3 maja 2024

Padwa Zamość już rywalizuje w Lidze Centralnej i dba o następców!

Dwa mecze rozegrała Padwa Zamość w Lidze Centralnej. Pierwszy mecz wygrała, drugi przegrała. Kolejny mecz w Zamościu w następny weekend z Zagłębiem Sosnowiec. Młodsi – uczą się, trenują i sprawdzają formę! Były uczeń SP nr 2 w Hrubieszowie Szymon Fugiel zakończył karierę zawodnika, ale już wszedł do Zarządu Padwy, natomiast brat Tomasz gra dalej.

Liga Centralna Padwa Zamość – SMS SPRP I Kielce 36:31 (14:17)

Koniec zwieńczył dzieło!

Bramki: Adam Konefał (7), Karol Małecki (7), Karol Szeląg (4), Tomasz Fugiel (3), Mateusz orawski (3), Gabriel Olichwiruk (3), Łukasz Szymański (3), Eryk Pstrąg (2), Paweł Puszkarski (2), Kacper Adamczuk (1), Dawid Skiba (1). Widzów około 300.

Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców młodzi zawodnicy przyjezdnych do przerwy nadawali ton grze i do szatni udali się z trzy bramkową przewagą. Po przerwie Padwa nabrała impetu i zaczęła nadrabiać straty. Pościg i końcówka meczu była imponująca a prym szczególnie wiedli Adam Konefał i Karol Małecki. Końcowy gwizdek sędziego obwieścił pięciobramkowe zwycięstwo gospodarzy. Daje to drugie miejsce w tabeli za Sląskiem Wrocław, który pokonał Stal Mielec 27:21.

– Bardzo ciężki mecz z młodym niezwykle groźnym przeciwnikiem, który namiesza w tej lidze. Najważniejsze są trzy punkty. Doświadczenie naszego zespołu jednak przeważyło i doprowadziliśmy do przewagi kilku bramek i drugą połowę wygraliśmy wyraźnie, dzięki czemu cały mecz. Kluczem była obrona i kontratak – mówi Tomasz Fugiel

Piłka ręczna. Liga Centralna. Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 22:24 (10:15)

Lubelskie derby dla Białej!

Padwa: Kozłowski, Gawryś – Szymański (6), Pstrąg (3), Adamczuk (2), Czerwonka (2), Fugiel (2), Maciąg (2), Puszkarski (2), Konkel (1), Morawski (1), Skiba (1), Bączek, Małecki, Olichwiruk, Szeląg.

W 4. minucie Padwa po bramkach Pstrąga, Czerwonki i Szymańskiego prowadziła trzema bramkami (0:3). W 7. minucie gospodarze wyrównali, lecz w 12. minucie zamościanie prowadzili (5:6). Niestety w zamojskiej drużynie wkradła się nieskuteczność i w 23. minucie AZS objął prowadzenie (9:6). W ostatniej minucie pierwszej części meczu bramkę dla Padwy zdobył jeszcze Tomasz Fugiel i do przerwy Akademicy prowadzili pięcioma bramkami. W drugiej połowie Padwa przystąpiła do odrabiania strat po bramkach Adamczuka i Szymańskiego. W 42. minucie, po bramce Szymańskiego, Padwa przegrywała już tylko jedną bramką. Lecz Akademicy w 52. minucie powiększyli przewagę do czterech bramek. W końcówce Padwa znów się zmobilizowała i, po bramkach Adamczuka oraz Pstrąga, zbliżyli się do gospodarzy. Niestety nie zdążyli i ostatecznie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem AZS. Najskuteczniejszym zawodnikiem Padwy został wybrany Łukasz Szymański. Po dwóch kolejkach Padwa plasuje się wśród 15 zespołów na 7 miejscu (1. Śląsk Wrocław, 2. Stal Gorzów, 3. Jurand Ciechanów).

– Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu we wszystkich elementach, szczególnie w ataku, gdzie rzuciliśmy tylko 22 bramki przez 60 minut. Do tego dochodziła momentami słaba obrona i stąd taki wynik. Dodatkowo można powiedzieć, że, nie widzieliśmy tego zespołu wcześniej, a zmienił się ich skład znacząco, co na pewno miało wpływ na mecz, bo nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Derby to zawsze mecze walki i też tak było i tym tym razem – przekazał nam Paweł Puszkarski

– Ja niestety nie uczestniczyłem czynnie w meczu, ponieważ zerwałem wiązadło krzyżowe w kolanie i do końca sezonu prawdopodobnie nie wystąpię w lidze. Co do meczu, to myślę, że spotkanie mogło sie podobać. Walka z obu stron była do końca, z naszej strony zabrakło trochę zimnej głowy i skuteczności – mówi Konrad Bajwoluk

W związku z nieparzystą liczbą rywalizujących w tej lidze drużyn, w najbliższy weekend Padwa pauzuje a w kolejny zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

GRUPY MŁODZIEŻOWE

Zamojskie Buławy Hetmańskie pojechały do Kielc!

Przez trzy dni w Zamościu trwała rywalizacja w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców „O Buławę Hetmańską”. Zarówno w kategorii młodzików i juniorów zwyciężyło VIVE Kielce ! Drużyny Padwy Zamość uplasowały się tuż za podium. Kolejność w juniorach: 1. KS VIVE Kielce, 2. Pałac Młodzieży Tarnów, 3. SMS ZPRP Kielce, 4. MKS Padwa Zamość, 5.UKS SMS Wybicki Kielce. Młodzicy: 1. KS VIVE Kielce, 2. Pałac Młodzieży Tarnów, 3. Kadra Województwa Lubelskiego, 4. MKS Padwa Zamość, 5. SPR Stal Mielec. Wyróżnienia indywidualne (junior): najlepszy bramkarz –Jakub Solnica (KS VIVE Kielce), Dawid Chudyk (Pałac Młodzieży Tarnów), król strzelców – Dominik Brodziak (MKS Padwa Zamość). Wyróżnienia indywidualne (młodzik): najlepszy bramkarz – Florian Huza (Pałac Młodzieży Tarnów), najlepszy zawodnik – Filip Janus (KS VIVE Kielce), król strzelców – Jakub Cygan (Pałac Młodzieży Tarnów). Zadanie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Lubelskiego oraz Miasta Zamość. Partnerem wydarzenia była Krajowa Grupa Spożywcza. Sponsorem drużyn młodzieżowych Padwy Zamość jest PGE DYSTRYBUCJA S.A.

­

Młodzież Padwy Zamość i ZSP nr 3 w Zamościu najlepsi w Turniejach!

Uczą się, trenują i sprawdzają formę !

Turniej Juniorów Młodszych – Zamość CUP 2023

W hali OSiR Zamość odbył się Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych – Zamość CUP 2023 rozgrywany w ramach Zamojskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Chłopców. W trzydniowej rywalizacji podopieczni trenerów Michała Zielonki i Damiana Morawskiego zostawili w pokonanym polu VIVE I Kielce, MKS Biłgoraj, Łuck, Stal Mielec i VIVE II Kielce! Oprócz zwycięstwa drużynowego zawodnicy Padwy otrzymali dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Adam Krysiak, a królem strzelców Wojciech Smyl. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Stanisław Fogiel z VIVE Kielce. Natomiast w Padwie – Ignacy Pieczykolana a w  MKS Biłgoraj – Szymon Kwiatkowski. Zadanie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Zamość.

Turniej Młodzików

Drużyna młodzików prowadzona przez Michała Zielonkę zwyciężyła w Turnieju „Sięgnij gwiazd z Piłką Ręczną” rozegranym w Biłgoraju. Padwa okazała się lepsza od AZS UMCS Lublin, SRS Przemyśl, KS KSZO Ostrowiec Św., UKS Bursa Puławy oraz MKS Biłgoraj. Padwa: Dawid Józefowski, Aleksander Litwińczuk, Krystian Porowski, Jakub Padjuczenko, Maciej Tur, Bartosz Ciurysek, Jakub Niedźwiedź, Igor Hanulak, Kajetan Więsyk, Karol Arcaba, Adrian Sendłak, Adrian Kalicki, Błażej Szajba, Mateusz Łopuszyński, Sebastian Daniłowicz, Maksymilian Kopf. Sponsorem drużyn młodzieżowych MKS Padwa Zamość jest PGE Dystrybucja S.A.

Turniej szkół ponadpodstawowych

Organizatorem turnieju była Padwa Zamość, aby zachęcić młodzież do aktywnego uprawiania sportu. Tym razem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu, którzy wygrali wszystkie mecze. Miejsce drugie zajęła drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, a trzecie uczniowie ZSP Nr 4 w Zamościu.

Święto Roweru Miasta Hrubieszowa. Można wylosować GTS 2!