Nasi ciężarowcy Laureatami

W Zamościu uroczyście został rozstrzygnięty 24 Plebiscyt na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2007 roku. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele sekcji podnoszenia ciężarów MKS „Unia” w Hrubieszowie – Ewa Mizdal i Antoni Czerniak.

Reklamy

Zasady wyboru były proste – „Tygodnik Zamojski” opublikował listę 59 nominowanych zawodników oraz 21 szkoleniowców i rozpoczął publikowanie kuponów, które należało wypełnić i przesłać na adres redakcji. Nowością było wprowadzenie dodatkowego głosowania za pomocą sms – ów.

Po podliczeniu punktów kolejność wśród zawodników wyszła następująco:
1. Ilona Sakowicz 26 413 pkt.,
2. Jan Kłębek 24 241 p.,
3. Ewelina Pańczyk 23 497 p. (wszyscy Zamojski Klub Karate Tradycyjnego),
4. Michał Bednarczuk 20 610 p.,
5. Paweł Bednarczuk 19 011 p. (obaj ju jitsu – Samuraj Zamość),
6. Andrzej Wachowicz 15 727 p. (piłka nożna – Hetman Zamość),
7. Ewa Mizdal 14 954 p. (podnoszenie ciężarów – Unia Hrubieszów),
8. Łukasz Bartoszyk 14 488 p. (piłka nożna – Tomasovia),
9. Marzena Karpińska 14 049 p. (podnoszenie ciężarów – Znicz Biłgoraj),
10. Kacper Żybura 13 613 pkt. (tenis stołowy – UMS Biłgoraj)

***

Szkoleniowcy:
1. Jakub Dąbek 12 931 pkt.,
2. Radosław Niziołek 12 669 p. (obaj Zamojski Klub Karate Tradycyjnego),
3. Piotr Nowicki 11 872 p. (ju jitsu – Samuraj Zamość),
4. Przemysław Cecherz 7 223 p. (piłka nożna – Hetman Zamość),
5. Antoni Czerniak 6 566 pkt. (podnoszenie ciężarów – Unia Hrubieszów.

***

Z naszego powiatu wśród zawodników byli jeszcze nominowani: Emil Koszałka, Grzegorz Kokoszka, Sylwia Lalik, Marta Unkiewicz wszyscy pc „Unia” Hrubieszów, Rafał Fedaczyński sekcja la tego samego klubu, oraz Małgorzata Muzyczuk reprezentująca ZS nr 4 w Hrubieszowie. Wśród szkoleniowców: Leszek Tarnawski sekcja PC oraz Andrzej Kulczyński sekcja LA obaj „Unia” w Hrubieszów.

Sponsorami nagród m.in. z naszego terenu byli: Józef Kuropatwa – starosta hrubieszowski, Zbigniew Dolecki – burmistrz Hrubieszowa, Jan Mołodecki – wójt gminy Hrubieszów, Tadeusz Romaszko – prezes Unii Hrubieszów, cukrownia Werbkowice.

W uroczystości m.in. brali udział: Genowefa Tokarska – wojewoda lubelski, Jacek Czerniak – przewodniczący Rady Sejmiku Wojewódzkiego, Arkadiusz Bratkowski – członek zarządu województwa lubelskiego, Mariusz Grad i Sławomir Zawiślak – posłowie oraz gość specjalny, były trener kadry Polski w piłce nożnej Jerzy Engel, który w 2002 r. wprowadził nasz zespół do finałów Mistrzostw Świata.

***

Po części oficjalnej odbył się bankiet na koszt sponsorów, a przebojem było pieczone prosię i olbrzymi słodki tort.
Był to już 24 plebiscyt, można go podsumować dodając punkty z wszystkich lat, w związku z powyższym najlepsi sportowcy z tego okresu to:
1. GRUCA DOROTA AGROS, LA 129 16
2. CIELICA SŁAWOMIR AGROS, LA 44 7
3. BĄK JUSTYNA ZNICZ, LA 35 4
4. GRESZETA ANDRZEJ UNIA, PC 35 4
5. OSUCH DARIUSZ ZNICZ, PC 34 4
6. POGUDŹ MAŁGORZATA SPADOCHRONIARSTWO 32 5
7. SAWA JANUSZ BIŁGORAJ KARATE 30 4
8. ŁOŚ MARIUSZ AGROS ZAPASY 27 4
9. SAKOWICZ ILONA ZAM. KARATE 26 3
10. FEDACZYŃSKI RAFAŁ UNIA, LA 25 5
12. MIZDAL EWA UNIA,PC 24 4
15. CHWEDCZUK ANDRZEJ UNIA, PC 23 4
22. KITLIŃSKI PIOTR UNIA, LA 19 3
25. WOŹNIAK PIOTR UNIA, PC 16 3
26. BRZOZOWSKA DOROTA UNIA, LA 15 3
28. WYROSLAK IZABELA UNIA, LA 14 3
32. MUSUR EWA UNIA, LA 13 2
36. MUZYCZUK MAŁGORZA UNIA, LA 11 3

Sklasyfikowanych jest 125 zawodników i zawodniczek
Kolejno: miejsce, nazwisko i imię, klub, dyscyplina, ilość punktów, ile razy laureat

Szkoleniowcy:
1. LINEK RYSZARD HETMAN, Boks 51 13
2. KITLIŃSKI MAREK UNIA, LA 38 14
3. KULCZYŃSKI ANDRZEJ UNIA, LA 30 7
4. CZERNIAK ANTONI UNIA, PC 27,5 9
5. SWATOWSKI WOJCIECH AGROS, LA 27 7
8. TARNAWSKI LESZEK UNIA, PC 14,5 4
13. LEBIEDOWICZ HENRYK UNIA, PC 8 3

Sklasyfikowanych jest 36 trenerów.
Kolejno: miejsce, nazwisko i imię, klub, dyscyplina, ilość punktów, ile razy laureat

Opracował – mak

Na zdjęciu – Antoni Czerniak, piąty wśród trenerów Zamojszczyzny.