23 lipca 2024

Memoriał Wojciecha Starzyka

Sekcja Brydża Sportowego przy SKK „Słoneczko” w Hrubieszowie zaprasza na 8 Memoriał im. Wojciecha Starzyka i I Otwarty Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Prezesa HSM im St. Staszica dnia 7 IX 2008 r. od godz. 10.00 w Restauracji „Szałas” przy ul. Wyzwolenia 31.

Reklamy

Prezes Terenowego Związku Brydża Sportowego w Zamościu prezes Janusz Czarnecki tak wspomina zawodnika i działacza z Hrubieszowa Wojciecha Starzyka.

Reklamy

„W bieżącym roku mija dziesiąta rocznica śmierci Wojciecha Starzyka, wybitnego brydżysty i działacza sportowego okręgu lubelskiego. Pan Wojciech brał udział w licznych turniejach zarówno w Polsce i za granicą. Grał m.in. w Belgii, Francji i Austrii. W latach 70 – tych XX wieku grał w pierwszoligowym klubie „Warszawianka”. W 1969 r. wywalczył tytuł indywidualnego mistrza okręgu lubelskiego. Trzy lata później został WICEMISTRZEM POLSKI w Miksach, grając ze swoją siostrą Joanną Starzyk.

W swojej karierze grał z wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in.: Jerzym Russyanem, Aleksandrem Jezioro, Cezarym Balickim, Adamem Żmudzińskim, Januszem Korwin – Mikre i Jerzym Ochabem. W ostatnich latach życia jego wielką pasją była popularyzacja brydża sportowego wśród społeczności lokalnej.

Reklamy

Wojciech mimo, że był znakomitym zawodnikiem, to na co dzień pozostawał człowiekiem skromnym i otwartym. Cieszył się ogromnym autorytetem i szacunkiem wszędzie gdzie był obecny. W każdej sytuacji, pomimo poważnych kłopotów ze zdrowiem umiał się zachować i zarazić swoją pasją brydżową wielu ludzi.

Odszedł od nas 18 VIII 1998 r. w wieku 45 lat, lecz w naszej pamięci trwa i pozostanie, czego wyrazem jest VIII Memoriał Brydżowy im. Wojciecha Starzyka”.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Wicemistrz Polski w Brydżu Sportowym p. Wojciech Starzyk, który zmarł 10 lat temu mając zalediwe 45 lat.