20 kwietnia 2024

Leszek Kryszczuk z Jedynki na zawodach Pucharu Świata seniorów

W dniach 18-19.09.2021 r., w miejscowości Sezimovo Usti (Czechy), odbyły się dwudniowe zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, zaliczanych do punktacji Pucharu Świata. Wystartował w nich instruktor z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie Leszek Kryszczuk w klasie modeli z napędem gumowym F1B.

W pierwszym dniu zawodów instruktor Leszek Kryszczuk zajął 10 miejsce, pierwsze dwa miejsca zdobyli zawodnicy z Czech, trzeci zawodnik z Niemiec.

W drugim dniu instruktor uplasował się tuż za podium na 4 miejscu.  Zawody wygrał zawodnik z Ukrainy, drugie miejsce zajął zawodnik z Niemiec i trzecie miejsce zawodnik z Polski.

Zawodnicy biorący udział w zawodach Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających to światowa czołówka tzn. byli i obecni mistrzowie. Udział instruktora Leszka Kryszczuka w zawodach takiej rangi można zaliczyć do udanych. Zdobyta wiedza i doświadczenie są bezcenne i zostaną przekazane młodym modelarzom, co zapewne zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w ich modelarskim współzawodnictwie.