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników końcowej klasyfikacji. Pula nagród zostanie określona oficjalnie przed turniejem finałowym (uzależniona od pozyskania środków finansowych od sponsorów). Poszukujemy sponsorów, którzy ufundują nagrody na poszczególne turnieje.

Wpisowe:
Wpisowe do każdego turnieju wynosi 5 zł. od osoby dorosłej, 3 zł. szkoły średniej oraz 2 zł. pozostali.

Partner medialny:
Portal Lubiehrubie – www.LubieHrubie.pl

***

PREZES UKS „OGÓLNIAK”
Krawczuk Zbigniew