Mistrzostwa Młodzików w PC

Hrubieszów

Reklamy

Dnia 17 X 2008 r. w Hrubieszowie odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w podnoszeniu ciężarów, w których wystartowało aż 45 osób z Unii Hrubieszów (w tym 17 dziewcząt), odnosząc dwa zwycięstwa.

Kategoria młodzików w podnoszeniu ciężarów obejmuje grupę osób urodzoną w latach 1992/1993. Należy podkreślić, że w barwach Unii Hrubieszów wystartowały zawodniczki i zawodnicy, którzy w zdecydowanej większości rozpoczęli naukę w ZS nr 1 w Hrubieszowie od września tego roku, a więc trenerzy przystąpili bardzo szybko (1,5 miesiąca !) do wyłowienia nowych osób i nauczenia ich techniki rwania i podrzutu. Że trenerzy w Unii znają się na swoim fachu to wiemy od dawna, teraz zależy od uczestników tych zawodów czy podejmą systematyczne treningi i pójdą w ślady wielu unistów – medalistów, pierwszoligowców czy kadrowiczów reprezentacji Polski. Jeżeli tak będzie to LubieHrubie chętnie o ich osiągnięciach powiadomi wszystkich tych, którzy zajrzą na tę stronę.

Wyniki i miejsca zawodniczek i zawodników MKS „Unia” w Hrubieszowie

Dziewczęta:

Kategoria 48 kg

4. Krawczak Natalia – w dwuboju 45 kg (w rwaniu 20 kg + w podrzucie 25 kg)

5. Stecko Anna – 42 kg (20+22)

6. Rosół Justyna – 40 kg (18 +22)

Kategoria 53 kg

4. Wiązanka Katarzyna – 61 kg (27 + 34)

7. Karcz Ewelina 50 kg (22+28)

8. Tetrycz Ewelina 50 kg (22+28)

Kategoria 58 kg

1. Piasecka Anna 59 kg (26 + 33)

3. Kuriata Roksana 52 kg (22+30)

4. Zając Ewelina 51 kg (23 +28)

5. Kruk Anna 50 kg (20+30)

Kategoria 63 kg

6. Ciośmiak Karolina 52 kg (22 +30)

7. Hejna Elwira 49 kg (22 + 27)

Kategoria 69 kg

2. Sobczuk Natalia – 69 kg (32 + 37)

3. Surma Agata – 55 kg (25 +30)

4. Pietraszczyk Natalia – 54 kg (24 + 30)

5. Wielosz Iwona – 52 kg (22 + 30)

6. Pietraszczyk Paulina – 50 kg (20 + 30)

Kategoria + 69 kg

1. Sołtys Marta – 128 kg (53 + 75)

6. Barańczuk Paulina – 65 kg (30 + 35)

Chłopcy

Kategoria 50 kg

2. Borsukiewicz Marcin – 96 kg (43 + 53)

3. Stępkowski Krzysztof – 80 kg (33 + 47)

4. Pękala Krzysztof – 78 kg (31 + 47)

7. Łaba Andrzej – 60 kg (25 + 35)

Kategoria 56 kg

6. Kondziołka Andrzej – 96 kg (43 + 53)

7. Wiązanka Patryk – 95 kg (40 +55)

8. Szumski Daniel – 92 kg (40 + 52)

9. Kulpa Kacper – 89 kg (37 + 52)

13. Mazurek Dariusz – 63 kg (25 + 38)

Kategoria 62 kg

10. Kliszek Arkadiusz – 80 kg (35 + 45)

11. Szewczuk Kamil – 80 kg (35 + 45)

Kategoria 69 kg

8. Błazucki Marcin – 90 kg (35 + 55)

9. Prystupa Wojciech – 80 kg (35 + 45)

10. Błazik Daniel – 77 kg (32 +45)

11. Kopeć Sławomir – 70 kg (30 + 40)

12. Glinicki Kamil – 61 kg (26 + 35)

Kategoria 77 kg

5. Baran Robert – 128 kg (53 + 75)

6. Szulakiewicz Albert 127 kg (50 + 77)

10. Kozłowski Patryk – 100 kg (45 + 55 )

12. Dyrda Damian – 85 kg (35 + 50)

Kategoria 85 kg

5. Daniel Jarosław – 128 kg (53 + 73)

8. Hraciuk Kamil – 95 kg (40 + 55)

9. Dudziak Marek – 93 kg ( 40 + 53)

10. Węgorek Kamil – 90 kg (40 + 50)

11. Gałan Artur – 90 kg (40 + 50)

12. Miszczuk Cezary – 85 kg (40 + 45)

Kategoria + 85 kg

4. Hyś Piotr – 100 kg (45 + 55)

5. Matuszyński Damian – 90 kg (40 + 50)

M.in. sędziowie z Hrubieszowa:

1. Lebiedowicz Henryk – spiker

2. Mizdal Ewa

3. Unkiewicz Marta

4. Kusiak Marcin

5. Pomiankiewicz Artur

6. Chwedczuk Andrzej

7. Kasztelan Arnold

Najlepsze wyniki z wszystkich klubów podczas zawodów uzyskali: Wioletta BRECZKO (93, MULKS Terespol; 48,8) 90 (40+50) 128,9 pkt. i Marta SOŁTYS (92, Unia Hrubieszów; 99,3) – 128 (53+75) – 128,5 pkt. wśród dziewcząt oraz Krzysztof BULAK (93; 69,7) – 189 (83+106) – 251,2 pkt. i Adrian WRÓBEL (92, obaj Znicz Biłgoraj; 56,0) – 160 (65+95) – 249,4 pkt. wśród chłopców.

TABELA KOŃCOWA II LIGI – Mężczyzn

1 RKS Okęcie Warszawa 6753,7

2 MULKS Terespol 6659,5

3 AKS Myślibórz 6495,0

4 TS Hejnał Kęty 6490,3

5 MKS Unia Hrubieszów 6388,3

6 GKS Andaluzja Piekary Śl. 6370,3

7 CLKS Mazovia II Ciechanów 6369,5

8 EKOPAK Jatne OKS II Otwock 6343,3

9 KS Stal Ostrów Wlkp. 6268,4

10 KORiS Śląsk Tarnowskie Góry 6198,3

11 LUKS Gryf Bujny 6191,3

12 LKS Żuławy Nowy Dwór Gd. 6125,6

13 KS Polonia Łaziska Górne 6121,7

14 MKS Atleta Gdańsk 6098,8

15 KS Rzemieślnik Malbork 5963,5

16 UKS Zielona Góra 5913,8

17 MLKS Lechia Sędziszów Młp. 5892,9

18 AKS Promień Police 5862,4

19 LKS Znicz II Biłgoraj 4479,7

20 LKS Horyzont Mełno 2837,8

Opracował – mak

Na zdjęciu – Andrzej Greszeta jeszcze nie takt dawno sam zdobywał medale nawet na arenie europejskiej, teraz jako nauczyciel i trener szuka następców, kto z Unii pójdzie w jego ślady?