Ludzie z żelaza dla żelaznych marzycieli

Już w najbliższą sobotę, 3 sierpnia w estońskim Tallinie startują zawody triathlonowe IronMan. Uczestnicy zmierzą się z morderczą trasą i najdłuższym dystansem w tej dyscyplinie. Na zawodników czeka 3,8 km do przepłynięcia, 180 km do przejechania rowerem i 42-kilometrowy wyczerpujący bieg. Wśród uczestników ekipa z Polski, która w ten sposób od lat wspieraFundację Mam Marzenie.

Reklamy

 

Piotr, Kuba, Konrad i Dawid, bo o nich mowa, jadą do Tallina, aby pomóc Fundacji spełniać kolejne marzenia najmłodszych. Startując w zawodach organizują zbiórkę, z której finansowane są działania Fundacji. Tych czterech energicznych chłopaków od kilku lat startuje w tego typu zawodach niosąc radość i uśmiech podopiecznym Fundacji Mam Marzenie.

Nie ma nic piękniejszego od spełniania dziecięcych marzeń. To wspaniałe, że są ludzie, którzy robiąc coś dla siebie wspierają także innych. Nasi mali marzyciele codziennie walczą o swoje zdrowie, cieszymy się, że tacy ludzie jak Piotr, Kuba, Konrad i Dawid chcą im w tej walce towarzyszyć. Mamy nadzieję, że chęć niesienia pomocy będzie dla nich źródłem dodatkowej motywacji i sprawi, że osiągną jeszcze lepsze wyniki na mecie – mówi Kornelia Szytel, koordynatorka wrocławskiego okręgu Fundacji Mam Marzenie.

Reklamy

Inicjatorem akcji jest Dawid Sibilak, który aktywnie wspiera Fundację już od pięciu lat. Dzięki jego zaangażowaniu wolontariusze spełnili już 4 dziecięce marzenia. Wyścig już w najbliższą sobotę, a do tego czasu wszyscy zainteresowani mogą przyłączyć się do Dawida i jego kolegów poprzez zbiórkę dostępną pod linkiem: https://www.facebook.com/events/329348190998020/. Możliwe jest także wsparcie akcji tradycyjnym przelewem, bezpośrednio na konto fundacji, z dopiskiem IronMan.

Więcej o Fundacji Mam Marzenie, jej podopiecznych i czekających na spełnienie marzeniach można znaleźć na stronie organizacji: www.mammarzenie.org.

 

(info i fot. Partnersi)