Otwarcie Lech Poznań Football Academy w Hrubieszowie

W sobotę 23 września na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 odbył się pokazowy trening dla młodych kandydatów, połączone z otwarciem szkółki Lech Poznań Football Academy w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Podobne akademie funkcjonują już w Biłgoraju czy Stalowej Woli i cieszą się dużym powodzeniem. – Zaczynaliśmy od około 30 – 40 dzieci, a obecnie w Biłgoraju mamy 60 zaś w Stalowej Woli prawie 100 osób. To dzieci w wieku od 4 do 12 lat, w tym także dziewczynki, które w niektórych przypadkach prezentują się nawet lepiej od swoich kolegów.

Poprzez stronę internetową na zajęcia w Hrubieszowie na razie zapisało się około 40 dzieci. Trening poprowadzili Ireneusz Biernacki i Marian Cisło z Hrubieszowa oraz kilku trenerów z innych akademii.

Reklamy

Podobnie jak w pozostałych akademiach Lecha Poznań, także w Hrubieszowie zajęcia będą się odbywać w maksymalnie 16-osobowych grupach. Dopóki pogoda na to pozwoli na razie spotkania będą się odbywać na „Orliku” przy „Trójce”, a potem prawdopodobnie w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z założeniami LPFA najlepsi zawodnicy trafiają do rozpoczynającej szkolenie od 6 roku życia Akademii Lecha Poznań, która jest uznawana za jedną z najlepszych w Polsce.

LPFA to także miejsce dla młodych piłkarzy, którzy nie zostali wybrani do grup wiodących klubu, a którzy na dalszym etapie piłkarskiej edukacji mogą podnieść swoje umiejętności i zostać wyróżnieni w jednym z kolejnych naborów.

Miesięczny koszt udziału w zajęciach akademii, które odbywają się dwa razy w tygodniu, to 119 złotych. Opłata obejmuje nie tylko szkolenie pod okiem profesjonalistów, ale również udział w turniejach piłkarskich oraz preferencyjne warunki wstępu na obiekty Lecha Poznań dla dzieci i ich rodziców.

 

źródło: UM Hrubieszów

fot:  Lech Poznań Football Academy Hrubieszów