25 czerwca 2024

Lekkoatletyczny kalendarz imprez – sezon 2014

Na podstawie kalendarza Polskiego i Lubelskiego Związku Lekkiej Atletyki opracowałem wspólny kalendarz sezonu 2014. Umieszczone są w nim imprezy, w tym zaledwie jedna w Hrubieszowie, które zostały do w/w kalendarzy zgłoszone i będą przeprowadzone profesjonalnie, czyli, np. będą zastosowania: aparatura elektroniczna, wiatromierze, sędziowie z aktualnymi i pełnymi kwalifikacjami. PZLA w swoich zestawieniach statystycznych i nadawaniu klas sportowych uwzględnia wyniki znajdujące się tylko w ich kalendarzach. Kalendarz spełnia również bardzo ważną rolę w wyznaczaniu najważniejszych zawodów dla zawodniczek/ów i w związku z tym właściwym ułożeniem cykli treningowych.

Reklamy


Lekkoatletyczny kalendarz imprez  – SEZON 2014

 

Styczeń

Reklamy

 

11.01. Lublin hala MW LOZLA

19.01. Spała I Mityng kontrolny PZLA

Reklamy

23-26.01. Spała Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (r. 1995/96)

24–26.01. Spała Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (r. 1997/98)

 


Luty

 

22/23.02. Sopot 58 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

 


Marzec

 

01.03. Spała 23. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

7/9.03. Sopot 15. Halowe Mistrzostwa Świata

15.03. Biała Podlaska Przełajowe Mistrzostwa Województwa

22.03. Dudince (SVK) Mistrzostwa Polski w chodzie sp. na 50km

22.03. Biała Podlaska Przełajowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (r. 1999/2000)

25/30.03. Budapeszt (HUN) 6. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

29.03. Międzyzdroje Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

30.03. Warszawa 9. Półmaratom Warszawski

 


Kwiecień

 

05.04. Zaniemyśl Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w chodzie sp. 20 km

06.04. Dębno 34. Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie

13.04. Warszawa 84. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie

27.04. Białogard Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

 


Maj

 

04.05. Kraków Czwórmecz Młodzików

4.05. Hrubieszów I Mityng LOZLA/I rzut Ligi Młodzików

10.05. Biała Podlaska Czwórmecz województw Juniorów Młodszych/II Mityng LOZLA

17/18.05. Łódź Mistrzostwa Polski AZS

17 lub 18.05. Lublin/Krasnystaw III Mityng LOZLA

18.05. Bielsko-Biała Uliczne Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10km

24.05. Postomino Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10 000m (stadion)

24.05. Puławy ? Liga Juniorów 2014 – I rzut

28.05. Puławy Wojewódzka Gimnazjada Indywidualna SZS

31.05. Biała Podlaska ? I rzut DMP Seniorów

 


Czerwiec

 

3.06. Bydgoszcz 14. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny

3.06. Puławy Wojewódzka Liga SZS LA Gimnazjalna

6/8.06. Baku (AZE) Kwalifikacje Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014

7.06. Gdańsk 42. Memoriał Józefa Żylewicza

7/8.06. Zgorzelec Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w wielobojach

7/8.06. Biała Podlaska Mistrzostwa Polski Zrzeszeń LZS

14.06. Szczecin 60. Memoriał Janusza Kusocińskiego

14.06. Puławy Otwarte Mistrzostwa Puław

21/22.06. Łódź 20. Ogólnopolski Finał Czwartków LA

21/22.06. Brunszwik (GER) 5 Drużynowe43 Mistrzostwa Europy (superliga)

22.06. Zamość IV Mityng LOZLA/II rzut Ligi Młodzików

28/30.06. Toruń 68. Mistrzostwa Polski Juniorów

28/29.06. Radom 24. Mistrzostwa Polski Weteranów

 


Lipiec

 

5/6.07. Toruń 31. Puchar Europy w Wielobojach (superliga)

6.07. Biała Podlaska V Mityng LOZLA

12.07. Puławy VI Mityng LOZLA 

13/15.07. Wrocław 20. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

22/27.07. Eugene (USA) 15. Mistrzostwa Świata Juniorów

29/31.07. Szczecin 90. Mistrzostwa Polski Seniorów

 


Sierpień

 

2.08. Gdańsk 5. Uliczne Mistrzostwa Polski Mężczyzn na 10km

12/17.08. Zurych (SUI) 22. Mistrzostwa Europy

16/26.08. Nankin (CHN) 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży (U18)

22/31.08. Izmir (TUR) 19. Mistrzostwa Europy Weteranów

28/29.08. Biała Podlaska Mistrzostwa Polski Juniorów AZS

29.08. Biała Podlaska VII Mityng LOZLA/III rzut Ligi Młodzików

30/31.08. Inowrocław 31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (r. 1992-1994)

 


Wrzesień

 

6.09. do ustalenia Liga Lekkoatletyczna 2014 – II rzut

7.09. Piła 23. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie K i M

13/14.09. Marrakesz (MAR) 2. Puchar Interkontynentalny

13 -14.09. Zamość Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

20 lub 21.09. do ustalenia Liga Juniorów II rzut

27/28.09. Zielona Góra Mistrzostwa Polski Młodzików

28.09. Warszawa 36. Maraton Warszawski

 


Październik

 

4.10. Stalowa Wola Ogólnopolski Mityng w Biegach Długich

11.10. Puławy Mityng 65-lecia KS Wisły Puławy

12.10 Poznań 15. Poznań Maraton

 


Listopad

 

29.11.Kraków (Błonia) 86. Przełajowe Mistrzostwa Polski

 


Grudzień

 

14.12. Samokow (BUL) 21. Przełajowe Mistrzostwa Europy

 

Tłustym drukiem imprezy rozgrywane na stadionach województwa lubelskiego.

 


Ponadto odbędą się, ale nie są umieszczone w w/w kalendarzach:


28.04. Hrubieszów Eliminacje powiatowe SZS sztafet 4×100 m i szwedzkiej (wszystkie typy szkół),

14.05. miejsce do ustalenia (a może Hrubieszów?) Finał Wojewódzki SZS sztafet 4×100 m i szwedzkiej (wszystkie typy szkół),

Termin do ustalenia, Hrubieszów Gimnazjalne Eliminacje Powiatowe SZS w LA indywidualnie

? Tomaszów Lub. Finał Rejonowy w Czwórboju LA szkół podstawowych

? Hrubieszów Eliminacje Powiatowe SZS w Gimnazjalnej lidze LA

? Maj ? (a może Hrubieszów?) Mistrzostwa Województwa LZS

16.05. Hrubieszów Gimnazjalne Eliminacje Rejonowe SZS w LA indywidualnie

20.05. Puławy Finał Wojewódzki w Czwórboju LA szkół podstawowych

23.05. Hrubieszów Eliminacje Rejonowe SZS w Gimnazjalnej lidze LA

jesień Licealiada SZS Liga LA powiat, rejon, województwo

jesień Sztafety przełajowe SZS powiat, rejon, województwo

? – Inne i oby jak najwięcej w Hrubieszowie!

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu od lewej: Michał Łopocki, Albin Zacharczuk, Aleksander Polikowski i Kacper Pietrusiewicz jeżeli trenują solidnie i mają cel, to są na właściwej drodze aby osiągnąć wymarzony sukces!