Medalistki Mistrzostw Polski

HrubieszówKościerzyna

W dniach 25 – 27 września 2009 w Kościerzynie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorek połączone z II rzutem Drużynowych Mistrzostw Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów.

***

Wspaniały sukces odniosły zawodniczki MKS „Unia” Hrubieszów!

Ewa Mizdal w kategorii 69 kg zdobyła Złoty medal w dwuboju z wynikiem 93 kg w rwaniu (złoty medal) i 115 w podrzucie (złoty medal).

Dorota Chudzik w kategorii 48 kg zdobyła Srebrny medal w dwuboju z wynikiem 59 kg w rwaniu (złoty medal) i 68 w podrzucie (srebrny medal).

Sylwia Lalik w kategorii 48 kg zdobyła Brązowy medal w dwuboju z wynikiem 119 kg.

Inne reprezentantki Unii Hrubieszów zajęły także bardzo dobre miejsca: Marta Sołtys – 6 m w kat. + 75kg , Ewelina Pyrz – 7 w tej samej kategorii wagowej oraz Marta Unkiewicz 9 w kat.63 kg.

Dorota Chudzik, Ewelina Pyrz i Marta Unkiewicz to uczennice ZS nr 1 w Hrubieszowie, a Ewa Mizdal i Sylwia Lalik są absolwentkami tej Szkoły.

Zawodniczki z Lubelszczyzny na tych zawodach zdobyły siedem medali, z czego trzy dziewczęta z naszego Klubu, czym znacząco przyczyniły się do I (historycznego) miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej.

Z dorobkiem 105 pkt „Unia” Hrubieszów zajęła II miejsce w klasyfikacji klubów.

Zawodnicy i zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów w sezonie roku 2009 zdobyli 5 medali w najbardziej prestiżowej seniorskiej kategorii wiekowej.

Jest to olbrzymi sukces nie tylko szkoleniowy, ale także całego systemu wspierania na czele z Urzędem Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Urzędem Miasta Hrubieszowa, LZS w Lublinie, LUS w Lublinie i oczywiście macierzystej Szkoły tych wybitnych sportowców – Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

***

Na zawodach tych jednocześnie rozegrano II rzut DMP kobiet. Unia Hrubieszów uzyskała 807, 8 pkt i przesunęła się na 6 pozycję w lidze kobiet.

W dniach 11 – 18 .10. 2009 we Władysławowie rozegrane zostaną I Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Na listach startowych jest dwoje reprezentantów Hrubieszowa: Marcin Kondziołka i Ewa Mizdal.

Wyniki uzyskiwane przez zawodników napawają nadzieją na zdobycie wysokich lokat w tak prestiżowych zawodach.