Mistrzyni Klaudia Witkowska reprezentuje Unię, trenuje w Mirczu

Sekcja podnoszenia ciężarów w Mirczu ma na swoim koncie pierwszy mistrzowski tytuł seniorski. Reprezentująca barwy „Unii” Hrubieszów, ale trenująca w Mirczu, Klaudia Witkowska została mistrzynią województwa seniorek w kategorii do 48 kilogramów.

Reklamy

Zaledwie 14-letnia sztangistka wywalczyła ten tytuł podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego o Puchar Prezydenta Zamościa, który odbył się w sobotę 11 maja.

To pierwszy sukces mireckiej sekcji, która istnieje zaledwie od kilku miesięcy. Nowa mistrzyni województwa długo nie mogła się zdecydować na trenowanie podnoszenia ciężarów.

– Pierwszy raz przyszła na zajęcia, by towarzyszyć bratu. Przyglądając się ruchom i budowie szczupłej i niskiej dziewczyny od razu zauważyłem, że jest bardzo silna i że ma predyspozycje do uprawiania tego sportu – wspomina animator mireckiego „Orlika”, jednocześnie trener podnoszenia ciężarów, a w przeszłości także sztangista Andrzej Lizun. To on odkrył talent Klaudii Witkowskiej i przez prawie rok namawiał ją do podjęcia treningów. Po zaledwie kilku zajęciach, w listopadzie ubiegłego roku pojechał z nią na pierwsze zawody młodzików, na których zajęła trzecie miejsce.

– Prawdopodobnie zdobycie tego pierwszego medalu ostatecznie przekonało Klaudię do dalszej pracy – dodaje Andrzej Lizun.

W lutym tego roku była szósta na zawodach w Hrubieszowie, gdzie przegrała z kilkoma zawodniczkami z Biłgoraja, z którymi podczas mistrzostw w Zamościu poradziła sobie już bez większych problemów. Po raz trzeci Klaudia Witkowska wystąpiła na początku kwietnia w Otwartym Turnieju Podnoszenia Ciężarów w Mirczu, w których w klasyfikacji Sinklera zajęła pierwsze miejsce.

Trener Klaudii Witkowskiej jest pełen podziwu dla systematyczności i pracowitości swojej podopiecznej, która potrafi przychodzić na treningi nawet sześć razy w tygodniu. Andrzej Lizun ma nadzieję, że mistrzowski tytuł Klaudii Witkowskiej jest pierwszym, ale nie ostatnim sukcesem sekcji podnoszenia ciężarów z Mircza.

Jeszcze w tym miesiącu trójka jego podopiecznych wystąpi w Mistrzostwach Polski LZS do lat 15, które odbędą się w Biłgoraju. Oprócz nowej mistrzyni województwa, wystąpią w nich również Michał Koc, który będzie walczyć w kategorii do 50 kg i Łukasz Skiba, który wystartuje w kategorii do 69 kilogramów.


Źródło: ias24.eu