26 kwietnia 2024

Młodzi piłkarze Unii grają

KS „Hetman” Zamość co tydzień organizuje halowe turnieje piłkarskie dla juniorów i młodszych grup o Puchar Prezesa Klubu. Biorą w nich udział z różnym powodzeniem zespoły Unii Hrubieszów.

Pierwszy turniej zorganizowany był dla rocznika 1991/92. Zespół Unii pod kierunkiem szkoleniowca Janusza Nowaka wśród 12 zespołów zajął 7 miejsce, pokonując w meczu o to miejsce Echo Zawada 6:1. Pierwsze miejsce zajęła drużyna AMSPN Hetman I Zamość przed Lublinianką I Lublin (2:1 w finale).

W ostatnim tygodniu do współzawodnictwa przystąpił rocznik 1993/94. Zespół Unii przygotowany przez szkoleniowca Mirosława Szupra również wśród 12 zespołów (w tym 3 drużyny z Ukrainy), wywalczył 4 lokatę, uzyskując w swojej grupie następujące wyniki: Nika I Iwanofrankowsk (Ukraina) – Unia 0 : 2; Unia – Sygnał II Lublin 1 : 2; Unia – AMSPN I Zamość 2 : 2 (Unia 2 miejsce w grupie); Oraz w meczach o miejsce 4 – 6: Nika II – Unia 0 : 4; Omega – Unia 1 : 4.

Kolejność końcowa turnieju: (1) Sygnał I Lublin, (2) AMSPN I Zamość, (3) KS Hetman Zamość , (4) Unia Hrubieszów, (5) Omega Stary Zamość, (6) Nika II, (7) Kiko Zamość, (8) AMSPN II, (9) Nika I, (10) Kovel, (11) Sygnał II, (12) Skorpion Zamość.

Oprócz klasyfikacji zespołowej, prowadzona była klasyfikacja indywidualna, na najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju. Tytuł najlepszego strzelca wywalczył Bartosz Nizioł z Omegi Stary Zamość – strzelec 6 goli. Najlepszym bramkarzem został Jakub Żygawski z Uni Hrubieszów.

W następnym turnieju wezmą udział drużyny z zawodnikami urodzonymi w 1995/96.