25 kwietnia 2024

Nasi kapłani ciągle w czołówce

Duchowni z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz par. św. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie) – uczestniczyli w dniach 19-20 kwietnia 2017 r w XXVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Gospodarzem Mistrzostw była Archidiecezja Gnieźnieńska.

Nasi reprezentanci wywalczyli w deblu srebrny medal, a ks. Andrzej Łuszcz zajął 3. Miejsce w kategorii open dla wszystkich zawodników, srebro zdobył pochodzący z Chełma ks. Stanisław Kryszczuk, który w swojej kategorii wiekowej od 56 do 65 lat zdobył złoty medal.

W dwudniowych mistrzostwach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem wzięli udział księża z archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji opolskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Jak zgodnie stwierdzili zawodnicy, zmagania były czasem wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji, oczywiście się zgodnie z przepisami PZTS. A głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczności przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.