23 maja 2024

Oliwia trzecia, Wiktoria 2, 3 i 5 w kolarskich przełajach

Siostry Ciesielczuk z Hrubieszowa Wiktoria i Oliwia bez względu na samopoczucie, naukę i pogodę trenują oraz rywalizują w Przełajowym Pucharze Polski stając nawet na podium, przed nimi na koniec sezonu najważniejsze zawody Przełajowe Mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych i to w pobliskim Lublinie.


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym o Puchar Prezydenta Białegostoku.

13.12.2015 r. Białystok

 

Juniorki młodsze – DYSTANS 8,1 KM

podium

1 JASKULSKA Marta LKK WARMIA BISKUPIEC 25:32

2 MIEZIO Nikola UKS WYGODA BIAŁYSTOK 28:05

3 CIESIELCZUK Oliwia MAYDAY TEAM 28:35

 

Juniorki – DYSTANS 13,5 KM

1. LORKOWSKA PATRYCJA CARTUZIA KARTUZY 48:15

… 

5. CIESIELCZUK WIKTORIA MAYDAY TEAM LUBLIN 49:23

 


Wiktoria Ciesielczuk:

– Niestety był to nieudany start. Odezwała się ręka, na zmianę pogody. Nie mogłam wskoczyć na rower, odczuwałem ból w nadgarstku. Lecz tydzień temu byłam 3. na Pucharze Polski w Sławnie, gdzie jechało mi się super i 2. na wyścigu klasy 1*A. Następne starty to Puchar Polski w Lublinie w niedzielę, później Kielce i Mistrzostwa Polski w Lublinie.

 

Oliwia Ciesielczuk:

– Trasa mi się podobała, ale była bardzo techniczna. Warunki atmosferyczne nie dopisywały, padał śnieg z deszczem i wiało. Udało zdobyć się 3 miejsce w kategorii „juniorka młodsza”, zaś moja siostra zajęła 5 miejsce. Miałam przez pewien czas przerwę w treningach, ponieważ pojawił się problem z moim kręgosłupem. Teraz uczęszczam na rehabilitację i stan się poprawia, co mnie cieszy. Mam nadzieję, że do Mistrzostw Polski moja forma wzrośnie i będziemy walczyć o medalChciałabym podziękować mojemu tacie za wsparcie i opiekę oraz Bartoszowi Pilisowi, który zajął się mną po wyścigu oraz wszystkim kibicom i kolegom.

 

 

Opracował – mak

Foto – facebook zawodniczek