Nagrody Rektora dla Akademickich Wicemistrzów Polski – ZDJĘCIA

Reprezentanci Uczelni Państwowej w Zamościu w tenisie stołowym zdobyli w bieżącym semestrze srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski. Rektor Uczelni Państwowej w Zamościu wręczył nagrody i podziękowania zawodnikom oraz ich trenerowi.

Reklamy

– Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i cieszymy się, że godnie reprezentujecie Uczelnię Państwową w Zamościu – gratulował zawodnikom i trenerowi osiągnięć dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Razem z nim gratulacje i podziękowania złożyli: kanclerz Jerzy Korniluk i kierownik Studium Wychowania Fizycznego UPZ dr Krzysztof Okapa.

Reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu w tenisie stołowym od lat znajduje się w krajowej czołówce. W październiku 2020 r. drużyna w składzie: Jakub Folwarski, Igor Zavadskyi i Arkadiusz Żuk przeszła jak burza przez rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski, docierając do ścisłego finału, gdzie zdobyli srebrny medal i tytuł wicemistrzowski. Dobra postawa zaprocentowała uznaniem wśród władz akademickiej organizacji sportowej i prestiżowym tytułem Drużyny Roku 2020 AZS w Lublinie.

– W tym roku konkurencja była bardzo duża, a poziom wysoki. W kilku zespołach grali zawodnicy na co dzień występujący w Superlidze i I lidze. Wystąpiliśmy bez Konrada Kulpy, który był kontuzjowany. Godnie zastąpił go Arek Żuk, który dorzucił bardzo ważne punkty w spotkaniu półfinałowym z zespołem z Zielonej Góry. W finale, w okrojonym składzie rywalizowaliśmy  z wyżej notowanymi zawodnikami Politechniki Rzeszowskiej i ostatecznie zdobyliśmy II miejsce i awans do Mistrzostw Europy 2023, które odbędą się w Ołomuńcu – podsumował osiągnięcia drużyny trener Piotr Kostrubiec.

– W Akademickich Mistrzostwach Polski występowałem po raz pierwszy i występ ten oceniam bardzo dobrze. Udało się zdobyć srebrny medal, co uważam za dobry rezultat. Myślę, że o tak dobrym wyniku zadecydowała bardzo dobra atmosfera w drużynie i dobre przygotowanie do zawodów – mówi Arkadiusz Żuk, student UPZ.

– Razem z Kubą Folwarskim i Arkiem Żukiem stworzyliśmy bardzo dobrą drużynę, w której panowała świetna atmosfera. Wiedzieliśmy, że stać nas na finał mistrzostw i medal. W półfinale, po fantastycznym meczu, pokonaliśmy drużynę Uniwersytetu Zielonogórskiego. W finale co prawda ulegliśmy Politechnice Rzeszowskiej, ale stworzyliśmy wspólnie wspaniałe sportowe widowisko – podsumował rozgrywki Igor Zavadskyi.

– Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw, a w drużynie panował świetny klimat. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, co w efekcie dało srebrny medal. To dobrze rokuje na przyszłość i oby tak dalej – ocenia Jakub Folwarski.

Wszyscy nagrodzeni studenci studiują na kierunku turystyka i rekreacja w Uczelni Państwowej w Zamościu.

Wręczenie nagród i podziękowań odbyło się 22 stycznia w rektoracie UPZ.

(info i fot. UPZ)


Zobacz też:

Tenisiści UPZ nie mieli sobie równych

Tenisiści UPZ nie mieli sobie równych


LubieHrubie na Instagramie