Pełen emocji mecz Kryształu w Pucharze Polski, wyniki klasy A z 3 maja

AMSPN HETMAN ZAMOŚĆ po emocjonującym meczu został zdobywcą Pucharu Polski na Szczeblu Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozegranym Finale pokonał zespół MLKS KRYSZTAŁ WERBKOWICE dopiero w rzutach karnych 3:2. W klasie A Płomień/Spartan wygrał, hat trick W. Łysiaka, niestety Huragan przegrał, w juniorach było podobnie.

Reklamy

AMSPN „Hetman” Zamość – MLKS „Kryształ” Werbkowice

2:2 (0:0, 2:2), rzuty karne: (3:2).

Skład AMSPN „Hetman” Zamość: Kiecana Michał (br), Wurszt Dawid (46′ Kornas Kamil), Mazur Bartłomiej, Grela Kamil, Chałas Artur (kpt), Szura Krystian (84′ Stopa Kamil), Czady Hubert, Rajtar Michał, Hałas Jakub (75′ Lachowicz Marcin), Gałka Przemysław, Kycko Mariusz.

Skład MLKS „Kryształ” Werbkowice: Suchodolski Robert (br), Musiał Paweł, Krupa Krzysztof (kpt), Kaczoruk Paweł (105′ Kaczoruk Jarosław), Juszczuk Sebastian, Maliuk Taras, Śmiałko Łukasz (69′ Wójtowicz Maciej, Musiał Piotr, Musiał Mariusz (83′ Martyniuk Roman), Reszczyński Bartłomiej (63′ Waga Daniel), Przeworski Tomasz.

Strzelcy bramek: Kycko Mariusz 61′ i 68′ (AMSPN „Hetman” Zamość) – Waga Daniel 83′ i 90′ (MLKS „Kryształ” Werbkowice), na stronie Kryształu pisze, że bramkę zdobył Taras Maliuk w 94’, więc ….

Rzuty karne: Rajtar Michał, Gałka Przemysław, Grela Kamil-Przeworski Tomasz, Juszczuk Sebastian.  Przestrzelił Krzysztof Krupa.

żółte kartki:

AMSPN „Hetman” Zamość:  Hałas Jakub – 43′, Kycko Mariusz – 89′ i 93′. 

MLKS „Kryształ” Werbkowice: Juszczuk Sebastian – 52′, Maliuk Taras – 57′, Martyniuk Roman – 99′.

czerwona kartka: Kycko Mariusz – 93′ (2 x ż.k.)  

Sędziowie: Artur Tymecki Hrubieszów – główny, Tadeusz Przyczyna i Andrzej Mrozowski – asystenci. Wszyscy Okręgowe Kolegium Sędziów ZOZPN Zamość.

Po zakończonym Finale Prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki NożnejStanisław Pryciuk, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski i Wójt Gminy Werbkowice Lech Bojko uhonorowali drużyny pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze otrzymali okolicznościowe medale złote (AMSPN Hetman Zamość) i srebrne (MLKS Kryształ Werbkowice). Obie drużyny otrzymały od ZOZPN piłki meczowe firmy Nike, a dodatkowo Prezydent Marcin Zamoyski wręczył piłki dla zawodników AMSPN Hetman Zamość, a Wójt Lech Bojko wręczył piłki dla zawodników MLKS Kryształ Werbkowice. Podziękowania należą się gospodarzom meczu AMSPN Hetman Zamość oraz dyrektorowi OSiR w Zamościu Tadeuszowi Lizutowi za bardzo dobrą organizację i oprawę Finału. 


Zamojska klasa A – grupa II

 

Płomień-Spartan Nieledew   – Zryw Ulhówek       4    :     3,

Płomień:

Koszel – Kondratiuk, Bogucki, Brzuchala, Szopiński – Bobak, Łysiak, Poterucha (78′ Nieradko), Kożuch – Całka, Podgórski (88′ Raczyński), Bramki: Podgórski, Łysiak x3

Ruch Machnów Nowy     –     Huragan Hrubieszów     3   :    1 (2:0),

Bramka: Wasilewicz,

Skład:, Barczuk – Oleszczuk, Kogut, Kręt, Daciuk (46 Kuźmiński), Tytuła (Koza), Wasilewicz, Radziejewski, Grzeszczuk, Ptak, Kądziołka.

Omega II Stary Zamość –     Metanoja Lipsko      10  :     3

Granica Lubycza Królewska  – Graf Chodywańce  X    :     X

Szumy Susiec                 –     Orkan Bełżec           1    :     2

Spartakus Szarowola 1  –     Szyszła Tarnoszyn   4    :     1

Andoria Mircze (wycofała się) – Pogoń 96 Łaszczówka    –    :           –

 

1     (1)    Orkan Bełżec                   19    49   46:13 

2     (2)    Spartakus Szarowola 1   19    44   58:23 

3     (4)   Płomień-Spartan Nieledew 18  42 53:23 

4     (3)    Granica Lubycza Królewska 18  39             44:13 

5     (5)    Pogoń 96 Łaszczówka    18    28   44:30 

6     (6)    Szumy Susiec                  19    26   31:46 

7     (7)   Huragan Hrubieszów     18    24   50:46 

8     (9)    Omega II Stary Zamość 18    22   36:41 

9     (10) Ruch Machnów Nowy      18    22   24:36 

10   (8)    Szyszła Tarnoszyn          19    20   38:42 

11   (11) Andoria Mircze              15    17   30:33 

12   (12) Zryw Ulhówek                 18    14   25:67 

13   (13) Graf Chodywańce           18    11   19:46 

14   (14) Metanoja Lipsko             19    7     27:66 

 

Następne mecze: 

5/6 maj 2012 r. – sobota/niedziela

 

S 15-17 (Teptiuków) Huragan Hrubieszów – Szumy Susiec

N15 (Bełżec) Orkan Bełżec – Omega II Stary Zamość

N16 (Lipsko) Metanoja Lipsko – KS „Spartakus” Szarowola

N 14-16 (Tarnoszyn) Szyszła Tarnoszyn – Granica Lubycza Król.

S 17 (Nieledew) Płomień-Spartan Nieledew – Graf Chodywańce

N 12-14 (Ulhówek) Zryw Ulhówek – Andoria Mircze

N 13-15 (Łaszczówka) Pogoń 96 Łaszczówka – Ruch Machnów Nowy

 

Zamojska klasa A Juniorów – grupa II

 

Andoria Mircze              –     Pogoń 96 Łaszczówka  –     :      –

Szumy Susiec                –     Orkan Bełżec           2    :     2

Spartakus Szrowola 1  –     Szyszła Tarnoszyn  1    :     1

Ruch Machnów Nowy    –     Huragan Hrubieszów    1    :      0

Płomień-Spartan Nieledew – Zryw Ulhówek       7    :     2

 

1     (1)    Granica Lubycza Królewska    14  33 68:13 

2     (2)    Orkan Bełżec                   14    31   48:16 

3     (4)   Płomień-Spartan Nieledew 14  28 44:28 

4     (3)    Pogoń 96 Łaszczówka    13    27   36:25 

5     (5)   Andoria Mircze               11    19   37:29 

6     (6)    Szyszła Tarnoszyn          13    17   23:41 

7     (8)    Szumy Susiec                  14    15   40:41 

8     (7)    Zryw Ulhówek                 15    15   33:42 

9     (9)   Huragan Hrubieszów     13    13   20:37 

10   (10) Spartakus Szrowola 1     14    11   15:35 

11   (11) Ruch Machnów Nowy      13    6     21:78 

 

Zamojska Klasa Okręgowa 

5/6 maja 2012 r. – sobota/niedziela

 

N 17 (Łukowa) Victoria Łukowa Chmielek – Unia Hrubieszów

N 17 (Mircze) Kryształ Werbkowice – Echo Zawada

N 14 (Łaszczów) Korona Łaszczów – Aleksandria Aleksandrów

S 15-1 7(Krasnobród) Igros Krasnobród – Olimpia Wojan Miączyn

N 14-16 (Turobin) Tur Turobin – Ostoja Skierbieszów

N 14-16 (Majdan Stary) Tanew Majdan Stary – Grom Różaniec

S 14 (Różaniec) Olimpiakos Tarnogród – AMSPN Hetman Zamość

N 16 (Łabunie) Entra-Sparta Łabunie – Relax Księżpol

 

Zamojska Klasa B – grupa II

Termin 5/6 maj 2012 r. – sobota/niedziela

 

brak (Jarosławiec) GLKS Jarosławiec – Legion Komarów

N 15.00 (Szychowice) Altus Szychowice – Kresy Dołhobyczów

N 16 (Wieprzów) GKS Tarnawatka – Perła Telatyn

AMSPN Hetman II Zamość – pauzuje

N 15 (Sitno) Potok Sitno – Sparta Wożuczyn

 

Źródła:

ZOZPN, Kryształ Werbkowice, Huragan Hrubieszów, Płomień/Spartan Nieledew

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)


Na zdjęciu – Kryształ Werbkowice z wójtem Gminy Werbkowice Lechem Bojko po dekoracji za 2 miejsce w okręgowym Pucharze Polski (największy sukces Kryształu w tego typu rozgrywek!) – zdjęcie ze strony Kryształu.