27 lipca 2024

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w LA

Unia Hrubieszów w tych zawodach nie była reprezentowana przez obecnych reprezentantów, ale startowali byli wychowankowie, m.in.: obecnie reprezentująca AZS AWF Warszawa Edyta Grzyb zdobyła 2 medale w biegach sztafetowych.

W Słupsku w dniach 8/9 września 2007 r. przy padającym, zimnym deszczu i porywistym wietrze odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce (rocznik 1985 – 1987).

Złoty medal wywalczyła razem z koleżankami Blicharską, Zembrzuską i Purą w sztafecie 4 x 400 m., czasem 3:52,14 min., broniąc ten tytuł z ubiegłego roku, natomiast w sztafecie 4 x 100 m. wynikiem 48,24 sek. udało się wywalczyć medal srebrny, indywidualnie Edyta w biegu na dystansie 400 m. wynikiem 56,74 sek. zajęła wysokie 5 miejsce, tracąc do brązowego medalu niespełna sekundę a do złotego niecałe dwie. Wygrała Bożena Łukasik z Radomia osiągając metę w 54,82 sek.

Ewa Brzozowska teraz broni barw AZS AWF Kraków, również najlepsze miejsca zajęła w sztafetach, w krótszej 4 x 100 m. – 49,36 sek. zajęła 4 miejsce, w dłuższej 4 x 400 m. 5 miejsce – 4:03,42 min.. Indywidualnie biegała poza konkursem na 100 m. osiągając metę w 12,96 sek.

Kamil Bełz startujący w barwach AZS AWF Biała Podlaska w pchnięciu kulą zajął 11 miejsce rezultatem 15.77 m., natomiast w rzucie dyskiem poszło Mu jeszcze gorzej bo był 14 – ty zaliczając zaledwie jedną próbę 40.61 m., a rekord życiowy posiada lepszy o około 11 metrów, szkoda.

Brąz Kern Artur 1500 m. – 3:47,39 2002 Kraków

Na zdjęciu w nagłówku – pierwsza z lewej to Edyta Grzyb, w środku Bożena Łukasik złota medalistka z Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 400 m. w 2007 r.