18 czerwca 2024

Mistrz olimpijski w twoim mieście? Dzieciaki będą miały frajdę! (ZDJĘCIA)

Setki dzieci w ramach akcji „Ahtletics Challenge” wzięły udział w zawodach organizowanych przez Karola Zalewskiego – złotego medalistę igrzysk olimpijskich w Tokio. Najmłodsi w atmosferze dobrej zabawy poznali smak rywalizacji i sprawdzili się w dyscyplinach nawiązujących do lekkoatletyki. Dotychczasowe eventy odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim, Zgierzu, Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie, a organizatorzy akcji już zapowiadają kolejną edycję. Następne zawody mogą się odbyć w Twojej szkole!

Reklamy

Inicjatywa jest organizowana przez Fundację Karola Zalewskiego, która za cel stawia sobie popularyzację aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a także… znalezienie następców dla aktualnych mistrzów lekkoatletyki z naszego kraju. 

– Akcja Athletics Challenge okazała się strzałem w dziesiątkę – powiedział Karol Zalewski, mistrz olimpijski w sztafecie 4×400 metrów z Tokio i organizator akcji. – Nauczyliśmy kilkaset dzieciaków, czym jest zdrowa rywalizacja. Oczywiście chcieliśmy, aby dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły, ale każdy uczestnik bardzo poważnie i ambitnie podszedł do zawodów. Wystarczyło kilka okrzyków z trybun lub od sztabu organizującego wyzwanie, aby zawodnicy poprawiali swoje wyniki. Było czuć, że w zawodach biorą udział nie tylko najmłodsi, ale też kibice i trenerzy. Atmosfera walki o zwycięstwo udzielała się każdemu. Zaryzykuję stwierdzenie, że gdybyśmy przenieśli się na otwarty stadion, to żaden z przechodniów nie przeszedłby obok Athletics Challenge obojętnie.

Reklamy

W trosce o przyszłość!

Każde wydarzenie organizowane w ramach Atheltics Challenge gromadziło dzieci z 12 szkół. We wszystkich eventach wzięło udział około 400 młodych sportowców, którzy walczyli o jak najlepszy wynik i rozpalali w sobie pasję do sportu. 

Reklamy

Po zakończonych wydarzeniach w poszczególnych miastach dostawaliśmy bardzo pozytywny feedback od rodziców. Uczniowie szkół podstawowych bardzo emocjonalnie przeżyli ten dzień, a niektórzy zwycięzcy cyklu nie mogli nawet zasnąć. W następnych edycjach chcemy odwiedzać więcej miast i angażować w nasz projekt więcej osób. Popularyzacja sportu przez młode pokolenie to najlepsza droga do szukania następnych mistrzów – zapowiedział Karol Zalewski.

Nauka nie pozostawia złudzeń – aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju dziecka. Sport oczywiście niweluje ryzyko wystąpienia cukrzycy, otyłości lub chorób układu krążenia, jednak wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również poprawia samopoczucie, jakość snu i rozwija umiejętności społeczne. Inicjatywa Athletics Challenge ma trafić zarówno do dzieci, jak i ich rodziców oraz trenerów. Tak, aby w sztafecie pokoleń przekazać dzieciom pasję do sportu i zdrowy styl życia.

Jak zgłosić swoją szkołę? 

Podczas wydarzeń w Zgierzu i Ostrowie Wielkopolski w akcji wzięła udział Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni olimpijska z Tokio. Udział biegaczki to dodatkowa atrakcja dla dzieci, ale też zapowiedź ambitnych planów organizatorów. Dlatego, że w kolejnych edycjach zapowiadają oni regularny udział i zaangażowanie kolejnych znanych sportowców z różnych dyscyplin. 

Udział w zawodach i spotkanie z mistrzem olimpijskim to nie lada gratka dla każdego młodego sportowca i kibica. Dzięki Athletics Challenge taka okazja jest na wyciągnięcie ręki. Już wkrótce będzie można zgłosić swoją szkołę do udziału w jesiennej edycji akcji! Zapisy będą prowadzone na stronie www.karolzalewski.com, a do tej pory organizatorzy czekają na wszelkie pytania pod adresem e-mail: athletics@karolzalewski.com.

­

(info i fot. Arskom / fot. Instagram Karola Zalewskiego)


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Twitterze