26 kwietnia 2024

Mistrz Europy studiuje w Zamościu! [ZDJĘCIA]

Student Akademii Zamojskiej Jakub Folwarski zdobył złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w tenisie stołowym i tytuł Akademickiego Mistrza Europy w grze pojedynczej!

To drugi złoty medal Jakuba Folwarskiego na tym turnieju, bowiem wcześniej wywalczył złoto w drużynie wspólnie ze studentami AZ – Łukaszem Jarockim i Konradem Kulpą.

W grze pojedynczej Jakub Folwarski spisał się równie doskonale. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Czecha Jana Valentę, a w półfinale wygrał 3:0 z Mateuszem Ufnalem z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W finale student Akademii Zamojskiej zmierzył się z reprezentantem Uniwersytetu Nisantasi, Ibrahimem Gunduzem. Z Turkiem Jakub grał również podczas finału turnieju drużynowego. Wówczas wygrał 3:0. W turnieju indywidualnym ponownie wygrał Jakub, tym razem 3:2. Tym samym Jakub może cieszyć się z drugiego złotego medalu Europejskich Igrzysk Akademickich i tytułów drużynowego oraz indywidualnego Akademickiego Mistrza Europy w tenisie stołowym.

Sukcesy studentów potwierdzają rangę Akademii Zamojskiej w akademickich rozgrywkach w tenisie stołowym nie tylko w Polsce, ale również w Europie.