Niecodzienne ogólnopolskie zawody konne w Hrubieszowie za nami

W dniach 15-17.07.2016 r. na błoniach nad Huczwą odbyło się II Święto Strzelca Konnego. Były to zarazem stojące na wysokim poziomie II Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie, Memoriał II Pułku Strzelców Konnych oraz eliminacje Mistrzostw Polski – Militaria, a także pierwsze od wielu lat na terenie naszego miasta oficjalne sportowe zawody jeździeckie w prestiżowej dyscyplinie WKKW. Było to niesamowite wydarzenie, kto nie był niech żałuje a organizatorom na czele z prezesem stowarzyszenia Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2psk w Hrubieszowie Kamilem Ciesielczukiem, wspierającym i wolontariuszom należą się wielkie słowa uznania!

Reklamy


Tegoroczne zawody, odbywające się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

W konkursie Militaria – eliminacji do Mistrzostw Polski wzięło udział 13 par, z czego 9 ukończyło. Zwyciężył Artur Brzozowski na klaczy Historia reprezentujący barwy 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Tuż za nim uplasował się Bartłomiej Przybyś na koniu Łotysz TOP z Pułku 3 Strzelców Konnych, zaś 3. lokatę wywalczył Ireneusz Szantula z 20 Pułku Ułanów.

Należy podkreślić, że po udanym starcie kolejny reprezentant 2 Pułku Strzelców Konnych- strz. Maciej Ziemiański wywalczył sobie prawo startu w Finale w Warszawie (dotychczas kwalifikację do finału wywalczyli już Patryk Sagan i Kamil Ciesielczuk).

Oprócz klasyfikacji Militaria rozegrano także II Memoriał mjr Michała Radzimińskiego, obejmujący konkurencje stricte bojowe: strzelanie, władanie lancą i władanie szablą i tutaj także bezkonkurencyjny okazał się Artur Brzozowski.

Poza konkursami kawaleryjskimi odbyły się także zawody sportowe WKKW, do których zgłoszono aż 21 par. Konkurs ukończyło 12 par, a zwyciężył doświadczony zawodnik o świetnej renomie- Dariusz Sulowski, tuż za nim kolejne najlepsze wyniki uzyskali kawalerzyści z pierwszej trójki zawodów Militaria i na 5. miejscu znalazła się młoda zawodniczka z hrubieszowskiej Wojciechowej Stajni – Aleksandra Ciesielczuk na klaczy Piramida.

Kompletne wyniki znajdziecie na stronie: lzj-konie.pl


***


Oprócz zawodów odbyły się także Msza Święta oraz Apel Pamięci, będące stałym elementem Święta Pułkowego 2 Pułku Strzelców Konnych. Msza w asyście honorowej 2 Pułku Rozpoznawczego i w oprawie Orkiestry Kawaleryjskiej 20 Pułku Ułanów odbyła się w bardzo podniosłej atmosferze.

W imieniu Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej oraz wszystkich współorganizatorówpragniemy podziękować wszystkim instytucjom, firmom i osobom, które wsparły organizację naszych zawodów, a wsparcie to było kluczowe, aby zawody i uroczystości miały należytą oprawę:

– firma Margos,

– firma Forest,

– firma STAL- BUD Maja Żamojtel,

– Hotel Jagiełło,

– Krajowa Spółka Cukrowa – Cukrownia Werbkowice,

– Wojskowy Oddział Gospodarczy Zamość,

– firma NUMBER ONE Krzysztof Grula,

– Ochotnicza Straż Pożarna Teptiuków,

– Lubelski Związek Jeździecki,

– Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,

– GOK Werbkowice,

– Stajnia Debry w Lipinie Nowej,

– Grupa Iluzja,

– Tomaszowski Klub Miłośników Historii,

– Pan Marcin Ciesielczuk,

– Pan Andrzej Jączek,

– Pan dr Tomasz Tront,

– Pan Krzysztof Rezler.


Szczególnie dziękujemy za pracę wolontariuszy – od rana do nocy a i w nocy jak było trzeba… W wolontariacie wzięły udział:

– Wojciechowa Stajnia Hrubieszów

– Stajnia Nad Lutnią

– Stajnia Margos

– Stajnia Małopolak

– Stajnia Kraśniany

– Jednostka Strzelecka z Hrubieszowa


Więcej informacji i zdjęcia na stronie:

Stowarzyszenie Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych

 

 

Opracował – mak

Foto – Jan Kilanowicz, Hania Pysz i Ada Janczak