Ka2 Team zwycięzcą I rundy HLK!

W VII, ostatniej kolejce rundy zasadniczej HLK rozegrano trzy mecze – wygrywali faworyci, ale emocji nie zabrakło. Lider nie oddal pola i zakończył rundę na I miejscu.

W pierwszym meczu goniący lidera Ogólniak II wygrał  z Jedynką  48:42(7:10,17:6,15:10,9:16). Mecz by bardzo wyrównany i zacięty. Dobrze rozpoczęli go koszykarze Jedynki, głównie za sprawą Pietrusiewicza, z którego świetnymi wejściami nie mogli poradzić sobie obrońcy Ogólniaka. Jedynka  zagrała mocno w obronie i wyjątkowo skutecznie w ataku,  po  I kwarcie prowadziła 3pkt. Ogólniak obudził się w kolejnej kwarcie. Dobrze odcięty od gry Pietrusiewicz, i agresywniejsza obrona zaczęła przynosić efekty. Straty i dużo mniej efektywna gra w ataku Jedynki pozwoliły Ogólniakowi na szybkie objęcie prowadzenia i ,,odjechanie” przeciwnikowi. Dwie zdecydowanie wygrane kwarty II i III, przesądziły o wyniku spotkania. W IV do pościgu ruszyła Jedynka ale to starsi koledzy z Ogólniaka kontrolowali przebieg gry i to oni zeszli z parkietu jako zwycięzcy.

W kolejnym meczu Trójka zmierzyła się z Dwójką.  Mecz nie zachwycił, choć prowadzony był w szybkim tempie. Na uwagę zasługuje pierwsza kwarta , wyjątkowo zacięta i wyrównana,  w której sporo punktów padało po szybkim kontrataku. W kolejnych skuteczność i siły spadły, mecz toczył się do pewnego zwycięstwa Trójki. Pierwsze punkty w lidze zaliczyli jedni z najmłodszych zawodników: Damian Grądzki(1pkt) i Filip Padkowski(2pkt) – gratulujemy i czekamy na więcej. Ostatecznie wygrała Trójka 43:25(12:10,14:2,5:7,12:6) i zajęła VI lokatę w tabeli .

W ostatnim meczu I rundy HLK walka toczyła się o pierwsze miejsce – przegrana Ka2 Team spychała ich na pozycję v-ce lidera. Seniorzy przystąpili do meczu mocno skoncentrowani, co zaowocowało kilkoma szybkimi akcjami pewnie zakończonymi celnymi rzutami. Przeciwnicy nie mogli złapać oddechu przy szybko i precyzyjnie rozgrywającym piłkę zawodnikach Ka2 Team. Dobra obrona i wygrana zbiórka(bardzo dobrze zastawiany kosz przez wysokich graczy)dały sporą zaliczkę punktową na kolejne kwarty. Ka2-ki spokojnie kontrolowały mecz, a przeciwnik nie mógł złapać rytmu i zbliżyć się z wynikiem, The Crew niemiłosiernie pudłowali z dystansu, a spod kosza też nie mieli łatwych punktów. Ostatecznie Ka2 Team wygrał całe spotkanie 39:26(14:7,11:6,8:9,6:4) i obronił fotel lidera.

Kolejną faza rozgrywek będzie runda play-off. Tabela par poniżej. Na rundę Play-off zapraszamy już w niedzielę  10 marca. Halę otwieramy około godz. 15.45