18 kwietnia 2024

Kasieńka mistrzem ligi halowej

HrubieszówHrubieszów

W sobotę 28 lutego w hali HOSiR odbył się ostatni mecz tegorocznej Miejskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej Mężczyzn Miasta Hrubieszowa. W bezpośrednim pojedynku o I miejsce zwyciężyła drużyna Kasieńki i to ona została mistrzem sezonu 2008/2009.

b>Prywaciarz – Kasieńka 1:2

Prywaciarz:
Kozicki – Lecko, Nowak, Kwaśniewski Maciejewski, Oleszczuk, Mękal, Pietrusiewicz.

Kasieńka:
Wojtiuk: Kujawki, Kowalczyk, Kamiński, Biernat, Adamczuk, Przeworski, Babicki, Kamień.

Bramki: Oleszczuk (Prywaciarz) – Adamczuk, Kamiński (Kasieńka).

***

To były 20 minut pełne emocji i zwrotów akcji. Jak przystało na mecz finałowy i decydujący o mistrzostwie, otrzymaliśmy prawdziwą męską grę. Dużo walki często przerywanej faulami. Ktoś powie, że mecz był za ostry, a ja napiszę, że panowie grali na tyle, na ile pozwalali sędziowie tego spotkania.

Pierwszą bramkę już na samym początku meczu zdobywa Prywaciarz, a dobrym opanowaniem i skutecznością popisał się Oleszczuk. Od tego momentu spotkanie nabrało dramaturgii i zdwojonych emocji, które aż iskrzyły w powietrzu. 1-0 na tablicy wyników sygnalizowało, że to Prywaciarz był bliski tytułu mistrzowskiego. Kasieńka za nic w świecie nie myślała o porażce. Atak za atak, kontra za kontrę. Liczne sytuacje podbramkowe z obu stron nie zostały zamienione na gola, obrońcy obydwu drużyn robili wszystko, aby tylko nie dopuścić przeciwnika do idealnej sytuacji strzeleckiej.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Prywaciarza.

Druga odsłona jeszcze lepsza od drugiej! Kasieńka bombardowała bramkę Prywaciarza, ale pokonać Kozickiego to nie lada sztuka – miał tego dnia kilka efektownych interwencji. W odpowiedzi duet atakujących Maciejewski i Oleszczuk groźnie kontratakują, ale również dobrze broni Wojtiuk. Kasieńka znów atakuje, silne uderzenie broni Kozicki, ale dobitka Adamczuka znalazła już drogę do bramki. 1-1 i role na boisku się odwróciły – teraz to Prywaciarz musiał atakować, gdyż remis był korzystniejszy dla Kasieńki.

Zawodnicy Prywaciarza robili wszystko, aby zdobyć upragnioną bramkę, jednak dobrze w obronie radziła sobie Kasieńka, nie odbyło się również bez fauli z jednej, jak i z drugiej strony. To, co nie udało się drużynie Prywaciarza, udało się Kasieńce – a właściwe Kamińskiemu, który zdobył cennego gola dla swojej drużyny. Idealna sytuacja dla Kasieńki, dramatyczna dla Prywaciarza, który teraz ze zdwojoną siłą atakował bramkę strzeżoną przez Wojtiuka. W końcu wydawało się, że Oleszczuk wyjdzie na czystą pozycję i zdobędzie swoją drugą bramkę w tym meczu, jednak nic z tego – akcję faulem przerwał Kamiński, który opuścił boisko z dwuminutową karą. Do końca meczu pozostało jeszcze około półtorej minuty, a to oznaczało, że Kasieńka będzie musiała sobie radzić w osłabieniu.

Z przewagą jednego zawodnika nie udało się już Prywaciarzowi wywalczyć korzystnego rezultatu, choć bardzo się starali. Mistrzostwo dla Kasieńki stało się więc faktem – tytuł, który zapewne smakuje jeszcze lepiej, gdyż przypomnijmy – Kasieńka już drugi raz z rzędu okazała się najlepszym zespołem hrubieszowskiej ligi halowej.

Na koniec po ciężkim, ale jakże pełnym walki i ciekawych zwrotów akcji meczu zawodnicy podali sobie wzajemnie ręce, dziękując za wspólną rywalizację na boisku.

Tekst, foto i filmy – Józek

***

Tabela

Lp./Nazwa drużyny/Pkt./Bramki
1 Kasieńka 28 46-15
2 Prywaciarz 25 40-16
3 Granica 22 41-27
4 Policja 19 34-21
5 Multika 16 30-19
6 ASO Zaprzała 13 39-46
7 AR Speed 13 30-38
8 Olimp 9 21-37

***

Klasyfikacja na króla strzelców:

1. Biernat Paweł 16 br. Kasieńka
2. Baran Wojciech 16 br. Granica
3. Łepik Marcin 14 br. ASO Zaprzała
4. Kamiński Łukasz 13 br. Kasieńka
5. Lebiedowicz Marcin 12 br. Straż Pożarna
6. Wierzbicki Piotr 11 br. Hermes
7. Piekaruk Grzegorz 11 br. Granica
8. Jasina Jarosław 11 br. Policja

Najlepszym bramkarze wybrany został Marcin Wojtiuk (Kasieńka).
Najlepszym strzelcem Ligi Halowej został Paweł Biernat (Kasieńka).
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Baran (Granica).

zdjęcia >>

___________________________________________

FILMY

Hrubieszow LubieHrubie 2009