27 lipca 2024

Modelarstwo: UKS Jedynka Hrubieszów z sukcesami rozpoczęła starty w Pucharach Polski!

W sobotę 4 lutego 2017r. w Chrzanowie a na drugi dzień w Grodkowie odbyły się Zawody Modeli Halowych F1N zaliczanych do Pucharu Polski edycja 2017, w których pod kierownictwem instruktora Leszka Kryszczuka znakomicie zaprezentowali się członkowie sekcji modelarskiej UKS Jedynka Hrubieszów, którego poprosiłem o relację z zawodów…

W sobotę 4 lutego 2017r. w hali widowiskowo-sportowej w Chrzanowie odbyły się XVII Zawody Modeli Halowych F1N o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa, zaliczanych do Pucharu Polski edycja 2017.

Chrzanowska hala charakteryzuje się niewielką wysokością, co dla wielu zawodników jest nie lada problemem, ponieważ bardzo łatwo można uderzyć modelem w siatkę zawieszoną na suficie. Wymaga to od startującego dokładnego i technicznego rzutu.

W młodzikach pierwsze miejsca zajął Kacper Kaczmarek z UKS „Jedynka” przed  Grzegorzem Truchanem z Suwałk, trzecie miejsce Mateusz Mięczak UKS „Jedynka” Hrubieszów.

W kategorii juniorów młodszych wygrał Krzysztof Kraczkowski z Hrubieszowa. Drugie miejsce wywalczył Piotr Niewiadomski z klubu modelarskiego w Łasku. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Suwałk Kacper Borkowski.

W juniorach wygrali zawodnicy z Chrzanowa, Michał Ferlak przed Tomaszem Dudzik, którzy startowali u siebie, trzecie miejsce należało do Dominika Skwarka z UKS „Jedynka” Hrubieszów.

***

W dniu 05.02.2017 r. w Grodkowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski.

Do udziału w zawodach zgłosiły się ekipy z: Suwałk, Gliwic, Łasku, Chrzanowa, Wrocławia, Grodkowa, Krapkowic i Hrubieszowa.

Od godz. 8 rano była możliwość treningu na hali. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbyło się o godz. 9,30, a pierwsze loty konkursowe około 10.

Pierwsze loty rozpoczęli młodzicy, chłopcy na przemian z dziewczętami. Po wylataniu 9-cu kolejek rozpoczęli loty juniorzy młodsi, następnie juniorzy i na samym końcu seniorzy.

W kategorii młodzików wystartowało 23 zawodników. Wygrał Kacper Kaczmarek z UKS „Jedynka” Hrubieszów, przed Kubą Wezgraj z UKS „Jedynka”, a trzecie miejsce należało do Grzegorza Truchana z Suwałk.

W juniorach młodszych najlepszym okazał się Krzysztof Kraczkowski z UKS „Jedynka”. Na drugim miejscu Mikołaj Wilczęga z Grodkowa, miejsce trzecie Marcel Pawliczek z Krapkowic.

Wśród juniorów wygrał Dominik Skwarek z UKS „Jedynka” Hrubieszów przed zawodnikami z Chrzanowa Danielem Bogomaz i Michałem Ferlakiem.

W ramach nagrody zawodnicy, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni pucharem i dyplomem.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Zającowi Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa za umożliwienie wyjazdu młodzieży Sekcji Modelarskiej UKS „Jedynka” w Hrubieszowie na zawody zaliczane do Pucharu Polski.