20 maja 2024

Lekkoatletyczne tabele sezonu letniego – Zamojszczyzna 2016

Przez kilka miesięcy w Tygodniku Zamojskim były publikowane lekkoatletyczne tabele sezonu letniego – Zamojszczyzna 2016 Kobiet, obecnie w odcinkach można zapoznać się z dokonaniami mężczyzn. Poniżej zestawienie bardziej obszerniejsze kobiet, spotkamy w nich również lekkoatletki z Hrubieszowa czy powiatu.

 

Lekkoatletyczne tabele sezonu letniego – Zamojszczyzna 2016

 

Kobiety

 

100 m

 

RZ – 11,64 Kołdej Małgorzata Agros Zamość 2009 r.

 

11.78 Wronka Magdalena 95 Agros Zamość 30.07. Jelenia Góra

12,79 Białach Marzena 00 Agros 19.06. Biała Podlaska

12,80 Romaszko Monika 02 Agros 17.09. Radom

12,93 Malinowska Marta 99 Agros 18.06. Biała Podlaska

13,00 Deryło Aleksandra 97 Agros 4.06. Zamość

13,00 Łuszczyk Kinga 02 Agros 11.06. Krasnystaw

13,02 Sowa Aleksandra 98 Agros 4.06. Zamość

13,02 Głuchowska Kinga02 G. Katolickie Zamość 29.09. Zamość

13,15 Żuk Julia00 G. Majdan Sopocki 25.05. Zamość

13,16 Stroczyńska Arleta 02 Agros 10.09. Zamość

13,30 Mróz Katarzyna Weronika 98 Agros 18.06. Biała Podlaska

13,35 Gajewska Karolina 01 Unia  18.06. Biała Podlaska

 

200 m

 

RZ – 23,73 Kołdej Małgorzata Agros Zamość 2012 r.

 

24,46 Wronka Magdalena 95 Agros 18.06.Biała Podlaska

26,40 Deryło Aleksandra 07 Agros 5.06. Zamość

26,97 Białach Marzena 00 Agros 11.06. Krasnystaw

27,21 Mróz Katarzyna Weronika 98 Agros 5.06. Zamość

27,27 Petryk Justyna 98 Agros 5.06. Zamość

27,36 Zasada Klaudia 99 Agros 18.06. Biała Podlaska

27,39 Sowa Aleksandra 98 Agros 18.06. Biała Podlaska

27,46 Grabek Emanuela 97 Agros 11.06. Krasnystaw

27,47 Łuszczyk Kinga 02 Agros 18.06. Biała Podlaska

27,61 Malinowska Marta 99 Agros 14.05. Biała Podlaska

 

300 m

 

RZ – 39,10 Zwolak Anna Agros Zamość 2009

 

42,38 Romaszko Monika 02 Agros 25.09. Słubice

43,55 Deryło Aleksandra 97 Agros 7.05. Puławy

43,98 Mróz Katarzyna Weronika 98 Agros 7.05. Puławy

44,28 Łuszczyk Kinga 02 11.06. Krasnystaw

44.69 Gajewska Karolina 00 ZS2 G. Hrubieszów 31.05. Puławy

44,71 Włodarczyk Natalia 99 Agros 14.05. Biała Podlaska

44,94 Petryk Justyna 98 Agros 7.05. Puławy

46,44 Berezecka Anna02 G. 2 Tomaszów 31.05. Puławy

45,47 Śmietanka Olga 03 Unia Hrubieszów 11.06. Krasnystaw

46,15 Mróz Marlena 02 Tomasovia 10.09 Zamość

 

400 m

 

RZ – 52,81 Kostruba Izabela Agros Zamość 2008

 

59,37 Malinowska Marta 99 Agros 25.06. Kraków

59,46 Pyda Aleksandra 00 Znicz 4.06. Zamość

60,96 Mróz Katarzyna Weronika 98 Agros 4.09. Zamość

61,22 Deryło Aleksandra 97 Agros 22.05. Rzeszów

62,04 Tomasik Aleksandra 97 Agros 18.06. Biała Podlaska

63,24 Okoń Patrycja 00 Agros 18.06. Biała Podlaska

63,33 Włodarczyk Natalia 1999 Agros 4.09. Zamość

64,04 Petryk Justyna 98 Agros 11.06. Krasnystaw

66,05 Kolbuch Katarzyna 00 Znicz 4.09. Zamość

66,58 Mróz Marlena 02 Tomasovia 24.09. Puławy

 

600 m

 

RZ – 1:31,88 Kaczor Joanna Znicz Biłgoraj 2005

 

1:38,82 Pyda Aleksandra00 G. Goraj 31.05. Puławy

1:43,31 Skałecka Kamila 01 Znicz 11.06. Krasnystaw

1:45,88 Mróz Marlena 02 Tomasovia 11.06. Krasnystaw

1:47,05 Dąbrowska Natalia 01 Agros 27.08. Hrubieszów

1:47,33 Mazurek Żaneta 01 Tomasovia 10.09. Zamość

1:47,50 Włodarczyk Katarzyna 99 Agros 17.09. Radom

1:47,90 Śmietanka Olga03 G. 3 Hrubieszów 31.05. Puławy

1:48,54 Hrycuniak Martyna 03 Unia 11.06. Krasnystaw

1:49,34 Czapka Oliwia 03 SP 9 Zamość

1:50,01 Tyszko Aleksandra 02 Agros 10.09. Zamość

 

800 m

 

RZ – 2:00,84 Jakubczak Anna Agros Zamość 2004

 

2:20,63 Mandziuk Ilona 96 Agros 12.06. Kraków

2:20,81 Tomasik Aleksandra 97 Agros 28.05. Biała Podlaska

2:20,89 Pyda Aleksandra 00 Znicz 5.06. Zamość

2:28,60 Sawicka Weronika 98 Agros 4.09. Zamość

2:29,22 Okoń Patrycja 00 Agros 27.08. Hrubieszów

2:30,00 Trybuła Agata 98 Unia 11.06. Krasnystaw

2:30,08 Skałecka Kamila 01 Znicz 28.05. Stalowa Wola

2:30,59 Miłek Antonina 94 Agros 4.06. Łódź

2:32,42 Siedlanowska Paula 99 Agros 24.09. Zamość

2:32,63 Słoboda Aleksandra 99 Tomasovia 11.06. Krasnystaw

2:33,30 Wołyniec Oliwia 99 Unia 14.05. Biała Podlaska

 

1000 m

 

RZ – 2:40,64 Jakubczak Anna Agros Zamość 2005

 

3:12,56 Skałecka Kamila 01 Znicz 10.09. Zamość

3:16,58 Skinder Monika00 G. 2 Tomaszów 31.05. Puławy

3:17,38 Dąbrowska Natalia 01 Agros 10.09. Zamość

3:19,90 Słoboda Aleksandra 99 Tomasovia 27.08. Hrubieszów

3:26,97 Jasińska Maja 01 Tomasovia 10.09. Zamość

3:27,39 Kolbuch Katarzyna 99 Znicz 8.05. Stalowa Wola

3:32,72 Tyszko Aleksandra 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

3:31,88 Skorupa Łucja00 G. 1 Hrubieszów 18.05. Zamość

3:39,62 Krukowska Bernadeta ? G. Turobin 31.05. Puławy

3:42,77 Miedziak Natalia 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

 

1500 m

 

RZ – 4:00,15 Jakubczak Anna Agros Zamość 2004

 

4:25,09 Pyzik Weronika 96 Znicz 1.05. Stanford (USA)

4:38,67 Szmit Joanna 94 Agros 30.07. Jelenia Góra

4:53,73 Mandziuk Ilona 96 Agros 3.06. Łódź

4:56,46 Tomasik Aleksandra 97 Agros 4.06. Zamość

4:59,06 Sawicka Weronika 98 Agros 18.06. Biała Podlaska

5:01,03 Miłek Antonina 94 Agros 3.06. Łódź

5:10,95 Trybuła Agata 98 Unia 22 05. Rzeszów

5:11,45 Siedlanowska Paula 99 Agros 22.05. Rzeszów

5:14,89 Słoboda Aleksandra 99 Tomasovia 4.06. Zamość

5:31,04 Wołyniec Oliwia 99 Unia 7.05. Puławy

 

3000 m

 

RZ – 8:59,83 Bąk Justyna Znicz Biłgoraj 1997

 

10:08,77 Szmit Joanna 94 Agros 3.09. Częstochowa

10:14,76 Miłek Antonina 94 Agros 3.09. Częstochowa

10:58,72 Tomasik Aleksandra 97 Agros 11.06. Krasnystaw

11:04,66 Siedlanowska Paula 99 Agros 14.05. Biała Podlaska

11:06,64 Sawicka Weronika 98 Agros 11.06. Krasnystaw

11:27,52 Trybuła Agata 98 Unia 14.05. Biała Podlaska

12:45,30 Waś Karolina 99 Unia 14.05. Biała Podlaska

12:55,61 Skorupa Łucja 00 Unia 14.05. Biała Podlaska

 

5000 m

 

RZ – 15:18,75 Gruca Dorota Agros Zamość 2004

 

16:18,27 Pyzik Weronika 96 Znicz 22.04. Stanford (USA)

17:33,25 Szmit Joanna 94 Agros 31.07. Jelenia Góra

17:53,40 Miłek Antonina 94 Agros 31.07. Jelenia Góra

20:14,78 Trybuła Agata 98 Unia 3.07. Suwałki

 

10 000 m

 

RZ – 31:52,11 Gruca Dorota Agros Zamość 2004

 

36:32,57 Miłek Antonika 94 Agros 23.04 Postomino

36:43,86 Szmit Joanna 94 Agros 23.04. Postomino

 

10 km po ulicy

 

37:02 Miłek Antonina 94 Agros Zamość 11.06.  Sulejówek

 

80 mp. pł. Młodziczki (do lat 15)

 

RZ – 12,52 Prażmo Oliwia Agros Zamość 2016

 

12,52 Prażmo Oliwia 01 Agros 25.09 Słubice

13,18 Gajewska Karolina 01 Unia 11.06. Krasnystaw

13,58 Romaszko Monika 02 Agros 27.08. Hrubieszów

14,61 Fedzioryna Roksana 01 Agros 10.09. Zamość

15,53 Pieczykolan Klaudia 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

16.43 Wnuk Daria 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

16,64 Szlendak Martyna 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

17,33 Jurczyszyn Klaudia 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

17,38 Tyszko Aleksandra 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

17,45 Gęborys Kinga 02 OLA Zamość 14.05. Zamość

 

100 mp. pł – Juniorki młodsze (do lat 17)

 

RZ – 14,56 Sochaj Izabela Agros Zamość 2014

 

15,02 Zasada Klaudia 99 Agros 11.06. Krasnystaw

17,12 Włodarczyk Natalia 99 Agros 22.05. Rzeszów

 

200 mp.pł

 

RZ – 30,06 Kwiatkowska Anna Unia Hrubieszów 1989

 

30,68 Zasada Klaudia 99 Agros 7.05. Puławy

31,92 Prażmo Oliwia 01 Agros 10.09. Zamość

31,98 Gajewska Karolina 01 Unia 11.06. Krasnystaw

32,94 Romaszko Monika 02 Agros 7.05. Puławy

 

400 mp.pł

 

RZ – 61,29 Trykacz Aleksandra Agros Zamość 2011

 

67,39 Sochaj Izabela 97 Agros 18.06. Biała Podlaska

70,29 Włopdarczyk Natalia 99 Agros 16.07. Puławy

 

2000 mz przeszkodami

 

RZ – 6:54,58 Pyzik Weronika Znicz Biłgoraj 2014

 

8:20,12 Trybuła Agata 98 Unia 18.06. Biała Podlaska

8:42,99 Waś Karolina 99 Unia 4.06. Zamość

8:53,89 Kolbuch Katarzyna 99 28.05. Stalowa Wola

8:55,92 Skorupa Łucja 00 Unia 18.06. Biała Podlaska

 

W dal

 

RZ – 5.84 Zawadzka Danuta Unia Hrubieszów 1974

 

5.06 Głuchowska Kinga02 G. Katolickie Zamość 11.10. Zamość

5.01 Wojtyna Agata 94 Agros 4.06. Łódź

5.01 Kowalik Monika 00 Agros 11.06. Krasnystaw

4.95 Fedzioryna Roksana 01 Agros 11.06. Krasnystaw

4.90 Romaszko Monika 02 Agros 10.09. Zamość

4.85 Zasada Klaudia 99 Agros 14.05. Biała Podlaska

4.66 Głuchowska Kinga 02 Agros 4.09. Zamość

4.65 Wąsik Katarzyna 02 Znicz 15.05. Rzeszów

4.64 Rycaj Patrycja00 G. Sitno 31.05. Puławy

4.64 Krotkiewicz Karina 01 Unia 11.06. Krasnystaw

 

Wzwyż

 

RZ –1.70 Grochala Monika Agros Zamość 1995

RZ – 1.70 Has Joanna Agros Zamość 2010

 

160 Portka Eryka01 G. Majdan Sopocki 25.05. Zamość

153 Łapa Klaudia 96 Agros 24.05. Łódź

145 Stelmaszczuk Ewelina00 G. Tyszowce 31.05. Puławy

135 Bucior Aleksandra00 G. 6 Zamość 13.05. Zamość

135 Jeruzal Diana02 G. 3 Zamość 29.09. Zamość

135 Gaca Joanna2001 G. Jarosławiec 29.09. Zamość

130 Pluskota Agnieszka00 G. 6 Zamość 13.05. Zamość

 

Trójskok

 

RZ – 12.03 Kobędza Monika Unia Hrubieszów 1995

 

10.87 Zasada Klaudia 99 Agros 22.05. Rzeszów

10.34 Prażmo Oliwia 01 Agros 22.05. Rzeszów

9.47 Romaszko Monika 02 Agros 18.06. Biała Podlaska

 

Kula 3 kg

 

RZ – 12.48 Łuczak Wiktoria Agros 2016

 

12.48 Łuczak Wiktoria 02 Agros 11.06. Zamość

11.27 Wszoła Marta 99 Agros 7.05. Puławy

10.51 Skiba Natalia00 G. Komarów 9.06. Zamość

10.08 Rak Agnieszka01 G. 2 Biłgoraj 31.05. Puławy

9.78 Kasprzak Wiktoria01 G. 4 Zamość 8.09. Zamość

9.71 Krzyszycha Klaudia01 G. Obsza 31.05. Puławy

9.46 Kostur Gabriela00 G. 1 Tomaszów 31.05. Puławy

9.36 Wysok Ewa01 G. Sitno 31.05. Puławy

9.35 Kłus Kamila ? G. 2 Zamość 25.05. Zamość

9.32 Skinder Monika01 G. 2 Tomaszów 18.05. Zamość

 

Kula 4 kg

 

RZ – 14.44 Kita Katarzyna Agros Zamość 2004

 

8.59 Skiba Natalia 2000 III LO Zamość 18.10. Zamość

7.95 Zygmunt Agata 1999 ZSP 3 Zamość 18.10. Zamość

7.93 Weremko Kamila 1998 I LO Krasnystaw 21.10. Zamość

7.84 Konsowicz Ewa 1998 ZS 2 LO Hrubieszów 18.10. Zamość

7.81 Biront Justyna 1999 ZS 2 Tomaszów Lubelski 18.10. Zamość

7.74 Śmiszek Daria 99 ZS 2 Hrubieszów 18.10. Zamość

7.72 Grządkowska Moniak 99 I LO Krasnystaw 21.10. Zamość

7.67 Koniuszko Aneta 2000 ZS 2 Tomaszów Lubelski 18.10. Zamość

7.67 Rak Katarzyna 99 ZSBiO Biłgoraj 21.10. Zamość

7.64 Pasławska Ola 1998 ZS 2 Tomaszów Lubelski 18.10. Zamość

           

Dysk 0,60 kg Dzieci starsze (2003/04)

 

21.53 Gał Oliwia 04 Agros 24.09. Puławy

 

Dysk 0,75 kg

 

RZ – 34.20 Portka Katarzyna Znicz Biłgoraj 2006

 

31.02 Łuczak Wiktoria 02 Agros 11.06. Zamość

24.88 Tuz Kinga 02 Agros 11.06. Zamość

 

Dysk1 kg

 

RZ – 46.35 Pociask Lidia Agros 2006

 

23.22 Fus Weronika 06 Tomasovia 3.06. Łódź

 

Oszczep 400 g. (dzieci starsze 2003/04)

 

21.16 Gał Oliwia 04 Agros 24.09. Puławy

 

Oszczep 500 g. (młodziczki 2001/2002)

 

RZ – 34.66 Matuszewska Natalia Agros Zamość 2012

 

18.72 Gał Oliwia 04 Agros 27.08. Hrubieszów

15.52 Kaczorowska Oliwia 01 Agros 10.09. Zamość

 

Oszczep 600 g.

 

RZ – 40.47 Sikora Iwona Agros Zamość 1999

 

25.94 Kaczorowska Olimpia01 G. 2 Zamość 8.09. Zamość

25.90 Fus Weronika 96 Tomasovia 4.06. Łódź

24.94 Malinowska Martyna00 G. 4 Zamość 31.05. Puławy

24.30 Rewucha Weronika00 G. 4 Zamość 9.06. Zamość

24.08 Bielak Ewa00 G. Aleksandrów 31.05. Puławy

22.28 Sochan Agata00 G. Mircze 31.05. Puławy

22.24 Duda Justyna00 G. 4 Zamość 25.05. Zamość

21.01 Laskowska Aleksandra01 G. 4 Zamość 8.09. Zamość

20.66 Chromiec Dominika02 G. 1 Tomaszów 18.05. Zamość

20.41 Pawluk Małgorzata01 G. 4 Zamość 25.05. Zamość

 

Młot 2 kg

 

38.78 Jabłońska Dagmara 03 Agros 4.09. Zamość

 

Młot 3 kg

 

RZ – 54.78 Śmiech Aleksandra Agros Zamość 2014

 

40.65 Zosiuk Weronika 00 Agros 24.09. Puławy

33.87 Wszoła Marta 99 Agros 27.08. Hrubieszów

25.84 Tuz Kinga 02 Agros 10.08. Zamość

18.80 Jabłońska Dagmara 03 Agros 18.06. Biała Podlaska

 

Młot 4 kg

 

RZ – 69.27 Kita Katarzyna Agros Zamość 2007

 

54.00 Śmiech Aleksandra 97 Agros 4.06. Zamość

47.90 Sołoducha Emilia Agros 11.06. Zamość

 

Chód 3 km

 

RZ – 13:24,70 Spychalska Wioletta Agros Zamość 2003

 

20:12 sz Waś Karolina 99  Unia 17.09. Lublin

21:12,65 Jaskorska Klaudia 01 Unia 10.09. Zamość

 

4 x100 m

 

RZ – 47.38 KS Agros Zamość 2013. w składzie:

Marlicka Marika, Gdańska Dominika, Zańko Kamila, Wronka Magdalena

 

50,39 Agros Zamość 3.09. Częstochowa

(Katarzyna Weronika Mróz 98, Aleksandra Sowa 98, Magdalena Wronka 95, Marzena Białach 00)

54,01 G. 2 Tomaszów 31.05. Puławy

54,32 ZSBiO Biłgoraj 21.10. Zamość

55.17 G. Biłgoraj 31.05. Puławy

55,36 G. 1 Tomaszów 31.05. Puławy

55,54 ZS2 G. Hrubieszów 31.05. Puławy

56,36 I LO Krasnystaw 21.10. Zamość

56,73 G. Majdan Sopocki 18.05. Zamość

57,00 G. 6 Zamość 18.05. Zamość

57,37 III LO Zamość 18.10. Zamość

57,45 Unia Hrubieszów 10.09. Zamość

(Julia Kamień 02, Karina Krotkiewicz 01, Wiktoria Kamień 02, Paulina Kołtuń 01)

 

4 x400 m

 

RZ – 3:45,52 Agros Zamość 2009. W składzie:

Anna Zwolak, Aleksandra Jakubczak, Anna Jakubczak, Izabela Kostruba

 

4:01,75 Agros Zamość ( seniorki) 3.09. Częstochowa

(Marta Malinowska 99, Joanna Szmit 94, Karolina Pyś 93, Katarzyna Weronika Mróz 98)

4:05,14 Agros Zamość (juniorki) 3.07. Suwałki

(Justyna Petryk, Aleksandra Deryło, Emanuela Grabek, Weronika Katarzyna Mróz)

 

Uwaga!

– W biegach krótkich, przez płotki i sztafetach, ujęto wyniki tylko przy pomiarze elektronicznym.

 

RZ – Rekord Zamojszczyzny



Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – facebook MKS Unia Hrubieszów i zawodniczek