1 maja 2024

Komunikat PALPSM z 22 listopada

HrubieszówHrubieszów

Mecz pomiędzy Dołhobyczowem, a Staszicem pokazał siłę ataku zespołu przyjezdnego. W pierwszym secie Kamys, bracia Klajne, Szczygieł i Kulczyński zaatakowali aż 18 razy (punktowo), z czego zdobyli 16 punktów dwa ataki wysyłając w aut.

Rozegrano następujące mecze:

Dołhobyczów – Staszic 2:0 (25:15, 25:23)
Dołhobyczów – Nauczyciele 2:0 (25:18, 25:8)
Nauczyciele – Staszic 0:2 (23:25, 16:25)
Prywaciarz – ZS nr 1 2:0 (25:20, 25:21)
Kościuszko – Prywaciarz 2:0 (25:20, 25:17)
ZS nr 4 – Kościuszko 0:2 (0:25, 0:25) walkower
AT Orlen Gaz – ZS nr 4 2:0 (25:0, 25:0) walkower

***

Mecz pomiędzy Dołhobyczowem, a Staszicem pokazał siłę ataku zespołu przyjezdnego. W pierwszym secie Kamys, bracia Klajne, Szczygieł i Kulczyński zaatakowali aż 18 razy (punktowo), z czego zdobyli 16 punktów dwa ataki wysyłając w aut (punkty dla przeciwnika). Staszic dwukrotnie punktował blokiem i tak właściwie można opisać ten set. W drugim secie sytuacja zmieniła się trochę, gdyż chłopaki z 3-go Maja zgromadzili 23 punkty w przegranym secie. Zdobycz ta wynikała z lepszej gry atakiem, ale jednak głównie z gorszej gry Dołhobyczowa, który popełnił 16 błędów własnych. MVP dla Marcina Klajne. Siła Dołhobyczowa jest naprawdę spora, w takim składzie mogą zagrozić każdej ligowej ekipie – dodajmy, że nie był to najsilniejszy skład.

W drugim meczu Dołhobyczów zagrał z Nauczycielami i w dalszym ciągu skutecznie atakował, chociaż gra nie była już tak widowiskowa. Set drugi, to jak na razie rekordowa dominacja punktowa jednej drużyny nad drugą – 25:5. 16 punktów zdobytych z gry i dodatkowo 9 błędów przeciwnika zapewniło Dołhobyczowowi gładkie zwycięstwo. MVP dla Sławka Kamysa.

Mecz trzeci Nauczyciele – Staszic w pierwszym secie dość wyrównany. Obie drużyny popełniły po 15 błędów. Nauczyciele aż 8 razy zaatakowali w taki sposób, że punkty dostały się Staszicowi. 23:25 dla Staszica. Wygranie drugiego seta przyszło Staszicowi znacznie łatwiej, a to głównie za sprawą znacznej ilości błędów popełnianych przez nauczycieli i skutecznej grze blokiem (5 bloków punktowych). MVP dla zawodnika ze Staszica Artura Metelskiego (na marginesie jego siostra słynęła z bardzo dobrej, silnej zagrywki).

W czwartym, najciekawszym bezsprzecznie meczu kolejki, doszło do konfrontacji pomiędzy Prywaciarzem a ZS nr 1. Pierwszy set był bardzo emocjonujący. Prywaciarz grał nadzwyczaj spokojnie, co zupełnie nie pozwalało rozkręcić się chłopakom z „Mechanicznej”. Młodzież popełniała błędy, a Prywaciarz popełniał ich mniej. Młodzież atakowała skutecznie 10 razy, Prywaciarz 8 razy. Ostatecznie Prywaciarze wygrali właśnie dlatego, że popełnili mniej błędów i zirytowali chłopaków z ul. Zamojskiej. Drugi set zagrany lepiej przez Mechaniczną, a gorzej przez Prywaciarza (gorzej w najważniejszym dla tej drużyny parametrze – błędy własne). Tie-break dla ZS nr 1 także za sprawą mniejszej ilości popełnianych błędów. MVP – Kamil Kupiec.

Piąty mecz Kościuszko – Prywaciarz był właściwie formalnością. Kościuszko często się mylił, ale też bardzo dobrze atakował – 12 punktów z ataku, 2 bloki i 11 błędów przeciwnika wystarczyło do wygrania seta. W tym secie znakomicie prezentował się Bartek Grzyb (MVP), dobrze rozgrywał Damian Otręba. W drugim secie mimo zmian w Kościuszce, Prywaciarz jakby stracił motywacje do walki i przegrał 17:25.

Ostatnie dwa mecze walkowery, gdyż ZS nr 4 stawił się w składzie czteroosobowym.

***

TABELA
Miejsce Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

***

Horodło – Kościuszko to ostatni moment, żeby LO Horodło się obudziło. Pozostało im 5 meczów i jeśli chcą włączyć się do walki o miejsca 3 – 4, muszą zacząć wygrywać.

Zdecydowanym hitem kolejki będzie mecz pomiędzy absolutnymi faworytami ligi: mistrzem i wicemistrzem poprzedniej edycji AT Orlen Gazem i Pawexem. Kto w tym meczu zaprezentuje się lepiej? Pawex – grając na spokojnie może pokonać Orlen. Jednak w ubiegłym sezonie siłę spokoju pokazywał właśnie AT Orlen Gaz. Na pewno mecz będzie bardzo emocjonujący, widowiskowy i zapewni kibicom mnóstwo adrenaliny. Zapraszamy kibiców i miłośników siatkówki.