Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w podnoszeniu ciężarów

20 października w hali ciężarowej Zespołu Szkół nr 1 i Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C w podnoszeniu ciężarów Hrubieszów 2012.

Reklamy

W mistrzostwach udział wzięło około 193 młodych sztangistów – dziewcząt i chłopców – z roczników 1996 – 1999 z czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wśród nich wystartowało prawie 41 młodzieżowych zawodników MKS Unia Hrubieszów.

Organizatorami zawodów byli: Lubelska Unia Sportu, MKS „Unia” Hrubieszów, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a zawody sfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wsparcia organizatorom mistrzostw udzielili Urząd Miejski Hrubieszów, HOSiR i ZS Nr 1 w Hrubieszowie.

Unię Hrubieszów reprezentowało 41 zawodniczek i zawodników – 13 dziewcząt i 28 chłopców, którzy łącznie zdobyli 45 pkt. i wywalczyli dla Unii drugie miejsce w punktacji klubowej.

Końcowa punktacja klubowa przedstawia się następująco:

Lp. Nazwa klubu Zdobyte punkty
1. GOK Koroszczyn 59
2. Unia Hrubieszów 45
3. MULKS Terespol 32
4. Znicz Biłgoraj 30
5. Agros Zamość 23
6. POM Iskra Piotrowice 22
7. Lechia Sędziszów Młp. 15
8. Orlęta Łuków 13
9. Wisław Puławy 13
10. Stal Kunów 10
11. Pogórze Gorlice 2
12. AZS-AWF Biała Podlaska 2

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Strefy C w Podnoszeniu Cieżarów
Hrubieszów 20.10.2012

Wyniki zawodników Unii Hrubieszów:

Mężczyźni

Kolejno: miejsce, nazwisko, imię, rocznik

Kat 45 kg
3 Kasztelan Przemysław 99
4 Germański Przemysław 96
10 Bobrowski Patryk 99

kat 50 kg
6 Koc Michał 98
7 Malinowski Adrian 96
8 Witkowski Marcin 97
11 Hojda Kacper 99
12 Pardus Łukasz 96

Kat 56 kg
8 Friedrich Patryk 96
13 Fedurek Piotr 96

Kat 62 kg
15 Szumski Damian 96
17 Zając Szymon 96
18 Drączkowski Marcin 96

Kat 69 kg
8 Kosakowski Bartłomiej 96
16 Sołoducha Ernest 96
15 Kosmala Mateusz 96

Kat 77 kg
7 Winiarczyk Wojciech 96
12 Mirowski Szymon 96
11 Hulak Krystian 96

Kat 85 kg
11 Morzydusza Aleksander 96
12 Łazorczyk Sławomir 96
9 Omelczuk Damian 96

Kat +85 kg
9 Jarawka Grzegorz 96

 

Kobiety

Kat 44 kg
1. Mielniczuk Klaudia 96
3. Witkowska Klaudia 98
6. Opszyńska Ewa 97

Kat 48 kg
2. Szumiata Klaudia 99

Kat 53 kg
2. Zasadzińska Daria 98
5. Pakuła Anna 96

Kat 58 kg
6. Buta Natalia 96
7. Ptak Elżbieta 96

Kat 63 kg
6. Kraczuk Natalia 96

Kat +69 kg
3. Bardyga Gabriela 96
6. Pożoga Milena 96

 

Wyniki zawodów – plik do pobrania (.pdf) »


Na zdjęciu – nadieja hrubieszowskich ciężarów, 16-letni Bartłomiej Kosakowski.